Feest in Ghelamco Arena: Gent overwintert na klinkende zege

door
Feest in Ghelamco Arena: Gent overwintert na klinkende zege

In navolging van Club Brugge en Union SG, heeft een derde Belgische club zich verzekerd van een Europees voorjaar. Zo zal AA Gent ook na nieuwjaar aantreden in de Conference League. De bekerwinnaar greep donderdagavond zijn laatste kans met beide handen en won met 4-0 van directe concurrent Molde FK.


De Buffalo's hadden tot dusver een vrij wisselvallige Europese campagne achter de rug. Op de slotspeeldag van de groepsfase zat er zelfs niets anders op dan thuis te winnen van Molde om beslag te leggen op de tweede plaats. Het was ook Gent dat in de eerste helft de wedstrijd naar zich toe trachtte te trekken. Na een halfuurtje spelen leidde dat tot kansen voor Andrew Hjuslager, Laurent Depoitre en Michael Ngadeu. Op slag van rust liet Nurio Fortuna dan weer de grootste mogelijkheid op 1-0 liggen.

Na de pauze lukte het de thuisploeg toch om de ban te breken. Hjulsager mikte zijn doelpoging vanuit een scherpe hoek tussen de benen van een tegenstander en wist zo de bezoekende doelman te verrassen. Een tiental minuten later mocht het thuispubliek opnieuw vieren. Na een corner belandde de bal met wat geluk bij Bruno Godeau, die zowaar de 2-0 tegen de touwen werkte. De jonge Ibrahim Salah liet vervolgens zelfs de 3-0 liggen.

HEERLIJKE GOAL KUMS
Maar dat bleek slechts uitstel van executie voor de leider in de Noorse eerste divisie. Sven Kums en Hyunseok Hong kregen alle ruimte om te combineren, waarop die eerste het afwerkte met een heerlijke lob. En in de slotfase maakte Hugo Cuypers de vreugde helemaal compleet van op de stip: 4-0. Het feest kon dus losbarsten in de Ghelamco Arena, al zullen de spelers niet zo lang kunnen nagenieten van hun kwalificatie. Zondag staat immers alweer de kraker tegen Club Brugge op het programma.

LEES OOK: Code rood bij Anderlecht: club krijgt nieuwe mokerslag

Wat vindt u de meest verrassende prestatie?

Meest recent

Tielemans bejubelt mede-Duivel: "Hij was héél goed"

Youri Tielemans werd begin deze week aangeduid als de nieuwe vaste aanvoerder van de Rode Duivels. ...

76
76
Fofana doet straffe onthulling na Duivelse glansprestatie

De Rode Duivels zijn een potentiële smaakmaker rijker. Malick Fofana startte donderdag in ...

77
77
Kranten vernietigend: één grandioze buis na zege Duivels

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest op het veld van Liechtenstein. Zoals verwacht ...

284
284
WK-kwali's: afgang voor Duitsland, Oranje maakt dure slipper

Niet alleen de Rode Duivels kwamen donderdagavond in actie, ook elders in Europa stonden ...

232
232
Geen genade: Tielemans regisseert België naar monsterzege

In hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hebben de Rode Duivels donderdagavond brandhout gemaakt ...

176
176
D-Day Anderlecht: Renard na nog geen jaar op straat?

RSC Anderlecht staat vrijdag voor een D-Day. Op de Raad van Bestuur zal onder meer het ontslag van ...

726
726
'Trainersbom in Nederland: Van Bommel grote kandidaat'

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen en dat leidt traditiegetrouw ook tot de eerste ...

248
248
Afval bij Rode Duivels: één speler genadeloos afgemaakt

In hun queeste om een ticket voor het WK 2026 te veroveren, hielden de Rode Duivels donderdagavond ...

282
282
Mitrovic stinkend rijk na last-minute transferschok

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

391
391
'Club en Gent akkoord: transferprijs Skoras bekend'

Terwijl het transfergeweld in de grote Europese voetballanden inmiddels is gaan liggen, kunnen de ...

1286
1286
Onbegrip voor keuze Garcia: "Wat moet hij nog meer doen?!"

Donderdagavond nemen de Rode Duivels het op tegen Liechtenstein in de kwalificatiecampagne voor het ...

405
405
'Lammens krijgt meteen groot transfernieuws bij United'

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

489
489
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

358
358
Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

414
414
Vandenhaute stevig afgerekend: "Het was een ramp"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

1017
1017
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

248
248
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

533
533
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

358
358
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

452
452
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

150
150
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1689
1689
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

654
654
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

237
237
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

411
411
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

179
179

Meer sportnieuws