Club Brugge op achterste poten: "Verdienden zélf penalty"

door
Club Brugge op achterste poten:

Club Brugge leek zondagmiddag goed op weg om op eigen veld een belangrijke overwinning te boeken tegen directe concurrent Antwerp FC. Na goed een uur spelen kwam de landskampioen zelfs op een dubbele voorsprong te staan. Maar vervolgens gaf Blauw-Zwart nog bijna alles uit handen.


Via invaller Michael Frey konden de bezoekers immers op gelijke hoogte komen. En nog geen vijf minuten later ging de bal op de stip. Christopher Scott werd aan de rand van de zestien immers geraakt door de arm van Brandon Mechele. Volgens scheidsrechter Jonathan Lardot was dat voldoende om voor een strafschop te fluiten. De VAR leek zich daarbij neer te leggen en Vincent Janssen trapte de elfmeter vervolgens netjes om. Een hard verdict voor Blauw-Zwart, achteraf was men in het Brugse kamp dan ook in alle staten.

Zo vond men de beslissing van de wedstrijdleiding om strafschop te geven, totaal verkeerd. Daarvoor was volgens Mechele veel te weinig aan de hand. "Er was inderdaad contact, maar naar mijn oordeel was dit zeer licht gefloten. In de zestien zijn er altijd meerdere contacten als deze en wordt er weinig of niet gefloten", reageerde de verdediger op de clubwebstek. Coach Carl Hoefkens hield zich al helemaal niet in. "De ref wil gewoon zijn verantwoordelijkheid niet pakken en laten zien hoeveel macht hij heeft. Als er dan geen reactie komt van de VAR, dan heb ik het daar heel moeilijk mee", aldus de trainer bij Eleven Sports.

ZELF STRAFSCHOP
Ook bij Simon Mignolet lag de bewuste fase zwaar op de maag. Het sluitstuk ging zelfs nog een stap verder en is van mening dat Club Brugge zélf een strafschop kon krijgen. "Je moet aanvoelen dat dit veel te licht is om een penalty te geven. En wanneer je dat wel doet, dan moet je vandaag meer dan één penalty toekennen", klonk het bij HBvL. "Ik heb in de kleedkamer nog eens de beelden bekeken en dan stel ik mij toch de vraag waarom wij in de eerste helft geen penalty krijgen na het contact tussen Toby Alderweireld en Casper Nielsen toen die in de rug geduwd werd?", voegt Mechele daar aan toe.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

De strafschop voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

25
25
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

49
49
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

74
74
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

26
26
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

120
120
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

113
113
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

62
62
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

140
140
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

553
553
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

168
168
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

454
454
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

87
87
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

475
475
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws