Vandenbempt ziet twee 'zorgenkinderen' in WK-selectie

290 stemmen
Vandenbempt ziet twee 'zorgenkinderen' in WK-selectie

Bondscoach Roberto Martinez heeft de knopen helemaal doorgehakt, de 26-koppige WK-selectie van de Rode Duivels is sinds donderdagmiddag bekend. Over het algemeen maakte de Spanjaard relatief logische keuzes. Al besloot hij met bepaalde spelers toch een risico te nemen.


Zoals verwacht hield Martinez vast aan ervaren rotten, maar hij heeft ook plaats voorzien voor enkele jongere spelers zoals Zeno Debast, Jérémy Doku, Charles De Ketelaere, Wout Faes en Arthur Theate. Op papier dus een behoorlijk evenwichtige selectie. Al ziet commentator/analist Peter Vandenbempt toch twee 'zorgenkinderen'. Ten eerste Romelu Lukaku, voor wie het een race tegen de klok wordt om volledig fit te geraken.

Na maanden van blessureleed vreest Vandenbempt dat het een utopie is om straks de beste Lukaku te zien, toch vindt hij zijn selectie uiteindelijk gerechtvaardigd. "Hij heeft dit seizoen nauwelijks gespeeld en kende ook een moeilijk jaar bij Chelsea. Om dan met 10 minuten speeltijd tegen Kroatië klaar te zijn voor een match tegen Spanje of Duitsland, dat lijkt me hoog gegrepen", klinkt het bij Sporza. "Maar ik snap Martinez want hij is een unieke spits en met voorsprong onze beste aanvaller. Met of zonder Lukaku maakt een reuzegroot verschil."

HAZARD ZONDER RITME
Daarnaast wijst Vandenbempt ook op de situatie van Eden Hazard, die sinds het WK van 2018 niet meer zijn beste niveau haalde en de voorbije maanden amper minuten maakte. "Als je het objectief bekijkt, is het onmogelijk om nog in de buurt te komen van het niveau van toen. Hij heeft sindsdien nauwelijks minuten vergaard. In het shirt van de Rode Duivels heeft hij ook niet overtuigd. We zagen vooral een Hazard die voorzichtig was en balletjes breed legde, terwijl zijn grote kracht verticaal voetballen is. Maar ik heb wel begrip voor de keuze van de bondscoach, die zijn fitte kapitein meeneemt."

LEES OOK: Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De selectie van Hazard is logisch ...

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

3
3
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

16
16
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

91
91
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

360
360
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

119
119
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

395
395
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

66
66
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

168
168
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

457
457
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

420
420
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

458
458
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

323
323
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

165
165
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

537
537
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

249
249
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

930
930
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

317
317
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

619
619
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

442
442
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

713
713
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

290
290
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

235
235
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws