Topschutter op weg naar Anderlecht

1005
Topschutter op weg naar Anderlecht

Voor wie er nog mocht aan twijfelen: Anderlecht zoekt een nieuwe spits. Geen vervanger voor Fábio Silva weliswaar, Sporting is niet zinnens om de Portugese huurling in januari al te laten terugkeren naar Wolverhampton, maar wel als extra optie voor in de aanval. De vlotscorende spitsen Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK) passeerden reeds de revue, maar volgens France Bleu mag sinds kort ook de huidige topschutter van de Ligue 2 aan dat lijstje worden toegevoegd.


TOPSCHUTTER, ASSISTKONING EN MEEST BESLISSENDE SPELER

Jean-Philippe Krasso is dit seizoen de de grote sensatie in de Ligue 2. De aanvalsleider van Saint-Etienne scoorde al acht doelpunten en daarmee is hij de fiere aanvoerder van de topschutterslijst. Daarnaast deelde hij ook al vier assists uit, waarmee hij samen met Yapo Kader N’Chobi (Laval) de assistenkoning is van de Franse tweede klasse. Met acht doelpunten en vier assists is Krasso tevens de meest beslissende speler in de Ligue 2, voor Julien Maggiotti (Laval), Josh Maja (Bordeaux) en Ibrahim Sissoko (Sochaux), die elk tien beslissende acties achter hun naam hebben staan.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment pas de voorlaatste plek bezet in de Ligue 1. Ware het niet van Jean-Philippe Krasso’s vele doelpunten en assists, dan zou de situatie van Les Verts helemaal dramatisch geweest zijn. Voor Dylan Chambost is de wisselwerking met Krasso dan ook perfect. “Als je op het middenveld staat en je speelt achter Krasso en Wadji, dan is het gemakkelijk. Ze hebben geweldige kwaliteiten en bovendien zijn ze complementair. Het is leuk voor de speler die achter hen staat”, zei ploegmaat Chambost dit seizoen in de Franse pers.

MISTER 55%

Jean-Philippe Krasso staat dit seizoen garant voor 55% van de doelpuntenproductie van Saint-Etienne en een speler met zo’n immense offensieve impact is ongetwijfeld een interessante optie voor Anderlecht. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk voor Anderlecht: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging.



“Ik ben een manusje van alles”, zei hij eerder in de Franse pers. Zo’n type kan een complementaire aanvulling zijn op Fábio Silva, die er dit seizoen vaak alleen voor staat in de aanvalslinie van Anderlecht. En de potentiële komst van Jean-Philippe Krasso naar Sporting zou zowaar erg goedkope transactie kunnen zijn. De 25-jarige zal zijn aflopend contract bij Saint-Étienne niet verlengen, waardoor hij vanaf 1 januari een voorcontract kan tekenen bij een nieuwe club. Anderzijds kan hij voor een beperkte transfersom in de aankomende wintermercato meteen verhuizen bij ASSE.

DE NATTE DROOM

De huidige spelers van Anderlecht kunnen vandaag alleen maar dromen van de cijfers van Jean-Philippe Krasso, die dit seizoen om de wedstrijd gemiddeld één keer beslissend is voor Saint-Etienne. De Ivoriaan scoort 0,66 doelpunt per wedstrijd en hij levert ook nog eens 0,33 assist per match. Dat zijn twee gemiddelden die niemand haalt bij Anderlecht. Fábio Silva (0,44), Lior Refaelov (0,39) en Benito Raman (0,37) zijn dit seizoen de vlotst scorende spelers van Sporting maar zij komen dus niet in de buurt van de 0,66 doelpunt per wedstrijd van Krasso.



Ook op het gebied van de assists is er geen enkele Anderlecht-speler die de 0,33 assist per wedstrijd van Jean-Philippe Krasso benadert. Majeed Ashimeru (0,29), Moussa N'Diaye (0,28) en Michael Murillo (0,25) zijn momenteel de paars-witte spelers die het vaakst een assist uitdelen in hun verkregen speelminuten. Krasso scoort gemakkelijker doelpunten én hij deelt assists vaker assists uit dan alle huidige spelers van Anderlecht, en daarmee is hij zonder twijfel een erg interessant target voor de Brusselaars.

GEGEERD WILD OP DE TRANSFERMARKT

Uiteraard gaapt er een niveauverschil tussen de Franse Ligue 2 en de Jupiler Pro League, maar door zijn aflopend contract en indrukwekkende prestaties bij Saint-Etienne lijkt Jean-Philippe Krasso sportief en financieel gezien toch een gokje waard te zijn voor Anderlecht. De Belgische recordkampioen zal in elk geval niet te lang mogen wachten om door te duwen voor de Ivoriaanse spits, want ook ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) worden alvast genoemd als kandidaat-overnemers.

LEES OOK: Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

Is Krasso een buitenkans voor Anderlecht?

Meest recent

Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

8
8
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

33
33
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

40
40
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

26
26
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

121
121
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

103
103
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

81
81
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

45
45
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

129
129
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

54
54
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

63
63
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

110
110
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

66
66
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

120
120
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

264
264
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

32
32
STVV klaart de klus: "Zoals FC Barcelona"

STVV heeft zijn Europese campagne afgetrapt met een oververdiende 2-0-zege tegen Iberia. Een ...

35
35
Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Bij RSC Anderlecht lijkt Antoine Sibierski voor een nieuwe wind te zorgen. Paars-Wit heeft duidelijk ...

169
169
Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

Mark van Bommel heeft de nodige weelde bij de Rode Duivels. De bondscoach zal ongetwijfeld een ...

154
154
Hubert blinkt: "Eén van mijn fierste momenten als coach"

Union SG is zeer sterk gestart in de Europa League. Na de vlotte zege tegen Viktoria Plzen pakten ze ...

48
48
'Conte op zucht van terugkeer naar Premier League'

Manchester United lijkt steeds nadrukkelijker rekening te houden met een trainerswissel. Volgens ...

61
61
'Anderlecht-ster maakt buitenland gek: miljoenen lonken'

In Kroatië noemen ze hem een van de beste jonge spitsen van Europa. In België kreeg ...

266
266
Straf AA Gent: "Heb hier andere tijden meegemaakt"

AA Gent won met 1-0 van een Aarhus dat veel sterkhouders liet rusten. De Buffalo's blijven zo wel ...

116
116
Bruno looft vier spelers na verlies: "Zij toonden zich"

RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met ...

319
319

Meer sportnieuws