Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

door
Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

Aanstaande maandag wordt geloot voor de 1/8ste finales van de Champions League. En er zal zowaar een Belgische ploeg worden opgenomen in één van de trommels. Zo slaagde Club Brugge erin om Europa te verbazen en beslag te leggen op de tweede plaats in zijn poule.


Overwinteren in de Champions League is al een aantal jaren een uitgesproken doel bij Club en de landskampioen was er ook enkele keren dichtbij. Met een op papier lastige loting tegen Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen, leken de kansen in deze campagne miniem. Maar de Bruggelingen wonnen hun eerste drie wedstrijden en hielden in totaal liefst vijf keer de nul. Dat bleek voldoende voor 11 op 18, wat dus de tweede plaats opleverde.

Een straffe prestatie voor een club uit een relatief kleine competitie. Ook bij het grote Sky Sports is men onder de indruk. Het Britse sportmedium maakte een analyse van de CL-groepsfase en weet daarin een uitgebreid hoofdstuk aan Blauw-Zwart. "Club Brugge werd gezien als veruit het zwakste team in Groep B, maar opvallend genoeg verzekerden zij zich van een plaats in de laatste 16 met nog twee wedstrijden te gaan", klinkt het onder meer.

UITBLINKER MIGNOLET
Als grote sterspeler schuift men Simon Mignolet naar voren. Die pakte in de groepsfase uit met liefst 30 reddingen, geen enkele doelman doet beter. En zo behoedde hij Club van minstens 6 'expected goals'. Al benadrukt men dat er bij Club nog meer kwaliteit schuilt. "Deze kwalificatie is niet alleen een verhaal van uitstekend keeperswerk. Dit team kan ook goed voetballen. Iets wat Porto, Atlético en Leverkusen kunnen beamen", schrijft men. Er wordt daarbij ook verwezen naar spelers als Jutgla, Slov Olsen, Meijer, Buchanan, Sylla, Sowah en Onyedika. Allemaal sterkhouders die jonger dan 23 jaar zijn.

LEES OOK: Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Het seizoen van Club is nu al geslaagd ...

Meest recent

Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

43
43
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

7
7
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

93
93
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

27
27
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

30
30
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

46
46
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

156
156
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

73
73
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

23
23
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

128
128
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

93
93
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

160
160
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

76
76
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

63
63
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

399
399
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

140
140
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

166
166
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

39
39
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

65
65
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

149
149
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

121
121
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

267
267
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

214
214
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

44
44
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

243
243

Meer sportnieuws