Gent wil scalp Club Brugge: "De 6-1 als voorbeeldmatch"

door
Gent wil scalp Club Brugge:

Zondag staat een nieuwe 'Super Sunday' geprogrammeerd in de Jupiler Pro League. Zo is het 's avonds uitkijken naar de topper tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Eerder op de dag zijn dan weer alle ogen gericht op de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen AA Gent en Club Brugge.


Blauw-Zwart is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en maakte vooral indruk in de Champions League. De Bruggelingen lijken op voorhand dan ook een streepje voor te hebben. Maar de Buffalo's tankten afgelopen donderdag nog een serieuze portie vertrouwen door zich met een klinkende zege tegen Molde FK te plaatsen voor de volgende ronde van Conference League. Bovendien kunnen de Oost-Vlamingen net dat tikkeltje meer wanneer de grote rivaal op bezoek komt.

Dat bleek vorig seizoen nog tijdens de onderlinge confrontatie in de Ghelamco Arena. Toen haalde het Gent het met zware 6-1-cijfers van de latere landskampioen. Een scenario dat de Buffalo's dolgraag willen herhalen. "Tegen Club leeft het enorm onder de supporters en onder ons. Vorig jaar werd het 6-1. Het zou leuk zijn om dat te evenaren, maar ik ben al blij met een 1-0", zei doelman Paul Nardi eerder deze week nog.

MOTIVATIE UIT PUTTEN
En ook aanvoerder Vadis Odjidja wil zich optrekken aan de historische zege van vorig seizoen. "Die 6-1 van vorig seizoen was qua drive en mentaliteit een voorbeeldmatch. Tarik Tissoudali was toen outstanding, dat moeten we nu anders opvangen. Het was in elk geval een collectieve prestatie en hoe de fans toen tekeergingen was fenomenaal. Het is een fijne herinnering waar we motivatie uit kunnen putten", aldus Odjidja op de clubwebstek.

LEES OOK: 'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Zou Vadis een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

73
73
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

122
122
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

121
121
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

74
74
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

45
45
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

443
443
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

270
270
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

259
259
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

334
334
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

193
193
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

165
165
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

299
299
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

756
756
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

255
255
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

203
203
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

112
112
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

176
176
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

82
82
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

291
291
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1048
1048
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

341
341
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

357
357
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

101
101
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

527
527

Meer sportnieuws