'Genk troefde FC Barcelona, City én Eintracht Frankfurt af'

door
'Genk troefde FC Barcelona, City én Eintracht Frankfurt af'

KRC Genk is nu al zeker van de herfsttitel, want het pronkt na vijftien speeldagen met een indrukwekkende 40 op 45. Daardoor staan de Limburgers autoritair aan de leiding in de Jupiler Pro League, met al zeven punten voorsprong op eerste achtervolger Antwerp en acht punten op Club Brugge en Union. Genk lijkt daarmee dit seizoen een echte titelkandidaat te zijn.


Dat is toch een opvallende vaststelling, want met Thorstvedt, Ito, Bongonda, Lucumi en ook Dessers verloor Genk toch heel wat (potentiële) sterkhouders in de zomer. Het investeerde wel 12 miljoen euro in hun vervangers, maar die komen momenteel eigenlijk niet verder dan invalbeurten en wat wedstrijden bij Jong Genk. Maar Genk heeft wel heel wat talent voor de toekomst binnengehaald.

Zo wordt Nicolas Castro momenteel gebarreerd door de ontbolstering van Bilal El Khannouss, maar kon de Argentijn volgens Het Laatste Nieuws wel op stevige interesse rekenen in de zomer. Zo stond hij voor zijn komst naar Genk dicht bij een transfer naar Europa League-winnaar Eintracht Frankfurt. Die deal sprong echter nog af omdat Frankfurt de kans zag om Mario Götze terug naar Duitsland te halen.

BARCELONA
Voor het middenveld kwam dan weer Matias Galarza, maar de 20-jarige Argentijn slaagde er nog niet in om Hrosovsky uit de ploeg te spelen. HLN weet dat de middenvelder echter ook op het scoutinglijstje van FC Barcelona stond en dat de City Football Group ook aan zijn mouw trok. Zij waren van plan om hem bij New York City te stallen, maar Galarza verkoos Genk omdat hij in de voetsporen van Kevin De Bruyne wil treden.

LEES OOK: Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

Zullen zij nog doorbreken bij Genk?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

42
42
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

14
14
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

29
29
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

47
47
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

87
87
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

74
74
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

75
75
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

31
31
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

140
140
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

475
475
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

396
396
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

85
85
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

313
313
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1189
1189
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

163
163
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

255
255
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

723
723
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

382
382
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

88
88
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

102
102
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

106
106
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

243
243
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

109
109

Meer sportnieuws