UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

411
UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

Club Brugge liet de voorbije weken heel wat steken vallen in eigen land. Maar in de Champions League zorgde de landskampioen tot dusver voor een historische campagne met kwalificatie voor de 1/8ste finales. En ook de individuele prestaties in het Kampioenenbal mochten gezien worden, zo blijkt uit de statistieken van de UEFA.


De Europese voetbalbond houdt als competitie-organisator heel wat cijfermaterieel bij, ook wat de spelers individueel betreft. Zo werd zelfs een heuse rangschikking gemaakt, de zogenaamde 'FedEx Performance Zone'. Daarin worden spelers beoordeeld en een cijfer gegeven aan de hand van een uitgebreid algoritme dat rekening houdt met een persoonlijke statistieken in de CL-wedstrijden.

Na de groepsfase staat Kylian Mbappé helemaal bovenaan met 258 punten. Gevolgd door zijn PSG-ploegmaat Lionel Messi (217) en Liverpool-ster Mohamed Salah (215). Op de zevende plaats staat dan weer Simon Mignolet te pronken met 192 punten. Dat zijn er amper twee te weinig om Diogo Costa van FC Porto af te troeven als beste doelman.

TOP PERFORMER MECHELE
Maar er is nog een andere Club-speler die indruk kon maken in de 'Performance Zone'. Na de groepsfase selecteerde de UEFA per linie de speler met de beste beoordeling, de zogenaamde 'Top Performers' en bij de verdedigers staat Brandon Mechele helemaal bovenaan. Hij haalde een score van 167 punten, geen enkele andere verdediger deed beter. Een knappe verwezenlijking dus voor het Brugse jeugdproduct. Jammer genoeg voor hem was het onvoldoende om een plek in de WK-selectie te versieren.

Mechele versierde eerder ook al een plekje in het 'Elftal van de Groepsfase':

LEES OOK: Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Mechele verdiende een WK-selectie ...

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

10
10
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

56
56
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

11
11
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

42
42
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

59
59
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

140
140
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

55
55
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

179
179
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

255
255
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

336
336
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

271
271
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

174
174
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

519
519
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85

Meer sportnieuws