UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

door
UEFA zet Bruggeling bij 'Top Performers' Champions League

Club Brugge liet de voorbije weken heel wat steken vallen in eigen land. Maar in de Champions League zorgde de landskampioen tot dusver voor een historische campagne met kwalificatie voor de 1/8ste finales. En ook de individuele prestaties in het Kampioenenbal mochten gezien worden, zo blijkt uit de statistieken van de UEFA.


De Europese voetbalbond houdt als competitie-organisator heel wat cijfermaterieel bij, ook wat de spelers individueel betreft. Zo werd zelfs een heuse rangschikking gemaakt, de zogenaamde 'FedEx Performance Zone'. Daarin worden spelers beoordeeld en een cijfer gegeven aan de hand van een uitgebreid algoritme dat rekening houdt met een persoonlijke statistieken in de CL-wedstrijden.

Na de groepsfase staat Kylian Mbappé helemaal bovenaan met 258 punten. Gevolgd door zijn PSG-ploegmaat Lionel Messi (217) en Liverpool-ster Mohamed Salah (215). Op de zevende plaats staat dan weer Simon Mignolet te pronken met 192 punten. Dat zijn er amper twee te weinig om Diogo Costa van FC Porto af te troeven als beste doelman.

TOP PERFORMER MECHELE
Maar er is nog een andere Club-speler die indruk kon maken in de 'Performance Zone'. Na de groepsfase selecteerde de UEFA per linie de speler met de beste beoordeling, de zogenaamde 'Top Performers' en bij de verdedigers staat Brandon Mechele helemaal bovenaan. Hij haalde een score van 167 punten, geen enkele andere verdediger deed beter. Een knappe verwezenlijking dus voor het Brugse jeugdproduct. Jammer genoeg voor hem was het onvoldoende om een plek in de WK-selectie te versieren.

Mechele versierde eerder ook al een plekje in het 'Elftal van de Groepsfase':

LEES OOK: Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Mechele verdiende een WK-selectie ...

Meest recent

Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

137
137
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

62
62
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

136
136
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

82
82
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

91
91
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

74
74
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

119
119
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

35
35
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

144
144
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

61
61
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

242
242
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

84
84
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

71
71
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

338
338
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

63
63
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

57
57
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

54
54
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

304
304
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

147
147
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

196
196
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

57
57
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

156
156
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

168
168

Meer sportnieuws