Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

door
Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

RSC Anderlecht heeft er een aanwinst bij. Theo Leoni maakte zondag zijn debuut in het eerste elftal en hij liet meteen een goede indruk na. De 22-jarige is laat-matuur maar hij kan een belangrijke rol vervullen bij dit Anderlecht. Dat heeft Robin Veldman dus goed gezien.


ZOALS SAMBI LOKONGA EN SAELEMAEKERS

Theo Leoni (22) is de definitie van een laatbloeier. In 2019 werd hij door Vincent Kompany al eens overgeheveld naar de A-kern maar pas vorig weekend maakte hij zijn eerste speelminuten in de fanion van RSC Anderlecht. Laat-matuur, zoals dat heet. Net zoals Albert Sambi Lokonga en Alexis Saelemaekers werd Leoni in bepaalde leeftijdscategorieën als fragiel beschouwd. Hij beschikt over een enorm volume, twee wedstrijden na elkaar spelen vormt helemaal geen probleem, maar op het vlak van spiermassa moe(s)t hij nog veel groeien.



Theo Leoni werd nooit beschouwd als het grootste talent maar in een elke jeugdcategorie speelde hij wel een belangrijke rol. En dat is dit seizoen ook het geval bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Hij wordt omschreven als een linksvoetige creatieve voetballer, van nature een spelverdeler die op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten kan, maar hij gedijt beter een rijtje lager op het middenveld. Als aanvallend ingestelde middenvelder mankeerde hij statistieken, maar in een lagere rol komen zijn kwaliteiten veel beter tot uiting. Als een generaal.

HART VOOR PAARS-WIT

Theo Leoni is een gedisciplineerde en sierlijke middenvelder, technisch begaafd ook, die altijd de ruimte weet te vinden en langzaamaan leerde hij ook goed verdedigen - geen sinecure als je als spelverdeler bent opgeleid. Hij is tevens een leidersfiguur want Leoni is dit seizoen de vaste aanvoerder van de RSCA Futures, waarbij de ervaren David Huber staat hem bijstaat in die rol. Jeroen Noppe, Eleven commentator voor de Challenger Pro League, is diep onder de indruk van enkele Anderlecht-spelers, waaronder ook Leoni.



In een interview met Het Nieuwsblad noemde hij in de eerste plaats Ethan Butera, maar “middenvelder Theo Leoni, de kapitein, is ook heel goed.” Leoni gooit hoge ogen in de Challenger Pro League maar voor hetzelfde geld zat hij dit seizoen bij een andere club. De 22-jarige verlengde in de zomer vorig jaar zijn contract bij Anderlecht, ondanks de interesse van verschillende clubs uit de Jupiler Pro League. Ondanks het feit dat hij weinig uitzicht had op speelminuten in het eerste elftal, verlengde hij zijn contract toch bij Anderlecht, de club van zijn hart.

BOEGBEELD VOOR DE FUTURES

Het is dan ook geen toeval dat Theo Leoni vorig weekend zijn grote debuut maakte onder Robin Veldman. De Nederlander is momenteel trainer ad-interim bij Anderlecht, maar hij had Leoni tot voor kort onder zijn hoede bij de RSCA Futures en in de hoedanigheid van trainer-ad interim haalde hij hem meteen naar de A-kern. “Het is aan hem om de concurrentie met de andere middenvelders aan te gaan”, zei Veldman vorige week. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent.”

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Theo Leoni zijn eerste speelminuten zou krijgen onder Robin Veldman en vorig weekend was het zover in de wedstrijd tegen KAS Eupen. De Nederlandse coach liet Leoni invallen in de 75ste minuut en de middenvelder liet zich opmerken met enkele goede intercepties, gretigheid en lef. “Een speler van Anderlecht moet durven. Al van kleins af aan worden we opgeleid om te domineren, om met de neus naar voor te voetballen. Lef tonen is de boodschap”, zei Leoni na de wedstrijd op Eleven Sports.



Theo Leoni toonde ook zijn leiderschapskwaliteiten want hij stuurde al meteen zijn ploegmaats bij. De rol van leidersfiguur bij de RSCA Futures trekt hij dus meteen door bij de grote jongens. “Hij is een boegbeeld voor ons beloftenelftal en geeft altijd rust. Hij heeft echt Anderlecht-bloed, paars bloed. Ik ben blij dat we hem deze kans konden geven. Hij is goed ingevallen en bracht rust aan de bal”, zei Robin Veldman na de wedstrijd tegen KAS Eupen. “Ik ben ondertussen al 22, redelijk oud om te debuteren. Maar ik ben altijd kapitein geweest bij de U23. Ik ben een leider en wil altijd het beste doen”, verklaarde de speler zelf. Leoni werd luid toegezongen na de wedstrijd en achteraf groette hij uitgebreid de fans. Ook op de sociale media waren de reacties lovend.

LEES OOK: 'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

Moet Leoni meer minuten krijgen?

Meest recent

'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

11
11
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

56
56
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

74
74
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

112
112
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

217
217
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

91
91
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

136
136
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

173
173
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

452
452
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

701
701
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

378
378
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

238
238
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

359
359
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

126
126
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

581
581
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

183
183
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

64
64
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

74
74
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

150
150
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

334
334
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

258
258
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

400
400
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

426
426

Meer sportnieuws