Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

572 stemmen
Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

Aanstaande maandag wordt geloot voor de 1/8ste finales van de Champions League. En er zal zowaar een Belgische ploeg worden opgenomen in één van de trommels. Zo slaagde Club Brugge erin om Europa te verbazen en beslag te leggen op de tweede plaats in zijn poule.


Overwinteren in de Champions League is al een aantal jaren een uitgesproken doel bij Club en de landskampioen was er ook enkele keren dichtbij. Met een op papier lastige loting tegen Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen, leken de kansen in deze campagne miniem. Maar de Bruggelingen wonnen hun eerste drie wedstrijden en hielden in totaal liefst vijf keer de nul. Dat bleek voldoende voor 11 op 18, wat dus de tweede plaats opleverde.

Een straffe prestatie voor een club uit een relatief kleine competitie. Ook bij het grote Sky Sports is men onder de indruk. Het Britse sportmedium maakte een analyse van de CL-groepsfase en weet daarin een uitgebreid hoofdstuk aan Blauw-Zwart. "Club Brugge werd gezien als veruit het zwakste team in Groep B, maar opvallend genoeg verzekerden zij zich van een plaats in de laatste 16 met nog twee wedstrijden te gaan", klinkt het onder meer.

UITBLINKER MIGNOLET
Als grote sterspeler schuift men Simon Mignolet naar voren. Die pakte in de groepsfase uit met liefst 30 reddingen, geen enkele doelman doet beter. En zo behoedde hij Club van minstens 6 'expected goals'. Al benadrukt men dat er bij Club nog meer kwaliteit schuilt. "Deze kwalificatie is niet alleen een verhaal van uitstekend keeperswerk. Dit team kan ook goed voetballen. Iets wat Porto, Atlético en Leverkusen kunnen beamen", schrijft men. Er wordt daarbij ook verwezen naar spelers als Jutgla, Slov Olsen, Meijer, Buchanan, Sylla, Sowah en Onyedika. Allemaal sterkhouders die jonger dan 23 jaar zijn.

LEES OOK: Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Het seizoen van Club is nu al geslaagd ...

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

48
48
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

71
71
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

19
19
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

136
136
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

90
90
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

240
240
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

64
64
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

420
420
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

373
373
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

300
300
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

151
151
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

672
672
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

127
127
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

103
103
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

204
204
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

93
93
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

183
183
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws