'Genk troefde FC Barcelona, City én Eintracht Frankfurt af'

door
'Genk troefde FC Barcelona, City én Eintracht Frankfurt af'

KRC Genk is nu al zeker van de herfsttitel, want het pronkt na vijftien speeldagen met een indrukwekkende 40 op 45. Daardoor staan de Limburgers autoritair aan de leiding in de Jupiler Pro League, met al zeven punten voorsprong op eerste achtervolger Antwerp en acht punten op Club Brugge en Union. Genk lijkt daarmee dit seizoen een echte titelkandidaat te zijn.


Dat is toch een opvallende vaststelling, want met Thorstvedt, Ito, Bongonda, Lucumi en ook Dessers verloor Genk toch heel wat (potentiële) sterkhouders in de zomer. Het investeerde wel 12 miljoen euro in hun vervangers, maar die komen momenteel eigenlijk niet verder dan invalbeurten en wat wedstrijden bij Jong Genk. Maar Genk heeft wel heel wat talent voor de toekomst binnengehaald.

Zo wordt Nicolas Castro momenteel gebarreerd door de ontbolstering van Bilal El Khannouss, maar kon de Argentijn volgens Het Laatste Nieuws wel op stevige interesse rekenen in de zomer. Zo stond hij voor zijn komst naar Genk dicht bij een transfer naar Europa League-winnaar Eintracht Frankfurt. Die deal sprong echter nog af omdat Frankfurt de kans zag om Mario Götze terug naar Duitsland te halen.

BARCELONA
Voor het middenveld kwam dan weer Matias Galarza, maar de 20-jarige Argentijn slaagde er nog niet in om Hrosovsky uit de ploeg te spelen. HLN weet dat de middenvelder echter ook op het scoutinglijstje van FC Barcelona stond en dat de City Football Group ook aan zijn mouw trok. Zij waren van plan om hem bij New York City te stallen, maar Galarza verkoos Genk omdat hij in de voetsporen van Kevin De Bruyne wil treden.

LEES OOK: Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Zullen zij nog doorbreken bij Genk?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

27
27
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

73
73
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

40
40
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

81
81
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

29
29
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

242
242
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

177
177
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

221
221
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

262
262
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

31
31
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

164
164
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

342
342
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

206
206
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

56
56
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

65
65
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

156
156
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

415
415
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

68
68
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

151
151
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

46
46
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

128
128
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

169
169
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

297
297

Meer sportnieuws