Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

door
Sky Sports lyrisch over Club Brugge: 'Hij was dé ster'

Aanstaande maandag wordt geloot voor de 1/8ste finales van de Champions League. En er zal zowaar een Belgische ploeg worden opgenomen in één van de trommels. Zo slaagde Club Brugge erin om Europa te verbazen en beslag te leggen op de tweede plaats in zijn poule.


Overwinteren in de Champions League is al een aantal jaren een uitgesproken doel bij Club en de landskampioen was er ook enkele keren dichtbij. Met een op papier lastige loting tegen Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen, leken de kansen in deze campagne miniem. Maar de Bruggelingen wonnen hun eerste drie wedstrijden en hielden in totaal liefst vijf keer de nul. Dat bleek voldoende voor 11 op 18, wat dus de tweede plaats opleverde.

Een straffe prestatie voor een club uit een relatief kleine competitie. Ook bij het grote Sky Sports is men onder de indruk. Het Britse sportmedium maakte een analyse van de CL-groepsfase en weet daarin een uitgebreid hoofdstuk aan Blauw-Zwart. "Club Brugge werd gezien als veruit het zwakste team in Groep B, maar opvallend genoeg verzekerden zij zich van een plaats in de laatste 16 met nog twee wedstrijden te gaan", klinkt het onder meer.

UITBLINKER MIGNOLET
Als grote sterspeler schuift men Simon Mignolet naar voren. Die pakte in de groepsfase uit met liefst 30 reddingen, geen enkele doelman doet beter. En zo behoedde hij Club van minstens 6 'expected goals'. Al benadrukt men dat er bij Club nog meer kwaliteit schuilt. "Deze kwalificatie is niet alleen een verhaal van uitstekend keeperswerk. Dit team kan ook goed voetballen. Iets wat Porto, Atlético en Leverkusen kunnen beamen", schrijft men. Er wordt daarbij ook verwezen naar spelers als Jutgla, Slov Olsen, Meijer, Buchanan, Sylla, Sowah en Onyedika. Allemaal sterkhouders die jonger dan 23 jaar zijn.

LEES OOK: 'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Het seizoen van Club is nu al geslaagd ...

Meest recent

Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

14
14
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

14
14
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

25
25
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

16
16
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

61
61
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

100
100
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

32
32
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

282
282
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

54
54
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

181
181
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

74
74
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

99
99
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

86
86
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

339
339
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

311
311
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

274
274
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

61
61
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

69
69
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

301
301
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

503
503
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

190
190

Meer sportnieuws