'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

door
'Sevilla vervangt Januzaj door talentvolle Belg'

Binnen exact een week maakt Roberto Martinez bekend welke 26 spelers hij zal meenemen naar het WK in Qatar. Heel wat spelers zullen op het puntje van hun stoel zitten bij de aankondiging van de selectie, maar Adnan Januzaj lijkt niet al te veel hoop te moeten koesteren. De aanvallers was er in 2014 en 2018 nog telkens enigszins verrassend bij, maar een derde WK lijkt hij op zijn buik te mogen schrijven.


De laatste interland van de 27-jarige dateert intussen al van maart, toen hij in de oefenmatchen tegen Ierland en Burkina Faso minuten kreeg. In juni zat hij daarna nog bij de selectie, maar zat hij twee keer in de tribune en twee keer de hele match op de bank. In september werd hij vervolgens gepasseerd door Martinez ten voordele van Dodi Lukebakio, die het goed doet bij Hertha BSC.

Sindsdien heeft Januzaj niet kunnen bewijzen dat hij zijn plaats zou hebben in de 26. Hij zat in de zomer twee maanden zonder club nadat hij zijn contract bij Real Sociedad niet verlengd had en tekende eind augustus uiteindelijk bij FC Sevilla, maar die transfer blijkt tot dusver een flop. Januzaj komt er amper aan de bak en zijn teller staat op amper 94 minuten in alle competities. In de Champions League mocht hij drie keer invallen en in La Liga verzamelde hij pas vorig weekend zijn eerste speelminuten. Tegen Rayo Vallecano kwam hij zelfs aan de aftrap, maar werd hij bij de rust al gewisseld.

VERVANGEN
Volgens Fichajes hebben ze bij Sevilla intussen al genoeg gezien en zouden ze in januari na amper vier maanden alweer af willen van Januzaj. Het gaat in januari op zoek naar een nieuwe flankaanvaller die de club uit de crisis moet helpen. Daarvoor worden onder meer Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt) en Luis Alberto (Lazio) naar voor geschoven, maar ook Largie Ramazani. De 21-jarige Jonge Duivel maakt indruk in zijn eerste seizoen in La Liga met Almeria en scoorde twee keer in twaalf matchen. Met zijn prestaties lokte hij al de nodige interesse en ook Sevilla lijkt zich nu dus te melden.

Zal Januzaj zich nog herpakken?

Meest recent

Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

5
5
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

18
18
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

24
24
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

75
75
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

153
153
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

82
82
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

180
180
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

56
56
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

223
223
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

216
216
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

163
163
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

62
62
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

107
107
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

78
78
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

432
432
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

47
47
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

67
67
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

235
235
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

80
80
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

77
77
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

440
440
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

256
256
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

117
117
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

358
358

Meer sportnieuws