Gent wil scalp Club Brugge: "De 6-1 als voorbeeldmatch"

door
Gent wil scalp Club Brugge:

Zondag staat een nieuwe 'Super Sunday' geprogrammeerd in de Jupiler Pro League. Zo is het 's avonds uitkijken naar de topper tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Eerder op de dag zijn dan weer alle ogen gericht op de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen AA Gent en Club Brugge.


Blauw-Zwart is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en maakte vooral indruk in de Champions League. De Bruggelingen lijken op voorhand dan ook een streepje voor te hebben. Maar de Buffalo's tankten afgelopen donderdag nog een serieuze portie vertrouwen door zich met een klinkende zege tegen Molde FK te plaatsen voor de volgende ronde van Conference League. Bovendien kunnen de Oost-Vlamingen net dat tikkeltje meer wanneer de grote rivaal op bezoek komt.

Dat bleek vorig seizoen nog tijdens de onderlinge confrontatie in de Ghelamco Arena. Toen haalde het Gent het met zware 6-1-cijfers van de latere landskampioen. Een scenario dat de Buffalo's dolgraag willen herhalen. "Tegen Club leeft het enorm onder de supporters en onder ons. Vorig jaar werd het 6-1. Het zou leuk zijn om dat te evenaren, maar ik ben al blij met een 1-0", zei doelman Paul Nardi eerder deze week nog.

MOTIVATIE UIT PUTTEN
En ook aanvoerder Vadis Odjidja wil zich optrekken aan de historische zege van vorig seizoen. "Die 6-1 van vorig seizoen was qua drive en mentaliteit een voorbeeldmatch. Tarik Tissoudali was toen outstanding, dat moeten we nu anders opvangen. Het was in elk geval een collectieve prestatie en hoe de fans toen tekeergingen was fenomenaal. Het is een fijne herinnering waar we motivatie uit kunnen putten", aldus Odjidja op de clubwebstek.

LEES OOK: Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

Zou Vadis een basisspeler zijn bij het huidige Club Brugge?

Meest recent

Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

1
1
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

3
3
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

71
71
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

82
82
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

85
85
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

179
179
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

327
327
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

130
130
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

143
143
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

239
239
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

85
85
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

316
316
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

200
200
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

68
68
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

330
330
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

230
230
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

313
313
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

486
486
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

142
142
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

101
101
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

645
645
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

304
304
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

339
339
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

199
199
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

319
319

Meer sportnieuws