Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

door
Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

RSC Anderlecht heeft er een aanwinst bij. Theo Leoni maakte zondag zijn debuut in het eerste elftal en hij liet meteen een goede indruk na. De 22-jarige is laat-matuur maar hij kan een belangrijke rol vervullen bij dit Anderlecht. Dat heeft Robin Veldman dus goed gezien.


ZOALS SAMBI LOKONGA EN SAELEMAEKERS

Theo Leoni (22) is de definitie van een laatbloeier. In 2019 werd hij door Vincent Kompany al eens overgeheveld naar de A-kern maar pas vorig weekend maakte hij zijn eerste speelminuten in de fanion van RSC Anderlecht. Laat-matuur, zoals dat heet. Net zoals Albert Sambi Lokonga en Alexis Saelemaekers werd Leoni in bepaalde leeftijdscategorieën als fragiel beschouwd. Hij beschikt over een enorm volume, twee wedstrijden na elkaar spelen vormt helemaal geen probleem, maar op het vlak van spiermassa moe(s)t hij nog veel groeien.



Theo Leoni werd nooit beschouwd als het grootste talent maar in een elke jeugdcategorie speelde hij wel een belangrijke rol. En dat is dit seizoen ook het geval bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Hij wordt omschreven als een linksvoetige creatieve voetballer, van nature een spelverdeler die op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten kan, maar hij gedijt beter een rijtje lager op het middenveld. Als aanvallend ingestelde middenvelder mankeerde hij statistieken, maar in een lagere rol komen zijn kwaliteiten veel beter tot uiting. Als een generaal.

HART VOOR PAARS-WIT

Theo Leoni is een gedisciplineerde en sierlijke middenvelder, technisch begaafd ook, die altijd de ruimte weet te vinden en langzaamaan leerde hij ook goed verdedigen - geen sinecure als je als spelverdeler bent opgeleid. Hij is tevens een leidersfiguur want Leoni is dit seizoen de vaste aanvoerder van de RSCA Futures, waarbij de ervaren David Huber staat hem bijstaat in die rol. Jeroen Noppe, Eleven commentator voor de Challenger Pro League, is diep onder de indruk van enkele Anderlecht-spelers, waaronder ook Leoni.



In een interview met Het Nieuwsblad noemde hij in de eerste plaats Ethan Butera, maar “middenvelder Theo Leoni, de kapitein, is ook heel goed.” Leoni gooit hoge ogen in de Challenger Pro League maar voor hetzelfde geld zat hij dit seizoen bij een andere club. De 22-jarige verlengde in de zomer vorig jaar zijn contract bij Anderlecht, ondanks de interesse van verschillende clubs uit de Jupiler Pro League. Ondanks het feit dat hij weinig uitzicht had op speelminuten in het eerste elftal, verlengde hij zijn contract toch bij Anderlecht, de club van zijn hart.

BOEGBEELD VOOR DE FUTURES

Het is dan ook geen toeval dat Theo Leoni vorig weekend zijn grote debuut maakte onder Robin Veldman. De Nederlander is momenteel trainer ad-interim bij Anderlecht, maar hij had Leoni tot voor kort onder zijn hoede bij de RSCA Futures en in de hoedanigheid van trainer-ad interim haalde hij hem meteen naar de A-kern. “Het is aan hem om de concurrentie met de andere middenvelders aan te gaan”, zei Veldman vorige week. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent.”

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Theo Leoni zijn eerste speelminuten zou krijgen onder Robin Veldman en vorig weekend was het zover in de wedstrijd tegen KAS Eupen. De Nederlandse coach liet Leoni invallen in de 75ste minuut en de middenvelder liet zich opmerken met enkele goede intercepties, gretigheid en lef. “Een speler van Anderlecht moet durven. Al van kleins af aan worden we opgeleid om te domineren, om met de neus naar voor te voetballen. Lef tonen is de boodschap”, zei Leoni na de wedstrijd op Eleven Sports.



Theo Leoni toonde ook zijn leiderschapskwaliteiten want hij stuurde al meteen zijn ploegmaats bij. De rol van leidersfiguur bij de RSCA Futures trekt hij dus meteen door bij de grote jongens. “Hij is een boegbeeld voor ons beloftenelftal en geeft altijd rust. Hij heeft echt Anderlecht-bloed, paars bloed. Ik ben blij dat we hem deze kans konden geven. Hij is goed ingevallen en bracht rust aan de bal”, zei Robin Veldman na de wedstrijd tegen KAS Eupen. “Ik ben ondertussen al 22, redelijk oud om te debuteren. Maar ik ben altijd kapitein geweest bij de U23. Ik ben een leider en wil altijd het beste doen”, verklaarde de speler zelf. Leoni werd luid toegezongen na de wedstrijd en achteraf groette hij uitgebreid de fans. Ook op de sociale media waren de reacties lovend.

LEES OOK: Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Moet Leoni meer minuten krijgen?

Meest recent

Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

17
17
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

7
7
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

166
166
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

28
28
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

37
37
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

42
42
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

148
148
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

225
225
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

337
337
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

84
84
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

157
157
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

275
275
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

154
154
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

64
64
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

151
151
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

154
154
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

318
318
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

162
162
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1150
1150
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

164
164
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

183
183
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

19
19
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

766
766
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

355
355
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

256
256

Meer sportnieuws