'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

door
'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

Binnen exact een week maakt Roberto Martinez bekend welke 26 spelers hij zal meenemen naar het WK in Qatar. Heel wat spelers zullen op het puntje van hun stoel zitten bij de aankondiging van de selectie, maar Adnan Januzaj lijkt niet al te veel hoop te moeten koesteren. De aanvallers was er in 2014 en 2018 nog telkens enigszins verrassend bij, maar een derde WK lijkt hij op zijn buik te mogen schrijven.


De laatste interland van de 27-jarige dateert intussen al van maart, toen hij in de oefenmatchen tegen Ierland en Burkina Faso minuten kreeg. In juni zat hij daarna nog bij de selectie, maar zat hij twee keer in de tribune en twee keer de hele match op de bank. In september werd hij vervolgens gepasseerd door Martinez ten voordele van Dodi Lukebakio, die het goed doet bij Hertha BSC.

Sindsdien heeft Januzaj niet kunnen bewijzen dat hij zijn plaats zou hebben in de 26. Hij zat in de zomer twee maanden zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengd had en tekende eind augustus uiteindelijk bij FC Sevilla, maar die transfer blijkt tot dusver een flop. Januzaj komt er amper aan de bak en zijn teller staat op amper 94 minuten in alle competities. In de Champions League mocht hij drie keer invallen en in La Liga verzamelde hij pas vorig weekend zijn eerste speelminuten. Tegen Rayo Vallecano kwam hij zelfs aan de aftrap, maar werd hij bij de rust al gewisseld.

VERVANGEN
Volgens Fichajes hebben ze bij Sevilla intussen al genoeg gezien en zouden ze in januari na amper vier maanden alweer af willen van Januzaj. Het gaat in januari op zoek naar een nieuwe flankaanvaller die de club uit de crisis moet helpen. Daarvoor worden onder meer Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt) en Luis Alberto (Lazio) naar voor geschoven, maar ook Largie Ramazani. De 21-jarige Jonge Duivel maakt indruk in zijn eerste seizoen in La Liga met Almeria en scoorde twee keer in twaalf matchen. Met zijn prestaties lokte hij al de nodige interesse en ook Sevilla lijkt zich nu dus te melden.

Zal Januzaj zich nog herpakken?

Meest recent

Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

6
6
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

43
43
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

196
196
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

179
179
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

40
40
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

230
230
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

345
345
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

101
101
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

168
168
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

54
54
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

104
104
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

169
169
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

304
304
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

58
58
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

109
109
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

167
167
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

336
336
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

450
450
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

82
82
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

191
191
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

466
466
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

320
320
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

415
415
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

432
432
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

133
133

Meer sportnieuws