Feest in Ghelamco Arena: Gent overwintert na klinkende zege

door
Feest in Ghelamco Arena: Gent overwintert na klinkende zege

In navolging van Club Brugge en Union SG, heeft een derde Belgische club zich verzekerd van een Europees voorjaar. Zo zal AA Gent ook na nieuwjaar aantreden in de Conference League. De bekerwinnaar greep donderdagavond zijn laatste kans met beide handen en won met 4-0 van directe concurrent Molde FK.


De Buffalo's hadden tot dusver een vrij wisselvallige Europese campagne achter de rug. Op de slotspeeldag van de groepsfase zat er zelfs niets anders op dan thuis te winnen van Molde om beslag te leggen op de tweede plaats. Het was ook Gent dat in de eerste helft de wedstrijd naar zich toe trachtte te trekken. Na een halfuurtje spelen leidde dat tot kansen voor Andrew Hjuslager, Laurent Depoitre en Michael Ngadeu. Op slag van rust liet Nurio Fortuna dan weer de grootste mogelijkheid op 1-0 liggen.

Na de pauze lukte het de thuisploeg toch om de ban te breken. Hjulsager mikte zijn doelpoging vanuit een scherpe hoek tussen de benen van een tegenstander en wist zo de bezoekende doelman te verrassen. Een tiental minuten later mocht het thuispubliek opnieuw vieren. Na een corner belandde de bal met wat geluk bij Bruno Godeau, die zowaar de 2-0 tegen de touwen werkte. De jonge Ibrahim Salah liet vervolgens zelfs de 3-0 liggen.

HEERLIJKE GOAL KUMS
Maar dat bleek slechts uitstel van executie voor de leider in de Noorse eerste divisie. Sven Kums en Hyunseok Hong kregen alle ruimte om te combineren, waarop die eerste het afwerkte met een heerlijke lob. En in de slotfase maakte Hugo Cuypers de vreugde helemaal compleet van op de stip: 4-0. Het feest kon dus losbarsten in de Ghelamco Arena, al zullen de spelers niet zo lang kunnen nagenieten van hun kwalificatie. Zondag staat immers alweer de kraker tegen Club Brugge op het programma.

LEES OOK: 'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

Wat vindt u de meest verrassende prestatie?

Meest recent

‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

24
24
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

3
3
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

25
25
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

25
25
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

96
96
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

151
151
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

288
288
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

259
259
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

706
706
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

379
379
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

831
831
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

501
501
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

527
527
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

464
464
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

153
153
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

167
167
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

347
347
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

95
95
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

174
174
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

595
595
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

200
200
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

356
356
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

665
665
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

210
210
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

117
117

Meer sportnieuws