Gent wil scalp Club Brugge: "De 6-1 als voorbeeldmatch"

161 stemmen
Gent wil scalp Club Brugge:

Zondag staat een nieuwe 'Super Sunday' geprogrammeerd in de Jupiler Pro League. Zo is het 's avonds uitkijken naar de topper tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Eerder op de dag zijn dan weer alle ogen gericht op de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen AA Gent en Club Brugge.


Blauw-Zwart is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en maakte vooral indruk in de Champions League. De Bruggelingen lijken op voorhand dan ook een streepje voor te hebben. Maar de Buffalo's tankten afgelopen donderdag nog een serieuze portie vertrouwen door zich met een klinkende zege tegen Molde FK te plaatsen voor de volgende ronde van Conference League. Bovendien kunnen de Oost-Vlamingen net dat tikkeltje meer wanneer de grote rivaal op bezoek komt.

Dat bleek vorig seizoen nog tijdens de onderlinge confrontatie in de Ghelamco Arena. Toen haalde het Gent het met zware 6-1-cijfers van de latere landskampioen. Een scenario dat de Buffalo's dolgraag willen herhalen. "Tegen Club leeft het enorm onder de supporters en onder ons. Vorig jaar werd het 6-1. Het zou leuk zijn om dat te evenaren, maar ik ben al blij met een 1-0", zei doelman Paul Nardi eerder deze week nog.

MOTIVATIE UIT PUTTEN
En ook aanvoerder Vadis Odjidja wil zich optrekken aan de historische zege van vorig seizoen. "Die 6-1 van vorig seizoen was qua drive en mentaliteit een voorbeeldmatch. Tarik Tissoudali was toen outstanding, dat moeten we nu anders opvangen. Het was in elk geval een collectieve prestatie en hoe de fans toen tekeergingen was fenomenaal. Het is een fijne herinnering waar we motivatie uit kunnen putten", aldus Odjidja op de clubwebstek.

LEES OOK: 'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

Zou Vadis een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

57
57
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

65
65
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

27
27
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

67
67
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

207
207
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

429
429
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

68
68
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

271
271
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

409
409
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

362
362
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

358
358
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

272
272
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

244
244
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

466
466
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

314
314
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

293
293
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

308
308
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

83
83
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

201
201
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

199
199
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

180
180
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

64
64
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

328
328
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

503
503

Meer sportnieuws