Club Brugge op achterste poten: "Verdienden zélf penalty"

door
Club Brugge op achterste poten:

Club Brugge leek zondagmiddag goed op weg om op eigen veld een belangrijke overwinning te boeken tegen directe concurrent Antwerp FC. Na goed een uur spelen kwam de landskampioen zelfs op een dubbele voorsprong te staan. Maar vervolgens gaf Blauw-Zwart nog bijna alles uit handen.


Via invaller Michael Frey konden de bezoekers immers op gelijke hoogte komen. En nog geen vijf minuten later ging de bal op de stip. Christopher Scott werd aan de rand van de zestien immers geraakt door de arm van Brandon Mechele. Volgens scheidsrechter Jonathan Lardot was dat voldoende om voor een strafschop te fluiten. De VAR leek zich daarbij neer te leggen en Vincent Janssen trapte de elfmeter vervolgens netjes om. Een hard verdict voor Blauw-Zwart, achteraf was men in het Brugse kamp dan ook in alle staten.

Zo vond men de beslissing van de wedstrijdleiding om strafschop te geven, totaal verkeerd. Daarvoor was volgens Mechele veel te weinig aan de hand. "Er was inderdaad contact, maar naar mijn oordeel was dit zeer licht gefloten. In de zestien zijn er altijd meerdere contacten als deze en wordt er weinig of niet gefloten", reageerde de verdediger op de clubwebstek. Coach Carl Hoefkens hield zich al helemaal niet in. "De ref wil gewoon zijn verantwoordelijkheid niet pakken en laten zien hoeveel macht hij heeft. Als er dan geen reactie komt van de VAR, dan heb ik het daar heel moeilijk mee", aldus de trainer bij Eleven Sports.

ZELF STRAFSCHOP
Ook bij Simon Mignolet lag de bewuste fase zwaar op de maag. Het sluitstuk ging zelfs nog een stap verder en is van mening dat Club Brugge zélf een strafschop kon krijgen. "Je moet aanvoelen dat dit veel te licht is om een penalty te geven. En wanneer je dat wel doet, dan moet je vandaag meer dan één penalty toekennen", klonk het bij HBvL. "Ik heb in de kleedkamer nog eens de beelden bekeken en dan stel ik mij toch de vraag waarom wij in de eerste helft geen penalty krijgen na het contact tussen Toby Alderweireld en Casper Nielsen toen die in de rug geduwd werd?", voegt Mechele daar aan toe.

LEES OOK: 'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De strafschop voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

0
0
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

23
23
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

20
20
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

192
192
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

141
141
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

134
134
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

16
16
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

67
67
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

169
169
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

72
72
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

54
54
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

199
199
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

312
312
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

78
78
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

237
237
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

251
251
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

285
285
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

271
271
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

50
50
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

350
350
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

26
26
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

241
241
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

598
598
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

233
233

Meer sportnieuws