Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

644
Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

RSC Anderlecht heeft er een aanwinst bij. Theo Leoni maakte zondag zijn debuut in het eerste elftal en hij liet meteen een goede indruk na. De 22-jarige is laat-matuur maar hij kan een belangrijke rol vervullen bij dit Anderlecht. Dat heeft Robin Veldman dus goed gezien.


ZOALS SAMBI LOKONGA EN SAELEMAEKERS

Theo Leoni (22) is de definitie van een laatbloeier. In 2019 werd hij door Vincent Kompany al eens overgeheveld naar de A-kern maar pas vorig weekend maakte hij zijn eerste speelminuten in de fanion van RSC Anderlecht. Laat-matuur, zoals dat heet. Net zoals Albert Sambi Lokonga en Alexis Saelemaekers werd Leoni in bepaalde leeftijdscategorieën als fragiel beschouwd. Hij beschikt over een enorm volume, twee wedstrijden na elkaar spelen vormt helemaal geen probleem, maar op het vlak van spiermassa moe(s)t hij nog veel groeien.



Theo Leoni werd nooit beschouwd als het grootste talent maar in een elke jeugdcategorie speelde hij wel een belangrijke rol. En dat is dit seizoen ook het geval bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Hij wordt omschreven als een linksvoetige creatieve voetballer, van nature een spelverdeler die op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten kan, maar hij gedijt beter een rijtje lager op het middenveld. Als aanvallend ingestelde middenvelder mankeerde hij statistieken, maar in een lagere rol komen zijn kwaliteiten veel beter tot uiting. Als een generaal.

HART VOOR PAARS-WIT

Theo Leoni is een gedisciplineerde en sierlijke middenvelder, technisch begaafd ook, die altijd de ruimte weet te vinden en langzaamaan leerde hij ook goed verdedigen - geen sinecure als je als spelverdeler bent opgeleid. Hij is tevens een leidersfiguur want Leoni is dit seizoen de vaste aanvoerder van de RSCA Futures, waarbij de ervaren David Huber staat hem bijstaat in die rol. Jeroen Noppe, Eleven commentator voor de Challenger Pro League, is diep onder de indruk van enkele Anderlecht-spelers, waaronder ook Leoni.



In een interview met Het Nieuwsblad noemde hij in de eerste plaats Ethan Butera, maar “middenvelder Theo Leoni, de kapitein, is ook heel goed.” Leoni gooit hoge ogen in de Challenger Pro League maar voor hetzelfde geld zat hij dit seizoen bij een andere club. De 22-jarige verlengde in de zomer vorig jaar zijn contract bij Anderlecht, ondanks de interesse van verschillende clubs uit de Jupiler Pro League. Ondanks het feit dat hij weinig uitzicht had op speelminuten in het eerste elftal, verlengde hij zijn contract toch bij Anderlecht, de club van zijn hart.

BOEGBEELD VOOR DE FUTURES

Het is dan ook geen toeval dat Theo Leoni vorig weekend zijn grote debuut maakte onder Robin Veldman. De Nederlander is momenteel trainer ad-interim bij Anderlecht, maar hij had Leoni tot voor kort onder zijn hoede bij de RSCA Futures en in de hoedanigheid van trainer-ad interim haalde hij hem meteen naar de A-kern. “Het is aan hem om de concurrentie met de andere middenvelders aan te gaan”, zei Veldman vorige week. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent.”

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Theo Leoni zijn eerste speelminuten zou krijgen onder Robin Veldman en vorig weekend was het zover in de wedstrijd tegen KAS Eupen. De Nederlandse coach liet Leoni invallen in de 75ste minuut en de middenvelder liet zich opmerken met enkele goede intercepties, gretigheid en lef. “Een speler van Anderlecht moet durven. Al van kleins af aan worden we opgeleid om te domineren, om met de neus naar voor te voetballen. Lef tonen is de boodschap”, zei Leoni na de wedstrijd op Eleven Sports.



Theo Leoni toonde ook zijn leiderschapskwaliteiten want hij stuurde al meteen zijn ploegmaats bij. De rol van leidersfiguur bij de RSCA Futures trekt hij dus meteen door bij de grote jongens. “Hij is een boegbeeld voor ons beloftenelftal en geeft altijd rust. Hij heeft echt Anderlecht-bloed, paars bloed. Ik ben blij dat we hem deze kans konden geven. Hij is goed ingevallen en bracht rust aan de bal”, zei Robin Veldman na de wedstrijd tegen KAS Eupen. “Ik ben ondertussen al 22, redelijk oud om te debuteren. Maar ik ben altijd kapitein geweest bij de U23. Ik ben een leider en wil altijd het beste doen”, verklaarde de speler zelf. Leoni werd luid toegezongen na de wedstrijd en achteraf groette hij uitgebreid de fans. Ook op de sociale media waren de reacties lovend.

LEES OOK: Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Moet Leoni meer minuten krijgen?

Meest recent

Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

3
3
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

46
46
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

5
5
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

28
28
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

23
23
Portugal onderneemt stappen: straf dreigt voor Ronaldo

De saga rondom Cristiano Ronaldo en de Portugese nationale ploeg blijft duren. Na alle commotie van ...

34
34
Bruno verrast met debutant in de basis bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kunnen mits een zege uiteraard ...

109
109
Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

60
60
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

35
35
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

119
119
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

95
95
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

135
135
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

348
348
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

38
38
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Brandon Mechele staat voor complete verrassing na interlandluik

Brandon Mechele blijft verbazen. De verdediger van Club Brugge liet zich tijdens het recente ...

247
247
Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

213
213
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

116
116
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

65
65
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

294
294
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

189
189
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

924
924
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

66
66
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

164
164

Meer sportnieuws