Club schrijft geschiedenis na Transfermarkt-update

228
Club schrijft geschiedenis na Transfermarkt-update

Het toonaangevende Transfermarkt voerde vrijdag nog eens een update door van de marktwaardes in de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws mocht als eerste een exclusieve blik werpen op die cijfers. Dit zijn de meest opmerkelijke conclusies.


De meest waardevolle ploeg in ons land is uiteraard Club Brugge. Dankzij een stijging van 23,15 miljoen is de kern van de landskampioen nu maar liefst 184,2 miljoen waard, een Belgisch record. Daarachter volgt KRC Genk, dat via een boost van 13,8 miljoen opklom tot 107,95 miljoen en zo haasje-over doet met Anderlecht. Zelf ging Paars-Wit er met 7,4 miljoen op achteruit, al is het met een marktwaarde van 91,95 miljoen wel nog steeds afgetekend derde. Nummer vier Antwerp tikt na een lichte daling van 0,65 miljoen namelijk af op 76,45 miljoen. In theorie zouden zij dus moeten strijden om de titel, alleen steekt Union daar momenteel een stokje voor.

Met een totale waardering van 'amper' 44,15 miljoen, 6,85 miljoen meer dan voorheen, bezetten de Brusselaars nochtans pas de zevende plaats. Tussenin vinden we nog AA Gent (68,2 miljoen, daling van 1,15 miljoen) en Standard (53,8 miljoen, stijging van 6,5 miljoen) terug. Als laatste in de theoretische Europe Play-Offs komt Charleroi aan de beurt, dat na een lichte daling met 35 miljoen nipt OH Leuven (32,25 miljoen) weet af te houden. Aan de tegenovergestelde kant van het spectrum blijven Seraing (13,675) en Zulte Waregem (14,15), die net zoals OHL zowaar wel lichtjes opgewaardeerd werden, niet geheel verrassend de slechtste leerlingen van de klas.

STERKSTE STIJGERS
Als geheel gingen Club Brugge, Genk, Union en Standard er dus het meest op vooruit, maar hoe zit het met de individuele cijfers? De sterkste stijger is Club Brugge-verdediger Abakar Sylla. Hij maakte een serieuze sprong van 7,5 miljoen en wordt nu op negen miljoen geschat. Net iets meer dan ploegmaat Ferran Jutglà, die van zeven naar 14 miljoen klom. Nog in Jan Breydel deed men ook met Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika gouden zaken. Met een marktwaarde van respectievelijk 20 en 13 miljoen kosten zij vandaag allebei vijf miljoen extra. Nadien volgen met Zeno Debast (acht miljoen) en Julien Duranville (vijf miljoen) twee tieners van Anderlecht, die elk met vier miljoen naar omhoog schoten.



Genk ziet dan weer vooral Mike Trésor (acht miljoen, plus 3,5 miljoen) en Maarten Vandevoordt (negen miljoen, plus drie miljoen) oprukken. De top tien wordt vervolledigd door Standard-revelatie Cihan Canak (vier miljoen), die er net zoals het Brugse trio Tajon Buchanan (12 miljoen), Casper Nielsen (acht miljoen) en Kamal Sowah (zes miljoen) 2,5 miljoen bijkrijgt. Nicolas Raskin, Bjorn Meijer, Antonio Nusa, Simon Adingra, Victor Boniface en Hyun-seok Hong moeten het met twee miljoen stellen. Daarachter komen William Balikwisha, Bryan Heynen, Daniel Muñoz, Mark McKenzie, Vincent Janssen, Alhassan Yusuf, Joseph Okumu, Mario Stroeykens en Simon Mignolet, elk met een stijging van anderhalf miljoen.

GROOTSTE DALERS
Geen winnaars zonder verliezers. Als collectief is dat Anderlecht, waar dan ook heel wat spelers delen in de klappen. Zo zetten Francis Amuzu (6,5 miljoen) Hendrik Van Crombrugge (vier miljoen), Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito (elk 3,5 miljoen) een stap van anderhalf miljoen in de verkeerde richting. Net zoals KV Mechelen-winger Nikola Storm (drie miljoen), Genk-aanwinst Nicolas Castro (vijf miljoen) en Club Brugge-nieuwkomer Cyle Larin (zes miljoen). Opvallend genoeg voert Blauw-Zwart ook in dit klassement de lijst aan. Noa Lang boette vier miljoen in en zakte van 19 naar 15 miljoen. Spitsbroeder Roman Yaremchuk (12 miljoen) staat met een daling van drie miljoen op een gedeelde tweede plaats.



Niet alleen de Brugse aanvallers krijgen een zware dobber te slikken, want ook AA Gent-huurling Jens Petter Haughe (vijf miljoen) en Yari Verschaeren (Anderlecht, 10 miljoen) ontvingen een gelijkaardige downgrade. Zijn ploegmaats Fabio Silva (13 miljoen) en Amadou Diawara (vier miljoen) doen het met min twee miljoen niet veel beter, net zomin als Antwerp-winger Calvin Stengs (van 13 naar 11 miljoen). Meer nog dan bij de stijgers domineren de nieuwkomers in onze competitie de debatten. Dalingen van één miljoen tot slot blijken schering en inslag. Enkele markante namen zijn dan Clinton Mata, Mats Rits, Denis Odoi, Hans Vanaken, Michael Ngadeu, Ishaq Abdulrazak, Marco Kana en Toby Alderweireld.

MEEST WAARDEVOL
Maar wie zijn nu de meest waardevolle spelers, de elite van het pak? Vooreerst hebben we een nieuwe lijstaanvoerder: voortaan mag Skov Olsen zich immers de duurste speler in België noemen. Met ook nog Lang en Hans Vanaken (15 miljoen) bezet Club Brugge het volledige podium, meer nog: in de top 10 eist de landskampioen met tevens nog Jutglà, Onyedika, Buchanan en Yaremchuk zeven plaatsen op. Stengs (10), Silva (7) en Paul Onauchu (4), na een lichte stijging weer 15 miljoen waard, doorbreken als enigen de Brugse suprematie. Opvallend: niemand van Union schaart zich zelfs nog maar bij de bovenste 25, al valt Adingra met zijn marktwaarde van zes miljoen slechts op het nippertje uit de boot.



Anderlecht levert daar met Silva, Verschaeren, Debast en Amuzu vier spelers af, Antwerp (Stengs), AA Gent (Tarik Tissoudali) en Standard (Raskin) nauwelijks eentje. Genk heeft dankzij Onuachu, Heynen, Vandevoordt, Carlos Cuesta, Trésor en Muñoz zes vertegenwoordigers. De overige 12 plekjes gaan stuk voor stuk naar Club Brugge, dat in het meest waardevolle JPL-elftal dan ook alomtegenwoordig is. Als we rekening houden met de juiste positie van elke speler pronken daar zes spelers van Blauw-Zwart, dat vooral het middenveld overheerst. Genk doet het als autoritaire koploper met de helft, ondanks de aanhoudende crisis in het Lotto Park is ook Anderlecht nog steeds met twee jonkies van de partij.

De duurste XI: Vandevoordt – Debast, Cuesta, Sylla – Skov Olsen, Onyedika, Vanaken, Verschaeren, Lang – Jutglà, Onuachu

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Wie is volgens u de beste speler in de JPL?

Meest recent

Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

0
0
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

22
22
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

59
59
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

46
46
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

44
44
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

455
455
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

98
98
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

63
63
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

29
29
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

305
305
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

346
346
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

315
315
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

289
289
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

329
329
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

309
309
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

199
199
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

199
199

Meer sportnieuws