Hoedt out: Anderlecht bepaalt nieuwe transfer

door
Hoedt out: Anderlecht bepaalt nieuwe transfer

Het rijk van Wesley Hoedt is uit bij Anderlecht. De Nederlandse verdediger zit niet in de selectie voor de match tegen Antwerp FC en volgens Het Laatste Nieuws traint hij apart. Sporting zou in de wintermercato - bij een toereikend bod - zelfs overwegen om Hoedt te verkopen. En dat geval heeft Anderlecht al een mogelijke vervanger geïdentificeerd.


GEDULD IS OP

La Gazetta Express meldde deze week namelijk dat Anderlecht zijn oog heeft laten vallen op Samy Mmaee. De ex-verdediger van Standard en Sint-Truiden is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij de Hongaarse topclub Ferencváros. De interesse in Mmaee kan dus te maken hebben met de uitzichtloze situatie waarin Hoedt zich bevindt bij Anderlecht. Felice Mazzu nam de Nederlander steeds in bescherming, maar Robin Veldman maakt korte metten met zijn landgenoot.

Wesley Hoedt laat zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Robin Veldman nam donderdag dan ook de enige logische beslissing en dat was Hoedt op de bank zetten tijdens de Conference League wedstrijd tegen Silkeborg.



Maar naar verluidt was de 28-jarige absoluut niet tevreden over zijn nieuwe rol als bankzitter en dat maakte hij de staf ook duidelijk. Daarna besloot Anderlecht om Wesley Hoedt niet op te nemen in de selectie voor de match tegen Antwerp FC, en het zou zelfs kunnen dat hij in de laatste wedstrijden voor het WK niet meer in actie komt. Volgens Het Laatste Nieuws zou Belgische recordkampioen zich ook niet verzetten tegen een vertrek in de aankomende wintermercato.

HERO TO ZERO BIJ SINT-TRUIDEN

Toevallig of niet werd Samy Mmaee eerder deze week al genoemd als mogelijke transfer voor Anderlecht. La Gazetta Express weet dat ook RC Lens interesse toont in de 26-jarige. Mmaee is uiteraard geen onbekende naam in het Belgische voetbal. Hij maakte op 17-jarige leeftijd zijn professioneel debuut bij Standard onder Guy Luzon, maar we leerden Mmaee vooral kennen als basisspeler bij Sint-Truiden, de club waarvoor hij 42 wedstrijden speelde.

Samy Mmaee startte veelbelovend bij Sint-Truiden en hij was zelfs even aanvoerder van de Kanaries. Dat laatste is zeker niet oninteressant voor Anderlecht, want dergelijke leiderstypes zijn schaars in het Lotto Park. Mmaee leek toen zelfs een knappe transfer te maken, want op deadline day van de zomermercato in 2020 wilde Saint-Etienne hem graag naar het Stade Geoffroy-Guichard halen. Maar uiteindelijk was er onvoldoende tijd om een akkoord te vinden tussen alle partijen.



Samy Mmaee bleef dus op post bij Sint-Truiden, maar na zijn gemiste transfer ging het bergaf voor hem in Limburg. Hij joeg de fans van STVV tegen het harnas door foute berichten te plaatsen op sociale media en op het veld liet hij zich vaak betrappen op individuele fouten. Daarnaast was Mmaee te weinig zelfkritisch en te ijdel. Daardoor verloor hij veel krediet bij zijn ploegmaats, de supporters en de technische staf van Sint-Truiden.

PRO EN CONTRA

De verguisde Samy Mmaee trok vervolgens via de achterdeur naar de Hongaarse topclub Ferencváros, waar hij momenteel bezig is aan zijn derde seizoen. In vergelijking met Saint-Etienne is dat qua status en allure toch van een veel minder kaliber, maar dit seizoen eindigde Ferencváros in de Europa League toch maar mooi op de eerste plaats in een groep met AS Monaco, Trabzonspor en Rode Ster. Mmaee was in elk van deze wedstrijden en basisspeler en hij miste geen enkele minuut.

Toch is Samy Mmaee geen dragende speler die zomaar het verschil zal maken bij Anderlecht. De Hongaarse competitie staat lager aangeschreven dan de Jupiler Pro League en het sportief niveau ligt daar ook enkele niveautjes lager. Mmaee is doorgaans een basisspeler bij Ferencváros, maar echt uitblinken doet hij ook niet meteen. Als we verschillende defensieve parameters bekijken, behoort Mmaee bijvoorbeeld nooit tot de vijftien best presterende centrale verdedigers.



Het moet wel gezegd dat Samy Mmaee qua passing een aardige aanvulling zou kunnen betekenen bij Anderlecht. Robin Veldman houdt van een verzorgde spelopbouw van achteruit, waarbij de centrale verdedigers een belangrijke rol vervullen - ook dat zal wellicht meegespeeld hebben in de beslissing om Wesley Hoedt te degraderen van basisspeler tot bankzitter - en dat kan Mmaee wel bieden. Hij houdt ervan om progressieve passes te versturen én hij bezit een erg zuivere passing.

LEES OOK: Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Moet Anderlecht Hoedt verkopen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

39
39
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

24
24
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

44
44
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

248
248
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

166
166
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

188
188
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

342
342
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

595
595
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

390
390
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

328
328
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

423
423
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

657
657
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

146
146
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

146
146
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

56
56
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

56
56
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

73
73
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

116
116
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

248
248
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

260
260

Meer sportnieuws