'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

door
'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

Binnen exact een week maakt Roberto Martinez bekend welke 26 spelers hij zal meenemen naar het WK in Qatar. Heel wat spelers zullen op het puntje van hun stoel zitten bij de aankondiging van de selectie, maar Adnan Januzaj lijkt niet al te veel hoop te moeten koesteren. De aanvallers was er in 2014 en 2018 nog telkens enigszins verrassend bij, maar een derde WK lijkt hij op zijn buik te mogen schrijven.


De laatste interland van de 27-jarige dateert intussen al van maart, toen hij in de oefenmatchen tegen Ierland en Burkina Faso minuten kreeg. In juni zat hij daarna nog bij de selectie, maar zat hij twee keer in de tribune en twee keer de hele match op de bank. In september werd hij vervolgens gepasseerd door Martinez ten voordele van Dodi Lukebakio, die het goed doet bij Hertha BSC.

Sindsdien heeft Januzaj niet kunnen bewijzen dat hij zijn plaats zou hebben in de 26. Hij zat in de zomer twee maanden zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengd had en tekende eind augustus uiteindelijk bij FC Sevilla, maar die transfer blijkt tot dusver een flop. Januzaj komt er amper aan de bak en zijn teller staat op amper 94 minuten in alle competities. In de Champions League mocht hij drie keer invallen en in La Liga verzamelde hij pas vorig weekend zijn eerste speelminuten. Tegen Rayo Vallecano kwam hij zelfs aan de aftrap, maar werd hij bij de rust al gewisseld.

VERVANGEN
Volgens Fichajes hebben ze bij Sevilla intussen al genoeg gezien en zouden ze in januari na amper vier maanden alweer af willen van Januzaj. Het gaat in januari op zoek naar een nieuwe flankaanvaller die de club uit de crisis moet helpen. Daarvoor worden onder meer Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt) en Luis Alberto (Lazio) naar voor geschoven, maar ook Largie Ramazani. De 21-jarige Jonge Duivel maakt indruk in zijn eerste seizoen in La Liga met Almeria en scoorde twee keer in twaalf matchen. Met zijn prestaties lokte hij al de nodige interesse en ook Sevilla lijkt zich nu dus te melden.

Zal Januzaj zich nog herpakken?

Meest recent

'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

6
6
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

42
42
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

21
21
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

33
33
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

110
110
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

111
111
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

293
293
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

40
40
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

85
85
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

34
34
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

286
286
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

153
153
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

92
92
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

73
73
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

378
378
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

415
415
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

197
197
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

112
112
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

405
405
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

496
496
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

102
102
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

102
102
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

323
323
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

615
615
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

266
266

Meer sportnieuws