Zulte Waregem in zak en as: "Een koude douche"

154 stemmen
Zulte Waregem in zak en as:

Zulte Waregem en AS Eupen hebben zaterdagavond een ronduit sensationeel kijkstuk op de mat gelegd. De fans aan de Gaverbeek werden verwend met maar liefst tien doelpunten, die vooral in een sensationele slotfase vielen. In de laatste zeven minuten ging het nog van 2-4 naar 5-5 en daardoor bleef vooral de thuisploeg ontgoocheld achter.


Dankzij goals van Braem en Fadera leek Essevee immers nog op en over de Panda's te gaan, maar diep in blessuretijd slikten ze nog de gelijkmaker. Daardoor laten ze na om drie levensbelangrijke punten in de strijd om het behoud te pakken, al staan ze nu wel alleen op de zestiende plaats. Ze hadden echter een flinke dreun aan een rechtstreekse concurrent kunnen uitdelen.

"De eerste helft verdedigden we heel slap, maar in de tweede helft kwamen we ongelooflijk terug. Toen Fadera die bal binnenknalde dachten we dat het binnen was, maar toch volgde er nog een koude douche", was Jelle Vossen zeer ontgoocheld bij Sporza. "We hebben allezins wel getoond dat we zeer weerbaar zijn en zijn blijven geloven in onze kansen. Maar als je 5 doelpunten scoort, mag je thuis nooit verliezen."

NIET UIT GEVARENZONE
Bij winst was Essevee naast Eupen gekomen in het klassement en had het een veilige plaats binnen handbereik gehad. Dat is nu echter niet het geval, want de kloof blijft drie punten. De comeback is echter wel veelbelovend en kan hen misschien vertrouwen geven om tijdens de WK-break het defensieve werk bij te schaven.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Had Zulte Waregem moeten winnen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

54
54
Kerkhofs onthult waar het fout liep tussen Courtois en Hasselt

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

8
8
Verrassing: Anderlecht-speler duikt plots op bij Marokko

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

29
29
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

34
34
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

74
74
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

57
57
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

276
276
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

255
255
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

169
169
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

211
211
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

56
56
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

268
268
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

161
161
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

490
490
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

118
118
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

98
98
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

389
389
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

141
141
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

800
800
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

238
238
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

137
137
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

222
222
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

255
255
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1757
1757
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

835
835

Meer sportnieuws