Feest in Ghelamco Arena: Gent overwintert na klinkende zege

door
Feest in Ghelamco Arena: Gent overwintert na klinkende zege

In navolging van Club Brugge en Union SG, heeft een derde Belgische club zich verzekerd van een Europees voorjaar. Zo zal AA Gent ook na nieuwjaar aantreden in de Conference League. De bekerwinnaar greep donderdagavond zijn laatste kans met beide handen en won met 4-0 van directe concurrent Molde FK.


De Buffalo's hadden tot dusver een vrij wisselvallige Europese campagne achter de rug. Op de slotspeeldag van de groepsfase zat er zelfs niets anders op dan thuis te winnen van Molde om beslag te leggen op de tweede plaats. Het was ook Gent dat in de eerste helft de wedstrijd naar zich toe trachtte te trekken. Na een halfuurtje spelen leidde dat tot kansen voor Andrew Hjuslager, Laurent Depoitre en Michael Ngadeu. Op slag van rust liet Nurio Fortuna dan weer de grootste mogelijkheid op 1-0 liggen.

Na de pauze lukte het de thuisploeg toch om de ban te breken. Hjulsager mikte zijn doelpoging vanuit een scherpe hoek tussen de benen van een tegenstander en wist zo de bezoekende doelman te verrassen. Een tiental minuten later mocht het thuispubliek opnieuw vieren. Na een corner belandde de bal met wat geluk bij Bruno Godeau, die zowaar de 2-0 tegen de touwen werkte. De jonge Ibrahim Salah liet vervolgens zelfs de 3-0 liggen.

HEERLIJKE GOAL KUMS
Maar dat bleek slechts uitstel van executie voor de leider in de Noorse eerste divisie. Sven Kums en Hyunseok Hong kregen alle ruimte om te combineren, waarop die eerste het afwerkte met een heerlijke lob. En in de slotfase maakte Hugo Cuypers de vreugde helemaal compleet van op de stip: 4-0. Het feest kon dus losbarsten in de Ghelamco Arena, al zullen de spelers niet zo lang kunnen nagenieten van hun kwalificatie. Zondag staat immers alweer de kraker tegen Club Brugge op het programma.

LEES OOK: AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

Wat vindt u de meest verrassende prestatie?

Meest recent

Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

4
4
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

62
62
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

39
39
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

251
251
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

215
215
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

67
67
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

325
325
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

345
345
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

600
600
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

128
128
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

100
100
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

124
124
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

157
157
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

186
186
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

70
70
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

228
228
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

86
86
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

99
99
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

526
526
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

454
454
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

920
920
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

360
360
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

489
489
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

314
314

Meer sportnieuws