'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

door
'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

RSC Anderlecht staat vlak voor de WK-break voor nog één lastige opdracht en krijgt zondagavond het bezoek van competitieleider KRC Genk. Vervolgens ligt de bal opnieuw in het kamp van het bestuur van Paars-Wit. Zo zullen enkele belangrijke knopen doorgehakt moeten worden in aanloop naar de wintermercato, maar eerst moet een beslissing vallen in het trainersdossier.


Na het onvermijdelijke ontslag van Felice Mazzu, besloot RSCA om zijn lot in handen te leggen van toenmalig beloften-coach Robin Veldman. En die liet tot dusver een goede indruk achter als interim-hoofdtrainer. Onder zijn bewind werd voorlopig nog niet verloren en werden de volgende rondes van de Conference League en Croky Cup bereikt. Het geleverde spel kan en moet weliswaar nog een pak beter. Maar Veldman is niet te beroerd om dat zelf te benoemen, zowel intern als naar de buitenwereld toe blijft hij streng maar correct.

De Nederlander profileert zich dus steeds meer als een geschikte kandidaat voor een vaste benoeming als T1. Maar volgens La Dernière Heure heeft het bestuur van Anderlecht een belangrijke zet gedaan. Zo werd de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer (nog) níét stopgezet. Het werk van Veldman wordt weliswaar erg geapprecieerd, maar preses Wouter Vandenhaute liet eerder al verstaan dat ze hem niet willen 'verbranden'. Het RSCA-bestuur wil hem dus nog een hele poos aan boord houden en zou daarom een andere rol in gedachten hebben waarbij de Nederlander een soort van verbindingsfiguur wordt tussen de beloften en de A-kern.

NIEUWE SPORTIEVE BAAS
Veldman zelf zou dan weer wel graag willen doorgaan als hoofdtrainer en zal het bestuur daarvan proberen te overtuigen tijdens de evaluatiegesprekken die ten vroegste na de topper tegen Genk gevoerd zullen worden. Een groot deel van de spelersgroep zou alvast achter hem staan. Maar er speelt nog een andere belangrijke factor een rol. RSCA staat immers op punt om Jesper Fredberg aan te duiden als sportief directeur en hij zal ongetwijfeld inspraak krijgen binnen het trainersdossier. De Deen heeft ook zijn eigen visie en contactenboekje, aan Veldman dus om hem eveneens te overtuigen. Een goed resultaat tegen Genk zou alvast een grote hulp kunnen zijn.

LEES OOK: Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

Veldman verdient de kans om het seizoen af te maken als T1 ...

Meest recent

Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

71
71
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

4
4
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

64
64
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

103
103
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

629
629
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

126
126
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

261
261
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

376
376
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

112
112
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

249
249
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

309
309
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

62
62
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

530
530
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

438
438
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

177
177
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

482
482
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

463
463
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

87
87
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

388
388
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

615
615
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

235
235
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

279
279
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

312
312
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

389
389

Meer sportnieuws