Vandenbempt ziet twee 'zorgenkinderen' in WK-selectie

290
Vandenbempt ziet twee 'zorgenkinderen' in WK-selectie

Bondscoach Roberto Martinez heeft de knopen helemaal doorgehakt, de 26-koppige WK-selectie van de Rode Duivels is sinds donderdagmiddag bekend. Over het algemeen maakte de Spanjaard relatief logische keuzes. Al besloot hij met bepaalde spelers toch een risico te nemen.


Zoals verwacht hield Martinez vast aan ervaren rotten, maar hij heeft ook plaats voorzien voor enkele jongere spelers zoals Zeno Debast, Jérémy Doku, Charles De Ketelaere, Wout Faes en Arthur Theate. Op papier dus een behoorlijk evenwichtige selectie. Al ziet commentator/analist Peter Vandenbempt toch twee 'zorgenkinderen'. Ten eerste Romelu Lukaku, voor wie het een race tegen de klok wordt om volledig fit te geraken.

Na maanden van blessureleed vreest Vandenbempt dat het een utopie is om straks de beste Lukaku te zien, toch vindt hij zijn selectie uiteindelijk gerechtvaardigd. "Hij heeft dit seizoen nauwelijks gespeeld en kende ook een moeilijk jaar bij Chelsea. Om dan met 10 minuten speeltijd tegen Kroatië klaar te zijn voor een match tegen Spanje of Duitsland, dat lijkt me hoog gegrepen", klinkt het bij Sporza. "Maar ik snap Martinez want hij is een unieke spits en met voorsprong onze beste aanvaller. Met of zonder Lukaku maakt een reuzegroot verschil."

HAZARD ZONDER RITME
Daarnaast wijst Vandenbempt ook op de situatie van Eden Hazard, die sinds het WK van 2018 niet meer zijn beste niveau haalde en de voorbije maanden amper minuten maakte. "Als je het objectief bekijkt, is het onmogelijk om nog in de buurt te komen van het niveau van toen. Hij heeft sindsdien nauwelijks minuten vergaard. In het shirt van de Rode Duivels heeft hij ook niet overtuigd. We zagen vooral een Hazard die voorzichtig was en balletjes breed legde, terwijl zijn grote kracht verticaal voetballen is. Maar ik heb wel begrip voor de keuze van de bondscoach, die zijn fitte kapitein meeneemt."

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

De selectie van Hazard is logisch ...

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

16
16
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

10
10
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

39
39
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

27
27
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

13
13
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

27
27
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

93
93
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

33
33
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

63
63
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

274
274
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

412
412
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

117
117
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

286
286
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

147
147
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

124
124
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

530
530
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

595
595
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

794
794
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

80
80
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

683
683

Meer sportnieuws