'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

774
'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

RSC Anderlecht staat vlak voor de WK-break voor nog één lastige opdracht en krijgt zondagavond het bezoek van competitieleider KRC Genk. Vervolgens ligt de bal opnieuw in het kamp van het bestuur van Paars-Wit. Zo zullen enkele belangrijke knopen doorgehakt moeten worden in aanloop naar de wintermercato, maar eerst moet een beslissing vallen in het trainersdossier.


Na het onvermijdelijke ontslag van Felice Mazzu, besloot RSCA om zijn lot in handen te leggen van toenmalig beloften-coach Robin Veldman. En die liet tot dusver een goede indruk achter als interim-hoofdtrainer. Onder zijn bewind werd voorlopig nog niet verloren en werden de volgende rondes van de Conference League en Croky Cup bereikt. Het geleverde spel kan en moet weliswaar nog een pak beter. Maar Veldman is niet te beroerd om dat zelf te benoemen, zowel intern als naar de buitenwereld toe blijft hij streng maar correct.

De Nederlander profileert zich dus steeds meer als een geschikte kandidaat voor een vaste benoeming als T1. Maar volgens La Dernière Heure heeft het bestuur van Anderlecht een belangrijke zet gedaan. Zo werd de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer (nog) níét stopgezet. Het werk van Veldman wordt weliswaar erg geapprecieerd, maar preses Wouter Vandenhaute liet eerder al verstaan dat ze hem niet willen 'verbranden'. Het RSCA-bestuur wil hem dus nog een hele poos aan boord houden en zou daarom een andere rol in gedachten hebben waarbij de Nederlander een soort van verbindingsfiguur wordt tussen de beloften en de A-kern.

NIEUWE SPORTIEVE BAAS
Veldman zelf zou dan weer wel graag willen doorgaan als hoofdtrainer en zal het bestuur daarvan proberen te overtuigen tijdens de evaluatiegesprekken die ten vroegste na de topper tegen Genk gevoerd zullen worden. Een groot deel van de spelersgroep zou alvast achter hem staan. Maar er speelt nog een andere belangrijke factor een rol. RSCA staat immers op punt om Jesper Fredberg aan te duiden als sportief directeur en hij zal ongetwijfeld inspraak krijgen binnen het trainersdossier. De Deen heeft ook zijn eigen visie en contactenboekje, aan Veldman dus om hem eveneens te overtuigen. Een goed resultaat tegen Genk zou alvast een grote hulp kunnen zijn.

LEES OOK: Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

Veldman verdient de kans om het seizoen af te maken als T1 ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

8
8
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

11
11
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

22
22
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

14
14
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

74
74
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

65
65
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

38
38
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

44
44
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

20
20
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

13
13
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

188
188
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

59
59
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

112
112
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

86
86
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

99
99
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

88
88
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

320
320
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

62
62
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

66
66
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

335
335
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

296
296
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

186
186
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

117
117
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws