Vandenbempt ziet twee 'zorgenkinderen' in WK-selectie

290
Vandenbempt ziet twee 'zorgenkinderen' in WK-selectie

Bondscoach Roberto Martinez heeft de knopen helemaal doorgehakt, de 26-koppige WK-selectie van de Rode Duivels is sinds donderdagmiddag bekend. Over het algemeen maakte de Spanjaard relatief logische keuzes. Al besloot hij met bepaalde spelers toch een risico te nemen.


Zoals verwacht hield Martinez vast aan ervaren rotten, maar hij heeft ook plaats voorzien voor enkele jongere spelers zoals Zeno Debast, Jérémy Doku, Charles De Ketelaere, Wout Faes en Arthur Theate. Op papier dus een behoorlijk evenwichtige selectie. Al ziet commentator/analist Peter Vandenbempt toch twee 'zorgenkinderen'. Ten eerste Romelu Lukaku, voor wie het een race tegen de klok wordt om volledig fit te geraken.

Na maanden van blessureleed vreest Vandenbempt dat het een utopie is om straks de beste Lukaku te zien, toch vindt hij zijn selectie uiteindelijk gerechtvaardigd. "Hij heeft dit seizoen nauwelijks gespeeld en kende ook een moeilijk jaar bij Chelsea. Om dan met 10 minuten speeltijd tegen Kroatië klaar te zijn voor een match tegen Spanje of Duitsland, dat lijkt me hoog gegrepen", klinkt het bij Sporza. "Maar ik snap Martinez want hij is een unieke spits en met voorsprong onze beste aanvaller. Met of zonder Lukaku maakt een reuzegroot verschil."

HAZARD ZONDER RITME
Daarnaast wijst Vandenbempt ook op de situatie van Eden Hazard, die sinds het WK van 2018 niet meer zijn beste niveau haalde en de voorbije maanden amper minuten maakte. "Als je het objectief bekijkt, is het onmogelijk om nog in de buurt te komen van het niveau van toen. Hij heeft sindsdien nauwelijks minuten vergaard. In het shirt van de Rode Duivels heeft hij ook niet overtuigd. We zagen vooral een Hazard die voorzichtig was en balletjes breed legde, terwijl zijn grote kracht verticaal voetballen is. Maar ik heb wel begrip voor de keuze van de bondscoach, die zijn fitte kapitein meeneemt."

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

De selectie van Hazard is logisch ...

Meest recent

Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

2
2
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

2
2
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

14
14
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

6
6
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

59
59
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

55
55
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

42
42
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

16
16
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

107
107
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

221
221
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

104
104
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

235
235
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

58
58

Meer sportnieuws