UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

door
UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

Club Brugge liet de voorbije weken heel wat steken vallen in eigen land. Maar in de Champions League zorgde de landskampioen tot dusver voor een historische campagne met kwalificatie voor de 1/8ste finales. En ook de individuele prestaties in het Kampioenenbal mochten gezien worden, zo blijkt uit de statistieken van de UEFA.


De Europese voetbalbond houdt als competitie-organisator heel wat cijfermaterieel bij, ook wat de spelers individueel betreft. Zo werd zelfs een heuse rangschikking gemaakt, de zogenaamde 'FedEx Performance Zone'. Daarin worden spelers beoordeeld en een cijfer gegeven aan de hand van een uitgebreid algoritme dat rekening houdt met een persoonlijke statistieken in de CL-wedstrijden.

Na de groepsfase staat Kylian Mbappé helemaal bovenaan met 258 punten. Gevolgd door zijn PSG-ploegmaat Lionel Messi (217) en Liverpool-ster Mohamed Salah (215). Op de zevende plaats staat dan weer Simon Mignolet te pronken met 192 punten. Dat zijn er amper twee te weinig om Diogo Costa van FC Porto af te troeven als beste doelman.

TOP PERFORMER MECHELE
Maar er is nog een andere Club-speler die indruk kon maken in de 'Performance Zone'. Na de groepsfase selecteerde de UEFA per linie de speler met de beste beoordeling, de zogenaamde 'Top Performers' en bij de verdedigers staat Brandon Mechele helemaal bovenaan. Hij haalde een score van 167 punten, geen enkele andere verdediger deed beter. Een knappe verwezenlijking dus voor het Brugse jeugdproduct. Jammer genoeg voor hem was het onvoldoende om een plek in de WK-selectie te versieren.

Mechele versierde eerder ook al een plekje in het 'Elftal van de Groepsfase':

LEES OOK: Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Mechele verdiende een WK-selectie ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

13
13
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

27
27
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

50
50
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

103
103
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

42
42
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

162
162
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

82
82
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

97
97
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

492
492
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

398
398
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

328
328
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

296
296
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

135
135
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

570
570
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

482
482
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

303
303
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

165
165
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

446
446
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

223
223
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

304
304
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

85
85
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

197
197
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

452
452
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

131
131
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43

Meer sportnieuws