Veldman zorgt voor aardverschuiving bij Anderlecht

939 stemmen
Veldman zorgt voor aardverschuiving bij Anderlecht

Op dit moment is Robin Veldman een godsgeschenk voor Anderlecht. De Nederlandse coach draagt het Anderlecht-DNA hoog in het vaandel, hij geeft jonge spelers een (nieuwe) kans in het eerste elftal en hij haalt (voorlopig) ook resultaten. Na twee wedstrijden is het uiteraard veel te vroeg om al een definitieve balans op te maken, maar ondertussen is het wel heel duidelijk welke richting Veldman wil uitgaan met Sporting.


AJAX-SCHOOL

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij Anderlecht als hoofdcoach van de RSCA Futures en dat was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan”, stelde CEO Peter Verbeke net na de komst van Veldman naar Anderlecht.



De RSCA Futures draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal, volledig volgens de stijl van de academicus Robin Veldman. En die lijn trekt hij nu door als trainer ad interim van de eerste ploeg. Jan Vertonghen, ex-Ajacied, herkent die filosofie erg goed. “Je merkt de Nederlandse school, die ik wel gewend ben: veel intensiteit in de passing, trapvormen, positiespelletjes”, zei de Rode Duivel aan Het Nieuwsblad over de trainingsvormen van Veldman.

BREKEN MET MAZZU

“Ik leun dichter aan bij Vincent Kompany dan bij Felice Mazzu”, liet de Nederlander al op zijn eerste persconferentie horen. En hij loog dus zeker niet. Robin Veldman breekt volledig met de filosofie van Felice Mazzu, die eerder omschakelingsvoetbal prefereerde met een hoge intensiteit. Veldman heeft op zijn beurt veel meer voetballende intenties en hij wil de automatismen van onder Mazzu uit het elftal halen. Na de match tegen KAS Eupen hekelde Veldman bijvoorbeeld verschillende elementen die niet stroken met zijn visie.

De Nederlander zei toen dat Anderlecht te gehaast speelde. Dat een vrije trap te snel genomen werd, waar ze gewoon voor het balbezit moesten kiezen. Op die manier was er te weinig rust aan de bal en kon Sporting niet dominant blijven voetballen. En dat haalde hij eerder ook al aan na de match tegen FCSB in de Europa League. “Er waren nog te veel momenten dat we als een omschakelingsploeg voetbalden en meteen diep speelden. Terwijl ons fundament de verzorgde opbouw moet zijn”, zei de coach toen achteraf op zijn perspraatje.



De filosofie van Robin Veldman sluit duidelijk nauw aan bij die van Vincent Kompany dan die van Felice Mazzu, zoals de Nederlander ook zelf aangaf tijdens zijn persconferentie als nieuwe coach (ad interim) van Anderlecht. “Het vertrouwen aan de bal, onder hoge druk blijven combineren, het vertrouwen laten groeien en zo snel mogelijk weer een glimlach op de jongens hun gezicht toveren", stelde hij. “Zo willen we snel resultaten boeken, dat verdient onze aanhang ook.”

DROOMCOACH VOOR ANDERLECHT

Op die manier beantwoordt de stijl van Robin Veldman volledig aan het vooropgestelde profiel als nieuwe hoofdcoach van RSC Anderlecht. “We moeten een totale cultuuromslag realiseren”, zei voorzitter Wouter Vandenhaute na het ontslag van Felice Mazzu. “Het gezochte profiel? Attractief voetbal, met ons DNA. Dat kan een ervaren trainer zijn, of ook een jonge coach of onbekende naam. Dat bekijken we intern.” In zijn eerste twee wedstrijden voldoet Veldman alvast aan die hoge eisen van de preses.

Onder de sportieve leiding van Robin Veldman vindt Anderlecht vlotjes de weg naar het doel, want op gemiddelde basis scoort het drie doelpunten per wedstrijd: dat is meer dan het dubbele dan onder Felice Mazzu (1,38). Het lijkt ons echter onwaarschijnlijk dat Sporting dergelijk gemiddelde zal aanhouden op de lange termijn, maar de aanvallende intenties onder Veldman zijn wel heel duidelijk merkbaar. De expected goals liggen 30% hoger en het aantal schoten naar het doel steeg met 36%.



Het balbezit onder Robin Veldman stijgt naar een hoge 57%, terwijl het gemiddeld veldoverwicht onder Felice Mazzu amper 52% inhield. Het aantal verstuurde passes nam bijgevolg ook toe met 13%. En bovenal: Anderlecht verloor nog geen enkele wedstrijd onder Veldman. Daartegenover staat wel dat Veldman per wedstrijd dubbel zoveel doelpunten slikt in vergelijking met Mazzu. Maar ook hier moeten we dus de evolutie op de (middel)lange termijn afwachten.

RSCA FUTURE(S)

Door het betere en dominante voetbal, dat nauw aansluit bij het Anderlecht-DNA, scoort Robin Veldman duidelijk punten bij de achterban, maar ook zijn werking met de eigen jeugd wordt sterk toegejuicht. Hij liet Theo Leoni vorig weekend debuteren in het eerste elftal en het debuut van de 22-jarige middenvelder, die geen enkele seconde speelde onder Felice Mazzu, werd danig gesmaakt door de fans. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent”, zei Veldman over Leoni.



En ook Noah Sadiki kan rekenen op een nieuwe kans in het eerste elftal. De 17-jarige werd al snel genegeerd onder Felice Mazzu maar het ziet ernaar uit dat Sadiki in ere wordt hersteld door Robin Veldman. “Noah kreeg geen uitleg van de trainer en weet dus niet waarom hij opeens aan de kant werd geschoven”, zei vader Françis aan Het Nieuwsblad. Sadiki viel vorig weekend al in tegen KAS Eupen en hij is de eerste keuze om de geschorste Michael Murillo te vervangen donderdag tegen Silkeborg.

LEES OOK: Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

Moet Veldman definitief T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

211
211
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

147
147
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

560
560
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

114
114
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

407
407
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

192
192
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

73
73
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

20
20
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

189
189
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

16
16
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

116
116
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

266
266
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

275
275
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

282
282
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

47
47
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

39
39
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

69
69
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

620
620
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

113
113
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

263
263
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

268
268
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

880
880
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

374
374
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

49
49
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

158
158

Meer sportnieuws