Topschutter op weg naar Anderlecht

1005
Topschutter op weg naar Anderlecht

Voor wie er nog mocht aan twijfelen: Anderlecht zoekt een nieuwe spits. Geen vervanger voor Fábio Silva weliswaar, Sporting is niet zinnens om de Portugese huurling in januari al te laten terugkeren naar Wolverhampton, maar wel als extra optie voor in de aanval. De vlotscorende spitsen Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK) passeerden reeds de revue, maar volgens France Bleu mag sinds kort ook de huidige topschutter van de Ligue 2 aan dat lijstje worden toegevoegd.


TOPSCHUTTER, ASSISTKONING EN MEEST BESLISSENDE SPELER

Jean-Philippe Krasso is dit seizoen de de grote sensatie in de Ligue 2. De aanvalsleider van Saint-Etienne scoorde al acht doelpunten en daarmee is hij de fiere aanvoerder van de topschutterslijst. Daarnaast deelde hij ook al vier assists uit, waarmee hij samen met Yapo Kader N’Chobi (Laval) de assistenkoning is van de Franse tweede klasse. Met acht doelpunten en vier assists is Krasso tevens de meest beslissende speler in de Ligue 2, voor Julien Maggiotti (Laval), Josh Maja (Bordeaux) en Ibrahim Sissoko (Sochaux), die elk tien beslissende acties achter hun naam hebben staan.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment pas de voorlaatste plek bezet in de Ligue 1. Ware het niet van Jean-Philippe Krasso’s vele doelpunten en assists, dan zou de situatie van Les Verts helemaal dramatisch geweest zijn. Voor Dylan Chambost is de wisselwerking met Krasso dan ook perfect. “Als je op het middenveld staat en je speelt achter Krasso en Wadji, dan is het gemakkelijk. Ze hebben geweldige kwaliteiten en bovendien zijn ze complementair. Het is leuk voor de speler die achter hen staat”, zei ploegmaat Chambost dit seizoen in de Franse pers.

MISTER 55%

Jean-Philippe Krasso staat dit seizoen garant voor 55% van de doelpuntenproductie van Saint-Etienne en een speler met zo’n immense offensieve impact is ongetwijfeld een interessante optie voor Anderlecht. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk voor Anderlecht: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging.



“Ik ben een manusje van alles”, zei hij eerder in de Franse pers. Zo’n type kan een complementaire aanvulling zijn op Fábio Silva, die er dit seizoen vaak alleen voor staat in de aanvalslinie van Anderlecht. En de potentiële komst van Jean-Philippe Krasso naar Sporting zou zowaar erg goedkope transactie kunnen zijn. De 25-jarige zal zijn aflopend contract bij Saint-Étienne niet verlengen, waardoor hij vanaf 1 januari een voorcontract kan tekenen bij een nieuwe club. Anderzijds kan hij voor een beperkte transfersom in de aankomende wintermercato meteen verhuizen bij ASSE.

DE NATTE DROOM

De huidige spelers van Anderlecht kunnen vandaag alleen maar dromen van de cijfers van Jean-Philippe Krasso, die dit seizoen om de wedstrijd gemiddeld één keer beslissend is voor Saint-Etienne. De Ivoriaan scoort 0,66 doelpunt per wedstrijd en hij levert ook nog eens 0,33 assist per match. Dat zijn twee gemiddelden die niemand haalt bij Anderlecht. Fábio Silva (0,44), Lior Refaelov (0,39) en Benito Raman (0,37) zijn dit seizoen de vlotst scorende spelers van Sporting maar zij komen dus niet in de buurt van de 0,66 doelpunt per wedstrijd van Krasso.



Ook op het gebied van de assists is er geen enkele Anderlecht-speler die de 0,33 assist per wedstrijd van Jean-Philippe Krasso benadert. Majeed Ashimeru (0,29), Moussa N'Diaye (0,28) en Michael Murillo (0,25) zijn momenteel de paars-witte spelers die het vaakst een assist uitdelen in hun verkregen speelminuten. Krasso scoort gemakkelijker doelpunten én hij deelt assists vaker assists uit dan alle huidige spelers van Anderlecht, en daarmee is hij zonder twijfel een erg interessant target voor de Brusselaars.

GEGEERD WILD OP DE TRANSFERMARKT

Uiteraard gaapt er een niveauverschil tussen de Franse Ligue 2 en de Jupiler Pro League, maar door zijn aflopend contract en indrukwekkende prestaties bij Saint-Etienne lijkt Jean-Philippe Krasso sportief en financieel gezien toch een gokje waard te zijn voor Anderlecht. De Belgische recordkampioen zal in elk geval niet te lang mogen wachten om door te duwen voor de Ivoriaanse spits, want ook ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) worden alvast genoemd als kandidaat-overnemers.

LEES OOK: Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting Van Bommel

Is Krasso een buitenkans voor Anderlecht?

Meest recent

Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

27
27
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

80
80
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

63
63
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

248
248
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

405
405
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

71
71
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

141
141
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

369
369
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

130
130
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

390
390
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

85
85
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

375
375
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

340
340
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

608
608
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

478
478
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

127
127
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

126
126
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

380
380
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

211
211
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

553
553
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

477
477
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

331
331
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

504
504
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

236
236

Meer sportnieuws