Topschutter op weg naar Anderlecht

1005
Topschutter op weg naar Anderlecht

Voor wie er nog mocht aan twijfelen: Anderlecht zoekt een nieuwe spits. Geen vervanger voor Fábio Silva weliswaar, Sporting is niet zinnens om de Portugese huurling in januari al te laten terugkeren naar Wolverhampton, maar wel als extra optie voor in de aanval. De vlotscorende spitsen Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK) passeerden reeds de revue, maar volgens France Bleu mag sinds kort ook de huidige topschutter van de Ligue 2 aan dat lijstje worden toegevoegd.


TOPSCHUTTER, ASSISTKONING EN MEEST BESLISSENDE SPELER

Jean-Philippe Krasso is dit seizoen de de grote sensatie in de Ligue 2. De aanvalsleider van Saint-Etienne scoorde al acht doelpunten en daarmee is hij de fiere aanvoerder van de topschutterslijst. Daarnaast deelde hij ook al vier assists uit, waarmee hij samen met Yapo Kader N’Chobi (Laval) de assistenkoning is van de Franse tweede klasse. Met acht doelpunten en vier assists is Krasso tevens de meest beslissende speler in de Ligue 2, voor Julien Maggiotti (Laval), Josh Maja (Bordeaux) en Ibrahim Sissoko (Sochaux), die elk tien beslissende acties achter hun naam hebben staan.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment pas de voorlaatste plek bezet in de Ligue 1. Ware het niet van Jean-Philippe Krasso’s vele doelpunten en assists, dan zou de situatie van Les Verts helemaal dramatisch geweest zijn. Voor Dylan Chambost is de wisselwerking met Krasso dan ook perfect. “Als je op het middenveld staat en je speelt achter Krasso en Wadji, dan is het gemakkelijk. Ze hebben geweldige kwaliteiten en bovendien zijn ze complementair. Het is leuk voor de speler die achter hen staat”, zei ploegmaat Chambost dit seizoen in de Franse pers.

MISTER 55%

Jean-Philippe Krasso staat dit seizoen garant voor 55% van de doelpuntenproductie van Saint-Etienne en een speler met zo’n immense offensieve impact is ongetwijfeld een interessante optie voor Anderlecht. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk voor Anderlecht: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging.



“Ik ben een manusje van alles”, zei hij eerder in de Franse pers. Zo’n type kan een complementaire aanvulling zijn op Fábio Silva, die er dit seizoen vaak alleen voor staat in de aanvalslinie van Anderlecht. En de potentiële komst van Jean-Philippe Krasso naar Sporting zou zowaar erg goedkope transactie kunnen zijn. De 25-jarige zal zijn aflopend contract bij Saint-Étienne niet verlengen, waardoor hij vanaf 1 januari een voorcontract kan tekenen bij een nieuwe club. Anderzijds kan hij voor een beperkte transfersom in de aankomende wintermercato meteen verhuizen bij ASSE.

DE NATTE DROOM

De huidige spelers van Anderlecht kunnen vandaag alleen maar dromen van de cijfers van Jean-Philippe Krasso, die dit seizoen om de wedstrijd gemiddeld één keer beslissend is voor Saint-Etienne. De Ivoriaan scoort 0,66 doelpunt per wedstrijd en hij levert ook nog eens 0,33 assist per match. Dat zijn twee gemiddelden die niemand haalt bij Anderlecht. Fábio Silva (0,44), Lior Refaelov (0,39) en Benito Raman (0,37) zijn dit seizoen de vlotst scorende spelers van Sporting maar zij komen dus niet in de buurt van de 0,66 doelpunt per wedstrijd van Krasso.



Ook op het gebied van de assists is er geen enkele Anderlecht-speler die de 0,33 assist per wedstrijd van Jean-Philippe Krasso benadert. Majeed Ashimeru (0,29), Moussa N'Diaye (0,28) en Michael Murillo (0,25) zijn momenteel de paars-witte spelers die het vaakst een assist uitdelen in hun verkregen speelminuten. Krasso scoort gemakkelijker doelpunten én hij deelt assists vaker assists uit dan alle huidige spelers van Anderlecht, en daarmee is hij zonder twijfel een erg interessant target voor de Brusselaars.

GEGEERD WILD OP DE TRANSFERMARKT

Uiteraard gaapt er een niveauverschil tussen de Franse Ligue 2 en de Jupiler Pro League, maar door zijn aflopend contract en indrukwekkende prestaties bij Saint-Etienne lijkt Jean-Philippe Krasso sportief en financieel gezien toch een gokje waard te zijn voor Anderlecht. De Belgische recordkampioen zal in elk geval niet te lang mogen wachten om door te duwen voor de Ivoriaanse spits, want ook ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) worden alvast genoemd als kandidaat-overnemers.

LEES OOK: ‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Is Krasso een buitenkans voor Anderlecht?

Meest recent

Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

0
0
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

112
112
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

21
21
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

45
45
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

26
26
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

254
254
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

181
181
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

189
189
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

470
470
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

179
179
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

95
95
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

308
308
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

206
206
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

193
193
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

92
92
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

163
163
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

97
97
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

227
227
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

272
272
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

89
89
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

34
34
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

137
137
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

154
154
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

481
481
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

449
449

Meer sportnieuws