Club Brugge op achterste poten: "Verdienden zélf penalty"

758 stemmen
Club Brugge op achterste poten:

Club Brugge leek zondagmiddag goed op weg om op eigen veld een belangrijke overwinning te boeken tegen directe concurrent Antwerp FC. Na goed een uur spelen kwam de landskampioen zelfs op een dubbele voorsprong te staan. Maar vervolgens gaf Blauw-Zwart nog bijna alles uit handen.


Via invaller Michael Frey konden de bezoekers immers op gelijke hoogte komen. En nog geen vijf minuten later ging de bal op de stip. Christopher Scott werd aan de rand van de zestien immers geraakt door de arm van Brandon Mechele. Volgens scheidsrechter Jonathan Lardot was dat voldoende om voor een strafschop te fluiten. De VAR leek zich daarbij neer te leggen en Vincent Janssen trapte de elfmeter vervolgens netjes om. Een hard verdict voor Blauw-Zwart, achteraf was men in het Brugse kamp dan ook in alle staten.

Zo vond men de beslissing van de wedstrijdleiding om strafschop te geven, totaal verkeerd. Daarvoor was volgens Mechele veel te weinig aan de hand. "Er was inderdaad contact, maar naar mijn oordeel was dit zeer licht gefloten. In de zestien zijn er altijd meerdere contacten als deze en wordt er weinig of niet gefloten", reageerde de verdediger op de clubwebstek. Coach Carl Hoefkens hield zich al helemaal niet in. "De ref wil gewoon zijn verantwoordelijkheid niet pakken en laten zien hoeveel macht hij heeft. Als er dan geen reactie komt van de VAR, dan heb ik het daar heel moeilijk mee", aldus de trainer bij Eleven Sports.

ZELF STRAFSCHOP
Ook bij Simon Mignolet lag de bewuste fase zwaar op de maag. Het sluitstuk ging zelfs nog een stap verder en is van mening dat Club Brugge zélf een strafschop kon krijgen. "Je moet aanvoelen dat dit veel te licht is om een penalty te geven. En wanneer je dat wel doet, dan moet je vandaag meer dan één penalty toekennen", klonk het bij HBvL. "Ik heb in de kleedkamer nog eens de beelden bekeken en dan stel ik mij toch de vraag waarom wij in de eerste helft geen penalty krijgen na het contact tussen Toby Alderweireld en Casper Nielsen toen die in de rug geduwd werd?", voegt Mechele daar aan toe.

LEES OOK: Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

De strafschop voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

17
17
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

88
88
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

140
140
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

67
67
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

38
38
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

65
65
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

794
794
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

54
54
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

41
41
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

701
701
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

321
321
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

201
201
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

585
585
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

652
652
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

565
565
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

172
172
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

158
158
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

802
802
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

265
265
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

367
367
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

255
255
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

571
571
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

154
154

Meer sportnieuws