'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

door
'Anderlecht doet belangrijke zet in trainerszoektocht'

RSC Anderlecht staat vlak voor de WK-break voor nog één lastige opdracht en krijgt zondagavond het bezoek van competitieleider KRC Genk. Vervolgens ligt de bal opnieuw in het kamp van het bestuur van Paars-Wit. Zo zullen enkele belangrijke knopen doorgehakt moeten worden in aanloop naar de wintermercato, maar eerst moet een beslissing vallen in het trainersdossier.


Na het onvermijdelijke ontslag van Felice Mazzu, besloot RSCA om zijn lot in handen te leggen van toenmalig beloften-coach Robin Veldman. En die liet tot dusver een goede indruk achter als interim-hoofdtrainer. Onder zijn bewind werd voorlopig nog niet verloren en werden de volgende rondes van de Conference League en Croky Cup bereikt. Het geleverde spel kan en moet weliswaar nog een pak beter. Maar Veldman is niet te beroerd om dat zelf te benoemen, zowel intern als naar de buitenwereld toe blijft hij streng maar correct.

De Nederlander profileert zich dus steeds meer als een geschikte kandidaat voor een vaste benoeming als T1. Maar volgens La Dernière Heure heeft het bestuur van Anderlecht een belangrijke zet gedaan. Zo werd de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer (nog) níét stopgezet. Het werk van Veldman wordt weliswaar erg geapprecieerd, maar preses Wouter Vandenhaute liet eerder al verstaan dat ze hem niet willen 'verbranden'. Het RSCA-bestuur wil hem dus nog een hele poos aan boord houden en zou daarom een andere rol in gedachten hebben waarbij de Nederlander een soort van verbindingsfiguur wordt tussen de beloften en de A-kern.

NIEUWE SPORTIEVE BAAS
Veldman zelf zou dan weer wel graag willen doorgaan als hoofdtrainer en zal het bestuur daarvan proberen te overtuigen tijdens de evaluatiegesprekken die ten vroegste na de topper tegen Genk gevoerd zullen worden. Een groot deel van de spelersgroep zou alvast achter hem staan. Maar er speelt nog een andere belangrijke factor een rol. RSCA staat immers op punt om Jesper Fredberg aan te duiden als sportief directeur en hij zal ongetwijfeld inspraak krijgen binnen het trainersdossier. De Deen heeft ook zijn eigen visie en contactenboekje, aan Veldman dus om hem eveneens te overtuigen. Een goed resultaat tegen Genk zou alvast een grote hulp kunnen zijn.

LEES OOK: 'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

Veldman verdient de kans om het seizoen af te maken als T1 ...

Meest recent

Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

2
2
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

39
39
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

63
63
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

46
46
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

38
38
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

76
76
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

254
254
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

166
166
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

242
242
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

99
99
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

181
181
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

250
250
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

539
539
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

219
219
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

197
197
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

108
108
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

389
389
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

302
302
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

292
292
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

445
445
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

98
98
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1304
1304
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

104
104
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

144
144

Meer sportnieuws