Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

572 stemmen
Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

Aanstaande maandag wordt geloot voor de 1/8ste finales van de Champions League. En er zal zowaar een Belgische ploeg worden opgenomen in één van de trommels. Zo slaagde Club Brugge erin om Europa te verbazen en beslag te leggen op de tweede plaats in zijn poule.


Overwinteren in de Champions League is al een aantal jaren een uitgesproken doel bij Club en de landskampioen was er ook enkele keren dichtbij. Met een op papier lastige loting tegen Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen, leken de kansen in deze campagne miniem. Maar de Bruggelingen wonnen hun eerste drie wedstrijden en hielden in totaal liefst vijf keer de nul. Dat bleek voldoende voor 11 op 18, wat dus de tweede plaats opleverde.

Een straffe prestatie voor een club uit een relatief kleine competitie. Ook bij het grote Sky Sports is men onder de indruk. Het Britse sportmedium maakte een analyse van de CL-groepsfase en weet daarin een uitgebreid hoofdstuk aan Blauw-Zwart. "Club Brugge werd gezien als veruit het zwakste team in Groep B, maar opvallend genoeg verzekerden zij zich van een plaats in de laatste 16 met nog twee wedstrijden te gaan", klinkt het onder meer.

UITBLINKER MIGNOLET
Als grote sterspeler schuift men Simon Mignolet naar voren. Die pakte in de groepsfase uit met liefst 30 reddingen, geen enkele doelman doet beter. En zo behoedde hij Club van minstens 6 'expected goals'. Al benadrukt men dat er bij Club nog meer kwaliteit schuilt. "Deze kwalificatie is niet alleen een verhaal van uitstekend keeperswerk. Dit team kan ook goed voetballen. Iets wat Porto, Atlético en Leverkusen kunnen beamen", schrijft men. Er wordt daarbij ook verwezen naar spelers als Jutgla, Slov Olsen, Meijer, Buchanan, Sylla, Sowah en Onyedika. Allemaal sterkhouders die jonger dan 23 jaar zijn.

LEES OOK: Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Het seizoen van Club is nu al geslaagd ...

Meest recent

'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

41
41
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

25
25
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

115
115
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

75
75
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

162
162
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

105
105
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

89
89
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

87
87
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

82
82
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

614
614
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

9
9
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

202
202
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

180
180
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

742
742
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

232
232
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1147
1147
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

103
103
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

779
779
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

420
420
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

108
108
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

197
197
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

118
118
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

144
144
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

197
197

Meer sportnieuws