Vandenbempt schat kansen in van Gent en Anderlecht

door
Vandenbempt schat kansen in van Gent en Anderlecht

De Belgische overblijvers in Europa weten welke clubs ze zullen treffen na nieuwjaar. Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Een erg moeilijke opdracht, denkt peter Vandenbempt bij Sporza. AA Gent en RSC Anderlecht dicht de analist meer kansen toe om door te stoten.


De Buffalo's werden in de Conference League uitgeloot tegen Qarabag, een club uit Azerbeidzjan. Die ploeg liet al fraaie uitslagen noteren in de huidige campagne. "Spelers ken ik er niet van, maar een zege tegen Nantes en gelijkspel tegen Freiburg zorgen ervoor dat het vast een vervelende ploeg is om tegen te spelen. Vooral de logistiek moeilijke verplaatsing komt daar bij kijken", aldus Vandenbempt.

RSC Anderlecht treft dan weer Loedogorets, een tegenstander die iets meer belletjes doet rinkelen. Zo spelen Sergio Padt en Igor Plastun (beiden ex-AA Gent) momenteel voor club. Ook Jakub Piotrowski (ex-Genk) verdient er tegenwoordig zijn brood. De Bulgaren eindigden derde in hun groep in de Europa League. Ze wonnen slechts één keer, maar wel tegen AS Roma, de winnaar van de Conference League van vorig jaar. Toch denkt Vandenbempt dat de Belgische ploegen de klus moeten kunnen klaren. "Als ze ambitie hebben in de Conference League, zouden Gent en Anderlecht die tegenstanders toch opzij moeten zetten."

UNION
Union, de vierde Belgische ploeg in Europa, moet nog even wachten. De Brusselaars wonnen hun groep in de Europa League en zijn vrijgesteld voor de tussenronde. Ze mogen rechtstreeks naar de achtste finales van de tweede belangrijkste Europese competitie. Naam- en groepsgenoot Union Berlin kreeg met Ajax een zware opdracht voorgeschoteld in de tussenronde.

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Wie stoot door?

Meest recent

‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

2
2
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

13
13
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

21
21
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

16
16
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

93
93
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

53
53
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

201
201
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

291
291
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

81
81
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

146
146
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

322
322
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

151
151
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

330
330
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

139
139
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

329
329
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

316
316
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

290
290
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

570
570
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

591
591
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

104
104
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

209
209
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

564
564
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

561
561
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

331
331
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

271
271

Meer sportnieuws