'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

door
'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

Binnen exact een week maakt Roberto Martinez bekend welke 26 spelers hij zal meenemen naar het WK in Qatar. Heel wat spelers zullen op het puntje van hun stoel zitten bij de aankondiging van de selectie, maar Adnan Januzaj lijkt niet al te veel hoop te moeten koesteren. De aanvallers was er in 2014 en 2018 nog telkens enigszins verrassend bij, maar een derde WK lijkt hij op zijn buik te mogen schrijven.


De laatste interland van de 27-jarige dateert intussen al van maart, toen hij in de oefenmatchen tegen Ierland en Burkina Faso minuten kreeg. In juni zat hij daarna nog bij de selectie, maar zat hij twee keer in de tribune en twee keer de hele match op de bank. In september werd hij vervolgens gepasseerd door Martinez ten voordele van Dodi Lukebakio, die het goed doet bij Hertha BSC.

Sindsdien heeft Januzaj niet kunnen bewijzen dat hij zijn plaats zou hebben in de 26. Hij zat in de zomer twee maanden zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengd had en tekende eind augustus uiteindelijk bij FC Sevilla, maar die transfer blijkt tot dusver een flop. Januzaj komt er amper aan de bak en zijn teller staat op amper 94 minuten in alle competities. In de Champions League mocht hij drie keer invallen en in La Liga verzamelde hij pas vorig weekend zijn eerste speelminuten. Tegen Rayo Vallecano kwam hij zelfs aan de aftrap, maar werd hij bij de rust al gewisseld.

VERVANGEN
Volgens Fichajes hebben ze bij Sevilla intussen al genoeg gezien en zouden ze in januari na amper vier maanden alweer af willen van Januzaj. Het gaat in januari op zoek naar een nieuwe flankaanvaller die de club uit de crisis moet helpen. Daarvoor worden onder meer Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt) en Luis Alberto (Lazio) naar voor geschoven, maar ook Largie Ramazani. De 21-jarige Jonge Duivel maakt indruk in zijn eerste seizoen in La Liga met Almeria en scoorde twee keer in twaalf matchen. Met zijn prestaties lokte hij al de nodige interesse en ook Sevilla lijkt zich nu dus te melden.

Zal Januzaj zich nog herpakken?

Meest recent

'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

76
76
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

88
88
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

111
111
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

351
351
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

68
68
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

166
166
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

254
254
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

243
243
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

202
202
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

415
415
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

282
282
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

390
390
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

343
343
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

301
301
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

262
262
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

481
481
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

122
122
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

205
205
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

129
129
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

183
183
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

335
335
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

64
64

Meer sportnieuws