UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

411 stemmen
UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

Club Brugge liet de voorbije weken heel wat steken vallen in eigen land. Maar in de Champions League zorgde de landskampioen tot dusver voor een historische campagne met kwalificatie voor de 1/8ste finales. En ook de individuele prestaties in het Kampioenenbal mochten gezien worden, zo blijkt uit de statistieken van de UEFA.


De Europese voetbalbond houdt als competitie-organisator heel wat cijfermaterieel bij, ook wat de spelers individueel betreft. Zo werd zelfs een heuse rangschikking gemaakt, de zogenaamde 'FedEx Performance Zone'. Daarin worden spelers beoordeeld en een cijfer gegeven aan de hand van een uitgebreid algoritme dat rekening houdt met een persoonlijke statistieken in de CL-wedstrijden.

Na de groepsfase staat Kylian Mbappé helemaal bovenaan met 258 punten. Gevolgd door zijn PSG-ploegmaat Lionel Messi (217) en Liverpool-ster Mohamed Salah (215). Op de zevende plaats staat dan weer Simon Mignolet te pronken met 192 punten. Dat zijn er amper twee te weinig om Diogo Costa van FC Porto af te troeven als beste doelman.

TOP PERFORMER MECHELE
Maar er is nog een andere Club-speler die indruk kon maken in de 'Performance Zone'. Na de groepsfase selecteerde de UEFA per linie de speler met de beste beoordeling, de zogenaamde 'Top Performers' en bij de verdedigers staat Brandon Mechele helemaal bovenaan. Hij haalde een score van 167 punten, geen enkele andere verdediger deed beter. Een knappe verwezenlijking dus voor het Brugse jeugdproduct. Jammer genoeg voor hem was het onvoldoende om een plek in de WK-selectie te versieren.

Mechele versierde eerder ook al een plekje in het 'Elftal van de Groepsfase':

LEES OOK: Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Mechele verdiende een WK-selectie ...

Meest recent

'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

1
1
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

19
19
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

28
28
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

89
89
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

18
18
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

102
102
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

209
209
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

272
272
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

265
265
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

171
171
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

101
101
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

104
104
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

182
182
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

291
291
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

117
117
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

286
286
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

360
360

Meer sportnieuws