Vandenbempt na CL-loting: "Dát is het grote geluk van Club"

door
Vandenbempt na CL-loting:

Club Brugge leed afgelopen weekend een pijnlijke nederlaag op het veld van AA Gent. Maandag focuste de landskampioen zich alweer op andere zaken: de loting van de Champions League. Club werd in de achtste finales gekoppeld aan Benfica, volgens Peter Vandenbempt een erg zware dobber.


Benfica is een van de 'kleinste' clubs die Club kon loten, maar gemakkelijk wordt het allerminst. Dat bewijzen de resultaten uit de groepsfase. De Adelaars hielden het grote Paris Saint-Germain twee keer in bedwang en liepen op het allerlaatste moment nog weg met de groepswinst. En dat onder de neus van Mbappé, Messi en Neymar. Daarnaast legden ze ook twee keer Juventus over de knie.

Blauw-Zwart heeft wel één belangrijk voordeel, denkt Vandenbempt bij Sporza. "Het grote geluk van Club Brugge is dat de 1/8 finale pas gespeeld wordt over drie maanden. Want Benfica is op dit moment ver buiten bereik van Club", aldus de analist. "De ploeg is een combinatie van fabelachtige techniek, snelheid en grinta: ze eten je helemaal op, op het middenveld. De jonge spelers kunnen zowel snel combineren als je doormidden schoppen", weet Vandenbempt.

LEIDER IN PORTUGAL
Benfica is op dit moment koploper in de Portugese competitie. De hoofdstedelingen tellen negen punten meer dan eerste achtervolger FC Porto, en laat dat nu net de ploeg zijn die Club thuis een stevige bolwassing gaf. Club zal dus op zijn allerbest moeten zijn om de deur naar de kwartfinales open te beuken. Hans Vanaken gelooft erin en denkt alvast dat zijn ploeg kans maakt tegen Benfica.

LEES OOK: ‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

Wie zal doorgaan?

Meest recent

Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

83
83
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

47
47
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

115
115
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

150
150
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

101
101
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

161
161
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

288
288
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

53
53
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

62
62
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

57
57
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

366
366
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

269
269
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

281
281
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

381
381
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

518
518
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

206
206
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

220
220
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

630
630
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

220
220
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

224
224
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

74
74
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

202
202
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

265
265
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

712
712

Meer sportnieuws