Vandenbempt schat kansen in van Gent en Anderlecht

door
Vandenbempt schat kansen in van Gent en Anderlecht

De Belgische overblijvers in Europa weten welke clubs ze zullen treffen na nieuwjaar. Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Een erg moeilijke opdracht, denkt peter Vandenbempt bij Sporza. AA Gent en RSC Anderlecht dicht de analist meer kansen toe om door te stoten.


De Buffalo's werden in de Conference League uitgeloot tegen Qarabag, een club uit Azerbeidzjan. Die ploeg liet al fraaie uitslagen noteren in de huidige campagne. "Spelers ken ik er niet van, maar een zege tegen Nantes en gelijkspel tegen Freiburg zorgen ervoor dat het vast een vervelende ploeg is om tegen te spelen. Vooral de logistiek moeilijke verplaatsing komt daar bij kijken", aldus Vandenbempt.

RSC Anderlecht treft dan weer Loedogorets, een tegenstander die iets meer belletjes doet rinkelen. Zo spelen Sergio Padt en Igor Plastun (beiden ex-AA Gent) momenteel voor club. Ook Jakub Piotrowski (ex-Genk) verdient er tegenwoordig zijn brood. De Bulgaren eindigden derde in hun groep in de Europa League. Ze wonnen slechts één keer, maar wel tegen AS Roma, de winnaar van de Conference League van vorig jaar. Toch denkt Vandenbempt dat de Belgische ploegen de klus moeten kunnen klaren. "Als ze ambitie hebben in de Conference League, zouden Gent en Anderlecht die tegenstanders toch opzij moeten zetten."

UNION
Union, de vierde Belgische ploeg in Europa, moet nog even wachten. De Brusselaars wonnen hun groep in de Europa League en zijn vrijgesteld voor de tussenronde. Ze mogen rechtstreeks naar de achtste finales van de tweede belangrijkste Europese competitie. Naam- en groepsgenoot Union Berlin kreeg met Ajax een zware opdracht voorgeschoteld in de tussenronde.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Wie stoot door?

Meest recent

'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

21
21
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

60
60
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

33
33
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

33
33
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

136
136
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

136
136
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

29
29
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

327
327
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

193
193
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

444
444
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

88
88
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

34
34
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

411
411
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

46
46
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

432
432
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

138
138
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

342
342
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

240
240
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

316
316
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

107
107
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

485
485
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

516
516
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

652
652
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

314
314
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

216
216

Meer sportnieuws