Veldman zorgt voor aardverschuiving bij Anderlecht

939 stemmen
Veldman zorgt voor aardverschuiving bij Anderlecht

Op dit moment is Robin Veldman een godsgeschenk voor Anderlecht. De Nederlandse coach draagt het Anderlecht-DNA hoog in het vaandel, hij geeft jonge spelers een (nieuwe) kans in het eerste elftal en hij haalt (voorlopig) ook resultaten. Na twee wedstrijden is het uiteraard veel te vroeg om al een definitieve balans op te maken, maar ondertussen is het wel heel duidelijk welke richting Veldman wil uitgaan met Sporting.


AJAX-SCHOOL

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij Anderlecht als hoofdcoach van de RSCA Futures en dat was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan”, stelde CEO Peter Verbeke net na de komst van Veldman naar Anderlecht.



De RSCA Futures draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal, volledig volgens de stijl van de academicus Robin Veldman. En die lijn trekt hij nu door als trainer ad interim van de eerste ploeg. Jan Vertonghen, ex-Ajacied, herkent die filosofie erg goed. “Je merkt de Nederlandse school, die ik wel gewend ben: veel intensiteit in de passing, trapvormen, positiespelletjes”, zei de Rode Duivel aan Het Nieuwsblad over de trainingsvormen van Veldman.

BREKEN MET MAZZU

“Ik leun dichter aan bij Vincent Kompany dan bij Felice Mazzu”, liet de Nederlander al op zijn eerste persconferentie horen. En hij loog dus zeker niet. Robin Veldman breekt volledig met de filosofie van Felice Mazzu, die eerder omschakelingsvoetbal prefereerde met een hoge intensiteit. Veldman heeft op zijn beurt veel meer voetballende intenties en hij wil de automatismen van onder Mazzu uit het elftal halen. Na de match tegen KAS Eupen hekelde Veldman bijvoorbeeld verschillende elementen die niet stroken met zijn visie.

De Nederlander zei toen dat Anderlecht te gehaast speelde. Dat een vrije trap te snel genomen werd, waar ze gewoon voor het balbezit moesten kiezen. Op die manier was er te weinig rust aan de bal en kon Sporting niet dominant blijven voetballen. En dat haalde hij eerder ook al aan na de match tegen FCSB in de Europa League. “Er waren nog te veel momenten dat we als een omschakelingsploeg voetbalden en meteen diep speelden. Terwijl ons fundament de verzorgde opbouw moet zijn”, zei de coach toen achteraf op zijn perspraatje.



De filosofie van Robin Veldman sluit duidelijk nauw aan bij die van Vincent Kompany dan die van Felice Mazzu, zoals de Nederlander ook zelf aangaf tijdens zijn persconferentie als nieuwe coach (ad interim) van Anderlecht. “Het vertrouwen aan de bal, onder hoge druk blijven combineren, het vertrouwen laten groeien en zo snel mogelijk weer een glimlach op de jongens hun gezicht toveren", stelde hij. “Zo willen we snel resultaten boeken, dat verdient onze aanhang ook.”

DROOMCOACH VOOR ANDERLECHT

Op die manier beantwoordt de stijl van Robin Veldman volledig aan het vooropgestelde profiel als nieuwe hoofdcoach van RSC Anderlecht. “We moeten een totale cultuuromslag realiseren”, zei voorzitter Wouter Vandenhaute na het ontslag van Felice Mazzu. “Het gezochte profiel? Attractief voetbal, met ons DNA. Dat kan een ervaren trainer zijn, of ook een jonge coach of onbekende naam. Dat bekijken we intern.” In zijn eerste twee wedstrijden voldoet Veldman alvast aan die hoge eisen van de preses.

Onder de sportieve leiding van Robin Veldman vindt Anderlecht vlotjes de weg naar het doel, want op gemiddelde basis scoort het drie doelpunten per wedstrijd: dat is meer dan het dubbele dan onder Felice Mazzu (1,38). Het lijkt ons echter onwaarschijnlijk dat Sporting dergelijk gemiddelde zal aanhouden op de lange termijn, maar de aanvallende intenties onder Veldman zijn wel heel duidelijk merkbaar. De expected goals liggen 30% hoger en het aantal schoten naar het doel steeg met 36%.



Het balbezit onder Robin Veldman stijgt naar een hoge 57%, terwijl het gemiddeld veldoverwicht onder Felice Mazzu amper 52% inhield. Het aantal verstuurde passes nam bijgevolg ook toe met 13%. En bovenal: Anderlecht verloor nog geen enkele wedstrijd onder Veldman. Daartegenover staat wel dat Veldman per wedstrijd dubbel zoveel doelpunten slikt in vergelijking met Mazzu. Maar ook hier moeten we dus de evolutie op de (middel)lange termijn afwachten.

RSCA FUTURE(S)

Door het betere en dominante voetbal, dat nauw aansluit bij het Anderlecht-DNA, scoort Robin Veldman duidelijk punten bij de achterban, maar ook zijn werking met de eigen jeugd wordt sterk toegejuicht. Hij liet Theo Leoni vorig weekend debuteren in het eerste elftal en het debuut van de 22-jarige middenvelder, die geen enkele seconde speelde onder Felice Mazzu, werd danig gesmaakt door de fans. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent”, zei Veldman over Leoni.



En ook Noah Sadiki kan rekenen op een nieuwe kans in het eerste elftal. De 17-jarige werd al snel genegeerd onder Felice Mazzu maar het ziet ernaar uit dat Sadiki in ere wordt hersteld door Robin Veldman. “Noah kreeg geen uitleg van de trainer en weet dus niet waarom hij opeens aan de kant werd geschoven”, zei vader Françis aan Het Nieuwsblad. Sadiki viel vorig weekend al in tegen KAS Eupen en hij is de eerste keuze om de geschorste Michael Murillo te vervangen donderdag tegen Silkeborg.

LEES OOK: Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Moet Veldman definitief T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

46
46
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

38
38
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

40
40
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

101
101
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

217
217
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

513
513
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

120
120
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

73
73
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

93
93
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

245
245
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

374
374
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

199
199
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

284
284
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

111
111
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

211
211
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

362
362
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

78
78
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

614
614
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

80
80
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

235
235
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

109
109
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

127
127
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

58
58
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

48
48

Meer sportnieuws