Carragher doet Duivels-fans gruwen met voorspelling WK

980 stemmen
Carragher doet Duivels-fans gruwen met voorspelling WK

Aanstaande zondag trappen Qatar en Ecuador het WK 2022 op gang. Een drietal dagen later zijn de Rode Duivels dan weer een eerste keer aan zet, de mannen van bondscoach Roberto Martinez beginnen eraan met een groepsmatch tegen Canada. Maar niet iedereen is even overtuigd van de Belgische kansen op glorie.


Tijdens de vorige WK-eindronde werden de Duivels nog bij de grote outsiders voor de wereldtitel gerekend. Toen eindigden ze uiteindelijk ook fraai derde, de beste Belgische WK-prestatie ooit. Maar sindsdien zwaaide een aantal belangrijke pionnen af. Anderen hebben lang niet meer het niveau van vier jaar geleden of kampen met fysieke problemen. Het blijft dus koffiedik kijken of de Duivels hun beste niveau zullen halen.

De Engelse topanalist Jamie Carragher vreest er alvast voor. Op het Youtube-kanaal van The Telegraph waagde de oud-verdediger zich aan een volledige voorspelling van het WK. En hij ziet België slechts nipt de poule overleven, op een tweede plaats na Kroatië. "Ik vrees dat België op de terugweg is, gezien de leeftijd en profielen van de spelers. Lukaku heeft ook weer een blessure. Zelfs als hij fit geraakt, zal hij op voorhand geen matchen hebben gespeeld. Ik denk dus dat het zwaar wordt voor België, maar ik zie ze nog wel doorglippen", voorspelt Carragher.

SPANJE TE STERK
Vervolgens zouden de Duivels volgens zijn voorspelling in de tweede ronde uitkomen tegen Spanje. En Carragher vreest dat dit meteen het eindstation zal zijn voor Martinez en zijn manschappen. "Ik zie Spanje doorgaan. Ik denk dat België zijn kans om iets groots te doen heeft verspeeld. Ze werden tijdens het vorige WK derde, maar ik vrees dat dit schip voorbij gezeild is. Ze hebben geweldige spelers, maar zijn wat oud geworden", aldus het clubboegbeeld van Liverpool, die Lionel Messi en Argentinië tipt als uiteindelijke winnaar na een heroïsche finale tegen het Portugal van Cristiano Ronaldo.

LEES OOK: WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Waar ziet u de Duivels toe in staat op het WK?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

5
5
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

7
7
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

21
21
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

242
242
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

252
252
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

341
341
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

311
311
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

130
130
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

76
76
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

85
85
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

448
448
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

106
106
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

101
101
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

77
77
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

72
72
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

240
240
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

236
236
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

728
728
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

332
332
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

171
171
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

176
176
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

158
158
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

189
189

Meer sportnieuws