Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

644
Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

RSC Anderlecht heeft er een aanwinst bij. Theo Leoni maakte zondag zijn debuut in het eerste elftal en hij liet meteen een goede indruk na. De 22-jarige is laat-matuur maar hij kan een belangrijke rol vervullen bij dit Anderlecht. Dat heeft Robin Veldman dus goed gezien.


ZOALS SAMBI LOKONGA EN SAELEMAEKERS

Theo Leoni (22) is de definitie van een laatbloeier. In 2019 werd hij door Vincent Kompany al eens overgeheveld naar de A-kern maar pas vorig weekend maakte hij zijn eerste speelminuten in de fanion van RSC Anderlecht. Laat-matuur, zoals dat heet. Net zoals Albert Sambi Lokonga en Alexis Saelemaekers werd Leoni in bepaalde leeftijdscategorieën als fragiel beschouwd. Hij beschikt over een enorm volume, twee wedstrijden na elkaar spelen vormt helemaal geen probleem, maar op het vlak van spiermassa moe(s)t hij nog veel groeien.



Theo Leoni werd nooit beschouwd als het grootste talent maar in een elke jeugdcategorie speelde hij wel een belangrijke rol. En dat is dit seizoen ook het geval bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Hij wordt omschreven als een linksvoetige creatieve voetballer, van nature een spelverdeler die op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten kan, maar hij gedijt beter een rijtje lager op het middenveld. Als aanvallend ingestelde middenvelder mankeerde hij statistieken, maar in een lagere rol komen zijn kwaliteiten veel beter tot uiting. Als een generaal.

HART VOOR PAARS-WIT

Theo Leoni is een gedisciplineerde en sierlijke middenvelder, technisch begaafd ook, die altijd de ruimte weet te vinden en langzaamaan leerde hij ook goed verdedigen - geen sinecure als je als spelverdeler bent opgeleid. Hij is tevens een leidersfiguur want Leoni is dit seizoen de vaste aanvoerder van de RSCA Futures, waarbij de ervaren David Huber staat hem bijstaat in die rol. Jeroen Noppe, Eleven commentator voor de Challenger Pro League, is diep onder de indruk van enkele Anderlecht-spelers, waaronder ook Leoni.



In een interview met Het Nieuwsblad noemde hij in de eerste plaats Ethan Butera, maar “middenvelder Theo Leoni, de kapitein, is ook heel goed.” Leoni gooit hoge ogen in de Challenger Pro League maar voor hetzelfde geld zat hij dit seizoen bij een andere club. De 22-jarige verlengde in de zomer vorig jaar zijn contract bij Anderlecht, ondanks de interesse van verschillende clubs uit de Jupiler Pro League. Ondanks het feit dat hij weinig uitzicht had op speelminuten in het eerste elftal, verlengde hij zijn contract toch bij Anderlecht, de club van zijn hart.

BOEGBEELD VOOR DE FUTURES

Het is dan ook geen toeval dat Theo Leoni vorig weekend zijn grote debuut maakte onder Robin Veldman. De Nederlander is momenteel trainer ad-interim bij Anderlecht, maar hij had Leoni tot voor kort onder zijn hoede bij de RSCA Futures en in de hoedanigheid van trainer-ad interim haalde hij hem meteen naar de A-kern. “Het is aan hem om de concurrentie met de andere middenvelders aan te gaan”, zei Veldman vorige week. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent.”

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Theo Leoni zijn eerste speelminuten zou krijgen onder Robin Veldman en vorig weekend was het zover in de wedstrijd tegen KAS Eupen. De Nederlandse coach liet Leoni invallen in de 75ste minuut en de middenvelder liet zich opmerken met enkele goede intercepties, gretigheid en lef. “Een speler van Anderlecht moet durven. Al van kleins af aan worden we opgeleid om te domineren, om met de neus naar voor te voetballen. Lef tonen is de boodschap”, zei Leoni na de wedstrijd op Eleven Sports.



Theo Leoni toonde ook zijn leiderschapskwaliteiten want hij stuurde al meteen zijn ploegmaats bij. De rol van leidersfiguur bij de RSCA Futures trekt hij dus meteen door bij de grote jongens. “Hij is een boegbeeld voor ons beloftenelftal en geeft altijd rust. Hij heeft echt Anderlecht-bloed, paars bloed. Ik ben blij dat we hem deze kans konden geven. Hij is goed ingevallen en bracht rust aan de bal”, zei Robin Veldman na de wedstrijd tegen KAS Eupen. “Ik ben ondertussen al 22, redelijk oud om te debuteren. Maar ik ben altijd kapitein geweest bij de U23. Ik ben een leider en wil altijd het beste doen”, verklaarde de speler zelf. Leoni werd luid toegezongen na de wedstrijd en achteraf groette hij uitgebreid de fans. Ook op de sociale media waren de reacties lovend.

LEES OOK: Anderlecht-PAOK: Biancone doet straffe onthulling over ref

Moet Leoni meer minuten krijgen?

Meest recent

'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

4
4
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

104
104
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

96
96
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

59
59
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

306
306
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

37
37
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

200
200
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

59
59
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

316
316
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

212
212
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

281
281
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

122
122
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

49
49
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

236
236
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

92
92
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

73
73
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

68
68
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

401
401
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

204
204
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

77
77
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

368
368
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

34
34
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

117
117
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

909
909
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

563
563

Meer sportnieuws