WK-ganger helpt Vereniging aan knappe zege op Stayen

50 stemmen
WK-ganger helpt Vereniging aan knappe zege op Stayen

Cercle Brugge is stilaan aan het uitgroeien tot één van de revelaties van de Jupiler Pro League. De Vereniging begon als een degradatiekandidaat aan de competitie maar heeft zich na een prachtige reeks nu al in veilige oorden gespeeld.


Met STVV en Cercle Brugge stonden vanavond op Stayen twee ploegen tegenover mekaar die rustig in de middenmoot kampeerden. De Kanaries kenden deze week enorm veel moeite met het Waalse Meux in de beker, Cercle Brugge won dan weer vrij comfortabel tegen Beerschot. Opmerkelijk: met thuisspeler Schmidt en bezoeker Ueda stonden er twee Japanse internationals op het veld die mee mogen naar Qatar.

Felle duels maar amper kansen in slappe eerste helft

De wedstrijd begon met wat opstootjes langs beide kanten. Bruno werd al snel half tegen de grond gewerkt bij een diepe bal maar van een strafschop wou scheidsrechter Lambrechts niet weten. De eerste echte kans was aan de overzijde voor de Vereniging: Hotic werd knap vrijgespeeld maar knalde over de kooi van Schmidt. Iets voorbij het kwartier kwam ook STVV tot een mogelijkheid maar ook de kopbal van Bocat ging niet tussen het doelkader.

We zagen nu wat meer animo en even later ging een deviatie van Ueda nipt naast de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd viel in het slotkwartier echter helemaal stil en buiten wat intense duels waren er geen kansen meer te zien. Halfweg leken beide ploegen wel vrede te nemen met een puntje.

De felle duels zijn talrijker dan de kansen op Stayen.

Japanse WK-ganger breekt de ban

Ook meteen na de pauze was er weinig beterschap te merken bij beide ploegen, Hollerbach greep in en bracht Brüls op het terrein. Lange tijd leken we op een bloedeloos gelijkspel af te stevenen maar halfweg de tweede helft viel er dan toch een doelpunt. Ueda mocht plots op Schmidt afgaan en hij liet de thuisdoelman kansloos: 0-1 voor de ploeg in vorm.

Voor STVV begon de tijd stilaan in het nadeel te spelen maar aanvallend was het gewoon ook ondermaats vandaag bij de Kanaries. De avond eindigde nog met een extra opdoffer voor de Limburgers, invaller Kaya (in de beker nog beslissend) stond pas op het veld maar werd uitgesloten vanwege een natrappende beweging. Zo eindigde het team van Hollerbach nog met tien en finaal zou Cercle (dat in het slot ook nog Da Silva Lopes zag uitgesloten worden) met de zege gaan lopen. De straffe reeks van de Vereniging gaat zo dus gewoon verder.

Scoreverloop:

0-1 (69') Ueda

Bijzonderheid:

Kaya (STVV) krijgt een rode kaart voor natrappen (84').
Da Silva Lopes (Cercle Brugge) krijgt een rode kaart voor natrappen (90+5').

LEES OOK: Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”
143

Zal Cercle Brugge Play-Off II halen?

Meest recent

Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

18
18
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

30
30
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

11
11
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

59
59
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

361
361
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

57
57
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

109
109
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

470
470
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

63
63
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

363
363
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

336
336
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

213
213
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

182
182
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

41
41
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

565
565
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

292
292
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

109
109
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

143
143
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

118
118
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

538
538
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

258
258
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

236
236
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

441
441
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

610
610

Meer sportnieuws