Topschutter op weg naar Anderlecht

1005 stemmen
Topschutter op weg naar Anderlecht

Voor wie er nog mocht aan twijfelen: Anderlecht zoekt een nieuwe spits. Geen vervanger voor Fábio Silva weliswaar, Sporting is niet zinnens om de Portugese huurling in januari al te laten terugkeren naar Wolverhampton, maar wel als extra optie voor in de aanval. De vlotscorende spitsen Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK) passeerden reeds de revue, maar volgens France Bleu mag sinds kort ook de huidige topschutter van de Ligue 2 aan dat lijstje worden toegevoegd.


TOPSCHUTTER, ASSISTKONING EN MEEST BESLISSENDE SPELER

Jean-Philippe Krasso is dit seizoen de de grote sensatie in de Ligue 2. De aanvalsleider van Saint-Etienne scoorde al acht doelpunten en daarmee is hij de fiere aanvoerder van de topschutterslijst. Daarnaast deelde hij ook al vier assists uit, waarmee hij samen met Yapo Kader N’Chobi (Laval) de assistenkoning is van de Franse tweede klasse. Met acht doelpunten en vier assists is Krasso tevens de meest beslissende speler in de Ligue 2, voor Julien Maggiotti (Laval), Josh Maja (Bordeaux) en Ibrahim Sissoko (Sochaux), die elk tien beslissende acties achter hun naam hebben staan.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment pas de voorlaatste plek bezet in de Ligue 1. Ware het niet van Jean-Philippe Krasso’s vele doelpunten en assists, dan zou de situatie van Les Verts helemaal dramatisch geweest zijn. Voor Dylan Chambost is de wisselwerking met Krasso dan ook perfect. “Als je op het middenveld staat en je speelt achter Krasso en Wadji, dan is het gemakkelijk. Ze hebben geweldige kwaliteiten en bovendien zijn ze complementair. Het is leuk voor de speler die achter hen staat”, zei ploegmaat Chambost dit seizoen in de Franse pers.

MISTER 55%

Jean-Philippe Krasso staat dit seizoen garant voor 55% van de doelpuntenproductie van Saint-Etienne en een speler met zo’n immense offensieve impact is ongetwijfeld een interessante optie voor Anderlecht. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk voor Anderlecht: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging.



“Ik ben een manusje van alles”, zei hij eerder in de Franse pers. Zo’n type kan een complementaire aanvulling zijn op Fábio Silva, die er dit seizoen vaak alleen voor staat in de aanvalslinie van Anderlecht. En de potentiële komst van Jean-Philippe Krasso naar Sporting zou zowaar erg goedkope transactie kunnen zijn. De 25-jarige zal zijn aflopend contract bij Saint-Étienne niet verlengen, waardoor hij vanaf 1 januari een voorcontract kan tekenen bij een nieuwe club. Anderzijds kan hij voor een beperkte transfersom in de aankomende wintermercato meteen verhuizen bij ASSE.

DE NATTE DROOM

De huidige spelers van Anderlecht kunnen vandaag alleen maar dromen van de cijfers van Jean-Philippe Krasso, die dit seizoen om de wedstrijd gemiddeld één keer beslissend is voor Saint-Etienne. De Ivoriaan scoort 0,66 doelpunt per wedstrijd en hij levert ook nog eens 0,33 assist per match. Dat zijn twee gemiddelden die niemand haalt bij Anderlecht. Fábio Silva (0,44), Lior Refaelov (0,39) en Benito Raman (0,37) zijn dit seizoen de vlotst scorende spelers van Sporting maar zij komen dus niet in de buurt van de 0,66 doelpunt per wedstrijd van Krasso.



Ook op het gebied van de assists is er geen enkele Anderlecht-speler die de 0,33 assist per wedstrijd van Jean-Philippe Krasso benadert. Majeed Ashimeru (0,29), Moussa N'Diaye (0,28) en Michael Murillo (0,25) zijn momenteel de paars-witte spelers die het vaakst een assist uitdelen in hun verkregen speelminuten. Krasso scoort gemakkelijker doelpunten én hij deelt assists vaker assists uit dan alle huidige spelers van Anderlecht, en daarmee is hij zonder twijfel een erg interessant target voor de Brusselaars.

GEGEERD WILD OP DE TRANSFERMARKT

Uiteraard gaapt er een niveauverschil tussen de Franse Ligue 2 en de Jupiler Pro League, maar door zijn aflopend contract en indrukwekkende prestaties bij Saint-Etienne lijkt Jean-Philippe Krasso sportief en financieel gezien toch een gokje waard te zijn voor Anderlecht. De Belgische recordkampioen zal in elk geval niet te lang mogen wachten om door te duwen voor de Ivoriaanse spits, want ook ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) worden alvast genoemd als kandidaat-overnemers.

LEES OOK: 'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

Is Krasso een buitenkans voor Anderlecht?

Meest recent

Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

26
26
Ex-ref in alle staten: Rode Duivels bestolen tegen Iran?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

48
48
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

80
80
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

103
103
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

261
261
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

433
433
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

103
103
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

216
216
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

316
316
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

298
298
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

562
562
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

358
358
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

134
134
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

186
186
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

410
410
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

532
532
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

357
357
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

164
164
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

412
412
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

60
60
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

503
503
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

678
678
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

138
138
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

116
116

Meer sportnieuws