'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

door
'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

RSC Anderlecht staat vlak voor de WK-break voor nog één lastige opdracht en krijgt zondagavond het bezoek van competitieleider KRC Genk. Vervolgens ligt de bal opnieuw in het kamp van het bestuur van Paars-Wit. Zo zullen enkele belangrijke knopen doorgehakt moeten worden in aanloop naar de wintermercato, maar eerst moet een beslissing vallen in het trainersdossier.


Na het onvermijdelijke ontslag van Felice Mazzu, besloot RSCA om zijn lot in handen te leggen van toenmalig beloften-coach Robin Veldman. En die liet tot dusver een goede indruk achter als interim-hoofdtrainer. Onder zijn bewind werd voorlopig nog niet verloren en werden de volgende rondes van de Conference League en Croky Cup bereikt. Het geleverde spel kan en moet weliswaar nog een pak beter. Maar Veldman is niet te beroerd om dat zelf te benoemen, zowel intern als naar de buitenwereld toe blijft hij streng maar correct.

De Nederlander profileert zich dus steeds meer als een geschikte kandidaat voor een vaste benoeming als T1. Maar volgens La Dernière Heure heeft het bestuur van Anderlecht een belangrijke zet gedaan. Zo werd de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer (nog) níét stopgezet. Het werk van Veldman wordt weliswaar erg geapprecieerd, maar preses Wouter Vandenhaute liet eerder al verstaan dat ze hem niet willen 'verbranden'. Het RSCA-bestuur wil hem dus nog een hele poos aan boord houden en zou daarom een andere rol in gedachten hebben waarbij de Nederlander een soort van verbindingsfiguur wordt tussen de beloften en de A-kern.

NIEUWE SPORTIEVE BAAS
Veldman zelf zou dan weer wel graag willen doorgaan als hoofdtrainer en zal het bestuur daarvan proberen te overtuigen tijdens de evaluatiegesprekken die ten vroegste na de topper tegen Genk gevoerd zullen worden. Een groot deel van de spelersgroep zou alvast achter hem staan. Maar er speelt nog een andere belangrijke factor een rol. RSCA staat immers op punt om Jesper Fredberg aan te duiden als sportief directeur en hij zal ongetwijfeld inspraak krijgen binnen het trainersdossier. De Deen heeft ook zijn eigen visie en contactenboekje, aan Veldman dus om hem eveneens te overtuigen. Een goed resultaat tegen Genk zou alvast een grote hulp kunnen zijn.

LEES OOK: Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Veldman verdient de kans om het seizoen af te maken als T1 ...

Meest recent

Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

2
2
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

23
23
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

66
66
Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

48
48
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

175
175
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

99
99
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

146
146
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

101
101
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

164
164
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

206
206
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

158
158
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

157
157
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

36
36
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

243
243
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

467
467
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

318
318
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

170
170
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

64
64
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

161
161
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

128
128
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

469
469
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

155
155
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

303
303
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

61
61
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

78
78

Meer sportnieuws