Topschutter op weg naar Anderlecht

1005
Topschutter op weg naar Anderlecht

Voor wie er nog mocht aan twijfelen: Anderlecht zoekt een nieuwe spits. Geen vervanger voor Fábio Silva weliswaar, Sporting is niet zinnens om de Portugese huurling in januari al te laten terugkeren naar Wolverhampton, maar wel als extra optie voor in de aanval. De vlotscorende spitsen Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK) passeerden reeds de revue, maar volgens France Bleu mag sinds kort ook de huidige topschutter van de Ligue 2 aan dat lijstje worden toegevoegd.


TOPSCHUTTER, ASSISTKONING EN MEEST BESLISSENDE SPELER

Jean-Philippe Krasso is dit seizoen de de grote sensatie in de Ligue 2. De aanvalsleider van Saint-Etienne scoorde al acht doelpunten en daarmee is hij de fiere aanvoerder van de topschutterslijst. Daarnaast deelde hij ook al vier assists uit, waarmee hij samen met Yapo Kader N’Chobi (Laval) de assistenkoning is van de Franse tweede klasse. Met acht doelpunten en vier assists is Krasso tevens de meest beslissende speler in de Ligue 2, voor Julien Maggiotti (Laval), Josh Maja (Bordeaux) en Ibrahim Sissoko (Sochaux), die elk tien beslissende acties achter hun naam hebben staan.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment pas de voorlaatste plek bezet in de Ligue 1. Ware het niet van Jean-Philippe Krasso’s vele doelpunten en assists, dan zou de situatie van Les Verts helemaal dramatisch geweest zijn. Voor Dylan Chambost is de wisselwerking met Krasso dan ook perfect. “Als je op het middenveld staat en je speelt achter Krasso en Wadji, dan is het gemakkelijk. Ze hebben geweldige kwaliteiten en bovendien zijn ze complementair. Het is leuk voor de speler die achter hen staat”, zei ploegmaat Chambost dit seizoen in de Franse pers.

MISTER 55%

Jean-Philippe Krasso staat dit seizoen garant voor 55% van de doelpuntenproductie van Saint-Etienne en een speler met zo’n immense offensieve impact is ongetwijfeld een interessante optie voor Anderlecht. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk voor Anderlecht: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging.



“Ik ben een manusje van alles”, zei hij eerder in de Franse pers. Zo’n type kan een complementaire aanvulling zijn op Fábio Silva, die er dit seizoen vaak alleen voor staat in de aanvalslinie van Anderlecht. En de potentiële komst van Jean-Philippe Krasso naar Sporting zou zowaar erg goedkope transactie kunnen zijn. De 25-jarige zal zijn aflopend contract bij Saint-Étienne niet verlengen, waardoor hij vanaf 1 januari een voorcontract kan tekenen bij een nieuwe club. Anderzijds kan hij voor een beperkte transfersom in de aankomende wintermercato meteen verhuizen bij ASSE.

DE NATTE DROOM

De huidige spelers van Anderlecht kunnen vandaag alleen maar dromen van de cijfers van Jean-Philippe Krasso, die dit seizoen om de wedstrijd gemiddeld één keer beslissend is voor Saint-Etienne. De Ivoriaan scoort 0,66 doelpunt per wedstrijd en hij levert ook nog eens 0,33 assist per match. Dat zijn twee gemiddelden die niemand haalt bij Anderlecht. Fábio Silva (0,44), Lior Refaelov (0,39) en Benito Raman (0,37) zijn dit seizoen de vlotst scorende spelers van Sporting maar zij komen dus niet in de buurt van de 0,66 doelpunt per wedstrijd van Krasso.



Ook op het gebied van de assists is er geen enkele Anderlecht-speler die de 0,33 assist per wedstrijd van Jean-Philippe Krasso benadert. Majeed Ashimeru (0,29), Moussa N'Diaye (0,28) en Michael Murillo (0,25) zijn momenteel de paars-witte spelers die het vaakst een assist uitdelen in hun verkregen speelminuten. Krasso scoort gemakkelijker doelpunten én hij deelt assists vaker assists uit dan alle huidige spelers van Anderlecht, en daarmee is hij zonder twijfel een erg interessant target voor de Brusselaars.

GEGEERD WILD OP DE TRANSFERMARKT

Uiteraard gaapt er een niveauverschil tussen de Franse Ligue 2 en de Jupiler Pro League, maar door zijn aflopend contract en indrukwekkende prestaties bij Saint-Etienne lijkt Jean-Philippe Krasso sportief en financieel gezien toch een gokje waard te zijn voor Anderlecht. De Belgische recordkampioen zal in elk geval niet te lang mogen wachten om door te duwen voor de Ivoriaanse spits, want ook ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) worden alvast genoemd als kandidaat-overnemers.

LEES OOK: Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting Van Bommel

Is Krasso een buitenkans voor Anderlecht?

Meest recent

'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

299
299
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

90
90
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

57
57
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

55
55
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

80
80
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

108
108
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

94
94
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

130
130
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

19
19
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

263
263
'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Lille oogt dit seizoen een pak minder Belgisch dan vorig seizoen. Het zag in de zomer immers Thomas ...

46
46
Megadomper Union: 3 sterkhouders geschorst voor EL-opener

Club Brugge trapte deze week al zijn campagne af in de Champions League, maar volgende week zijn ook ...

67
67
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

241
241
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

312
312
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

97
97
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

141
141
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

448
448
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

149
149
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

49
49
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

881
881
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

222
222
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

455
455
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

176
176
Enorm probleem voor promotiedroom Beerschot? "Dat mis ik"

In de Challenger Pro League zijn we komend weekend ook al toe aan de vijfde speeldag. Die wordt ...

325
325

Meer sportnieuws