'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

door
'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

RSC Anderlecht staat vlak voor de WK-break voor nog één lastige opdracht en krijgt zondagavond het bezoek van competitieleider KRC Genk. Vervolgens ligt de bal opnieuw in het kamp van het bestuur van Paars-Wit. Zo zullen enkele belangrijke knopen doorgehakt moeten worden in aanloop naar de wintermercato, maar eerst moet een beslissing vallen in het trainersdossier.


Na het onvermijdelijke ontslag van Felice Mazzu, besloot RSCA om zijn lot in handen te leggen van toenmalig beloften-coach Robin Veldman. En die liet tot dusver een goede indruk achter als interim-hoofdtrainer. Onder zijn bewind werd voorlopig nog niet verloren en werden de volgende rondes van de Conference League en Croky Cup bereikt. Het geleverde spel kan en moet weliswaar nog een pak beter. Maar Veldman is niet te beroerd om dat zelf te benoemen, zowel intern als naar de buitenwereld toe blijft hij streng maar correct.

De Nederlander profileert zich dus steeds meer als een geschikte kandidaat voor een vaste benoeming als T1. Maar volgens La Dernière Heure heeft het bestuur van Anderlecht een belangrijke zet gedaan. Zo werd de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer (nog) níét stopgezet. Het werk van Veldman wordt weliswaar erg geapprecieerd, maar preses Wouter Vandenhaute liet eerder al verstaan dat ze hem niet willen 'verbranden'. Het RSCA-bestuur wil hem dus nog een hele poos aan boord houden en zou daarom een andere rol in gedachten hebben waarbij de Nederlander een soort van verbindingsfiguur wordt tussen de beloften en de A-kern.

NIEUWE SPORTIEVE BAAS
Veldman zelf zou dan weer wel graag willen doorgaan als hoofdtrainer en zal het bestuur daarvan proberen te overtuigen tijdens de evaluatiegesprekken die ten vroegste na de topper tegen Genk gevoerd zullen worden. Een groot deel van de spelersgroep zou alvast achter hem staan. Maar er speelt nog een andere belangrijke factor een rol. RSCA staat immers op punt om Jesper Fredberg aan te duiden als sportief directeur en hij zal ongetwijfeld inspraak krijgen binnen het trainersdossier. De Deen heeft ook zijn eigen visie en contactenboekje, aan Veldman dus om hem eveneens te overtuigen. Een goed resultaat tegen Genk zou alvast een grote hulp kunnen zijn.

LEES OOK: Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

Veldman verdient de kans om het seizoen af te maken als T1 ...

Meest recent

Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

10
10
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

123
123
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

58
58
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

238
238
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

52
52
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

23
23
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

93
93
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

436
436
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

55
55
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

157
157
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

179
179
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

111
111
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

296
296
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

112
112
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

200
200
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1107
1107
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

456
456
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

64
64
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

276
276
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

128
128
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

428
428
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

81
81
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

69
69
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

704
704

Meer sportnieuws