Club Brugge op achterste poten: "Verdienden zélf penalty"

door
Club Brugge op achterste poten:

Club Brugge leek zondagmiddag goed op weg om op eigen veld een belangrijke overwinning te boeken tegen directe concurrent Antwerp FC. Na goed een uur spelen kwam de landskampioen zelfs op een dubbele voorsprong te staan. Maar vervolgens gaf Blauw-Zwart nog bijna alles uit handen.


Via invaller Michael Frey konden de bezoekers immers op gelijke hoogte komen. En nog geen vijf minuten later ging de bal op de stip. Christopher Scott werd aan de rand van de zestien immers geraakt door de arm van Brandon Mechele. Volgens scheidsrechter Jonathan Lardot was dat voldoende om voor een strafschop te fluiten. De VAR leek zich daarbij neer te leggen en Vincent Janssen trapte de elfmeter vervolgens netjes om. Een hard verdict voor Blauw-Zwart, achteraf was men in het Brugse kamp dan ook in alle staten.

Zo vond men de beslissing van de wedstrijdleiding om strafschop te geven, totaal verkeerd. Daarvoor was volgens Mechele veel te weinig aan de hand. "Er was inderdaad contact, maar naar mijn oordeel was dit zeer licht gefloten. In de zestien zijn er altijd meerdere contacten als deze en wordt er weinig of niet gefloten", reageerde de verdediger op de clubwebstek. Coach Carl Hoefkens hield zich al helemaal niet in. "De ref wil gewoon zijn verantwoordelijkheid niet pakken en laten zien hoeveel macht hij heeft. Als er dan geen reactie komt van de VAR, dan heb ik het daar heel moeilijk mee", aldus de trainer bij Eleven Sports.

ZELF STRAFSCHOP
Ook bij Simon Mignolet lag de bewuste fase zwaar op de maag. Het sluitstuk ging zelfs nog een stap verder en is van mening dat Club Brugge zélf een strafschop kon krijgen. "Je moet aanvoelen dat dit veel te licht is om een penalty te geven. En wanneer je dat wel doet, dan moet je vandaag meer dan één penalty toekennen", klonk het bij HBvL. "Ik heb in de kleedkamer nog eens de beelden bekeken en dan stel ik mij toch de vraag waarom wij in de eerste helft geen penalty krijgen na het contact tussen Toby Alderweireld en Casper Nielsen toen die in de rug geduwd werd?", voegt Mechele daar aan toe.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

De strafschop voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

36
36
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

115
115
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

162
162
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

201
201
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

51
51
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

373
373
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

240
240
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

70
70
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

59
59
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

143
143
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

513
513
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

262
262
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

61
61
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

87
87
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

61
61
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

37
37
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

417
417
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

343
343
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

133
133
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

209
209
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

134
134
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

111
111
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

211
211

Meer sportnieuws