Veldman zorgt voor aardverschuiving bij Anderlecht

939 stemmen
Veldman zorgt voor aardverschuiving bij Anderlecht

Op dit moment is Robin Veldman een godsgeschenk voor Anderlecht. De Nederlandse coach draagt het Anderlecht-DNA hoog in het vaandel, hij geeft jonge spelers een (nieuwe) kans in het eerste elftal en hij haalt (voorlopig) ook resultaten. Na twee wedstrijden is het uiteraard veel te vroeg om al een definitieve balans op te maken, maar ondertussen is het wel heel duidelijk welke richting Veldman wil uitgaan met Sporting.


AJAX-SCHOOL

Robin Veldman werd in juli vorig jaar binnengehaald bij Anderlecht als hoofdcoach van de RSCA Futures en dat was een onvervalste prestigetransfer van de Brusselaars. Veldman stond te boek als een van de meest veelbelovende coaches van Nederland en zijn komst betekende bijgevolg een enorme stunt voor Anderlecht. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan”, stelde CEO Peter Verbeke net na de komst van Veldman naar Anderlecht.



De RSCA Futures draaien vlotjes mee aan de top van de Challenger Pro League en ze doen dat goed combinatievoetbal, volledig volgens de stijl van de academicus Robin Veldman. En die lijn trekt hij nu door als trainer ad interim van de eerste ploeg. Jan Vertonghen, ex-Ajacied, herkent die filosofie erg goed. “Je merkt de Nederlandse school, die ik wel gewend ben: veel intensiteit in de passing, trapvormen, positiespelletjes”, zei de Rode Duivel aan Het Nieuwsblad over de trainingsvormen van Veldman.

BREKEN MET MAZZU

“Ik leun dichter aan bij Vincent Kompany dan bij Felice Mazzu”, liet de Nederlander al op zijn eerste persconferentie horen. En hij loog dus zeker niet. Robin Veldman breekt volledig met de filosofie van Felice Mazzu, die eerder omschakelingsvoetbal prefereerde met een hoge intensiteit. Veldman heeft op zijn beurt veel meer voetballende intenties en hij wil de automatismen van onder Mazzu uit het elftal halen. Na de match tegen KAS Eupen hekelde Veldman bijvoorbeeld verschillende elementen die niet stroken met zijn visie.

De Nederlander zei toen dat Anderlecht te gehaast speelde. Dat een vrije trap te snel genomen werd, waar ze gewoon voor het balbezit moesten kiezen. Op die manier was er te weinig rust aan de bal en kon Sporting niet dominant blijven voetballen. En dat haalde hij eerder ook al aan na de match tegen FCSB in de Europa League. “Er waren nog te veel momenten dat we als een omschakelingsploeg voetbalden en meteen diep speelden. Terwijl ons fundament de verzorgde opbouw moet zijn”, zei de coach toen achteraf op zijn perspraatje.



De filosofie van Robin Veldman sluit duidelijk nauw aan bij die van Vincent Kompany dan die van Felice Mazzu, zoals de Nederlander ook zelf aangaf tijdens zijn persconferentie als nieuwe coach (ad interim) van Anderlecht. “Het vertrouwen aan de bal, onder hoge druk blijven combineren, het vertrouwen laten groeien en zo snel mogelijk weer een glimlach op de jongens hun gezicht toveren", stelde hij. “Zo willen we snel resultaten boeken, dat verdient onze aanhang ook.”

DROOMCOACH VOOR ANDERLECHT

Op die manier beantwoordt de stijl van Robin Veldman volledig aan het vooropgestelde profiel als nieuwe hoofdcoach van RSC Anderlecht. “We moeten een totale cultuuromslag realiseren”, zei voorzitter Wouter Vandenhaute na het ontslag van Felice Mazzu. “Het gezochte profiel? Attractief voetbal, met ons DNA. Dat kan een ervaren trainer zijn, of ook een jonge coach of onbekende naam. Dat bekijken we intern.” In zijn eerste twee wedstrijden voldoet Veldman alvast aan die hoge eisen van de preses.

Onder de sportieve leiding van Robin Veldman vindt Anderlecht vlotjes de weg naar het doel, want op gemiddelde basis scoort het drie doelpunten per wedstrijd: dat is meer dan het dubbele dan onder Felice Mazzu (1,38). Het lijkt ons echter onwaarschijnlijk dat Sporting dergelijk gemiddelde zal aanhouden op de lange termijn, maar de aanvallende intenties onder Veldman zijn wel heel duidelijk merkbaar. De expected goals liggen 30% hoger en het aantal schoten naar het doel steeg met 36%.



Het balbezit onder Robin Veldman stijgt naar een hoge 57%, terwijl het gemiddeld veldoverwicht onder Felice Mazzu amper 52% inhield. Het aantal verstuurde passes nam bijgevolg ook toe met 13%. En bovenal: Anderlecht verloor nog geen enkele wedstrijd onder Veldman. Daartegenover staat wel dat Veldman per wedstrijd dubbel zoveel doelpunten slikt in vergelijking met Mazzu. Maar ook hier moeten we dus de evolutie op de (middel)lange termijn afwachten.

RSCA FUTURE(S)

Door het betere en dominante voetbal, dat nauw aansluit bij het Anderlecht-DNA, scoort Robin Veldman duidelijk punten bij de achterban, maar ook zijn werking met de eigen jeugd wordt sterk toegejuicht. Hij liet Theo Leoni vorig weekend debuteren in het eerste elftal en het debuut van de 22-jarige middenvelder, die geen enkele seconde speelde onder Felice Mazzu, werd danig gesmaakt door de fans. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent”, zei Veldman over Leoni.



En ook Noah Sadiki kan rekenen op een nieuwe kans in het eerste elftal. De 17-jarige werd al snel genegeerd onder Felice Mazzu maar het ziet ernaar uit dat Sadiki in ere wordt hersteld door Robin Veldman. “Noah kreeg geen uitleg van de trainer en weet dus niet waarom hij opeens aan de kant werd geschoven”, zei vader Françis aan Het Nieuwsblad. Sadiki viel vorig weekend al in tegen KAS Eupen en hij is de eerste keuze om de geschorste Michael Murillo te vervangen donderdag tegen Silkeborg.

LEES OOK: 'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Moet Veldman definitief T1 van Anderlecht worden?

Meest recent

'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

26
26
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

244
244
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

340
340
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

653
653
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

839
839
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

458
458
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

138
138
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

565
565
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

644
644
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

684
684
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

154
154
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

966
966
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

400
400
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

281
281
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

452
452
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

655
655
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

699
699
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

153
153
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

67
67
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

256
256
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1180
1180
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

60
60
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

517
517
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

473
473
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

401
401

Meer sportnieuws