Vandenbempt schat kansen in van Gent en Anderlecht

door
Vandenbempt schat kansen in van Gent en Anderlecht

De Belgische overblijvers in Europa weten welke clubs ze zullen treffen na nieuwjaar. Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Een erg moeilijke opdracht, denkt peter Vandenbempt bij Sporza. AA Gent en RSC Anderlecht dicht de analist meer kansen toe om door te stoten.


De Buffalo's werden in de Conference League uitgeloot tegen Qarabag, een club uit Azerbeidzjan. Die ploeg liet al fraaie uitslagen noteren in de huidige campagne. "Spelers ken ik er niet van, maar een zege tegen Nantes en gelijkspel tegen Freiburg zorgen ervoor dat het vast een vervelende ploeg is om tegen te spelen. Vooral de logistiek moeilijke verplaatsing komt daar bij kijken", aldus Vandenbempt.

RSC Anderlecht treft dan weer Loedogorets, een tegenstander die iets meer belletjes doet rinkelen. Zo spelen Sergio Padt en Igor Plastun (beiden ex-AA Gent) momenteel voor club. Ook Jakub Piotrowski (ex-Genk) verdient er tegenwoordig zijn brood. De Bulgaren eindigden derde in hun groep in de Europa League. Ze wonnen slechts één keer, maar wel tegen AS Roma, de winnaar van de Conference League van vorig jaar. Toch denkt Vandenbempt dat de Belgische ploegen de klus moeten kunnen klaren. "Als ze ambitie hebben in de Conference League, zouden Gent en Anderlecht die tegenstanders toch opzij moeten zetten."

UNION
Union, de vierde Belgische ploeg in Europa, moet nog even wachten. De Brusselaars wonnen hun groep in de Europa League en zijn vrijgesteld voor de tussenronde. Ze mogen rechtstreeks naar de achtste finales van de tweede belangrijkste Europese competitie. Naam- en groepsgenoot Union Berlin kreeg met Ajax een zware opdracht voorgeschoteld in de tussenronde.

LEES OOK: Europa & Conference League: 4 ploegen blijven foutloos

Wie stoot door?

Meest recent

Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

10
10
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

39
39
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

19
19
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

27
27
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

79
79
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

154
154
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

94
94
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

187
187
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

65
65
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

108
108
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

120
120
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

56
56
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

230
230
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

147
147
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

173
173
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

200
200
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

197
197
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

131
131
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

325
325
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

146
146
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

671
671
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

202
202
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

484
484
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

279
279
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

119
119

Meer sportnieuws