Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

door
Veldman bezorgt Anderlecht nieuwe parel

RSC Anderlecht heeft er een aanwinst bij. Theo Leoni maakte zondag zijn debuut in het eerste elftal en hij liet meteen een goede indruk na. De 22-jarige is laat-matuur maar hij kan een belangrijke rol vervullen bij dit Anderlecht. Dat heeft Robin Veldman dus goed gezien.


ZOALS SAMBI LOKONGA EN SAELEMAEKERS

Theo Leoni (22) is de definitie van een laatbloeier. In 2019 werd hij door Vincent Kompany al eens overgeheveld naar de A-kern maar pas vorig weekend maakte hij zijn eerste speelminuten in de fanion van RSC Anderlecht. Laat-matuur, zoals dat heet. Net zoals Albert Sambi Lokonga en Alexis Saelemaekers werd Leoni in bepaalde leeftijdscategorieën als fragiel beschouwd. Hij beschikt over een enorm volume, twee wedstrijden na elkaar spelen vormt helemaal geen probleem, maar op het vlak van spiermassa moe(s)t hij nog veel groeien.



Theo Leoni werd nooit beschouwd als het grootste talent maar in een elke jeugdcategorie speelde hij wel een belangrijke rol. En dat is dit seizoen ook het geval bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Hij wordt omschreven als een linksvoetige creatieve voetballer, van nature een spelverdeler die op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten kan, maar hij gedijt beter een rijtje lager op het middenveld. Als aanvallend ingestelde middenvelder mankeerde hij statistieken, maar in een lagere rol komen zijn kwaliteiten veel beter tot uiting. Als een generaal.

HART VOOR PAARS-WIT

Theo Leoni is een gedisciplineerde en sierlijke middenvelder, technisch begaafd ook, die altijd de ruimte weet te vinden en langzaamaan leerde hij ook goed verdedigen - geen sinecure als je als spelverdeler bent opgeleid. Hij is tevens een leidersfiguur want Leoni is dit seizoen de vaste aanvoerder van de RSCA Futures, waarbij de ervaren David Huber staat hem bijstaat in die rol. Jeroen Noppe, Eleven commentator voor de Challenger Pro League, is diep onder de indruk van enkele Anderlecht-spelers, waaronder ook Leoni.



In een interview met Het Nieuwsblad noemde hij in de eerste plaats Ethan Butera, maar “middenvelder Theo Leoni, de kapitein, is ook heel goed.” Leoni gooit hoge ogen in de Challenger Pro League maar voor hetzelfde geld zat hij dit seizoen bij een andere club. De 22-jarige verlengde in de zomer vorig jaar zijn contract bij Anderlecht, ondanks de interesse van verschillende clubs uit de Jupiler Pro League. Ondanks het feit dat hij weinig uitzicht had op speelminuten in het eerste elftal, verlengde hij zijn contract toch bij Anderlecht, de club van zijn hart.

BOEGBEELD VOOR DE FUTURES

Het is dan ook geen toeval dat Theo Leoni vorig weekend zijn grote debuut maakte onder Robin Veldman. De Nederlander is momenteel trainer ad-interim bij Anderlecht, maar hij had Leoni tot voor kort onder zijn hoede bij de RSCA Futures en in de hoedanigheid van trainer-ad interim haalde hij hem meteen naar de A-kern. “Het is aan hem om de concurrentie met de andere middenvelders aan te gaan”, zei Veldman vorige week. “Ik werk al heel lang met hem samen, hij heeft het voordeel dat hij mijn principes al kent.”

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Theo Leoni zijn eerste speelminuten zou krijgen onder Robin Veldman en vorig weekend was het zover in de wedstrijd tegen KAS Eupen. De Nederlandse coach liet Leoni invallen in de 75ste minuut en de middenvelder liet zich opmerken met enkele goede intercepties, gretigheid en lef. “Een speler van Anderlecht moet durven. Al van kleins af aan worden we opgeleid om te domineren, om met de neus naar voor te voetballen. Lef tonen is de boodschap”, zei Leoni na de wedstrijd op Eleven Sports.



Theo Leoni toonde ook zijn leiderschapskwaliteiten want hij stuurde al meteen zijn ploegmaats bij. De rol van leidersfiguur bij de RSCA Futures trekt hij dus meteen door bij de grote jongens. “Hij is een boegbeeld voor ons beloftenelftal en geeft altijd rust. Hij heeft echt Anderlecht-bloed, paars bloed. Ik ben blij dat we hem deze kans konden geven. Hij is goed ingevallen en bracht rust aan de bal”, zei Robin Veldman na de wedstrijd tegen KAS Eupen. “Ik ben ondertussen al 22, redelijk oud om te debuteren. Maar ik ben altijd kapitein geweest bij de U23. Ik ben een leider en wil altijd het beste doen”, verklaarde de speler zelf. Leoni werd luid toegezongen na de wedstrijd en achteraf groette hij uitgebreid de fans. Ook op de sociale media waren de reacties lovend.

LEES OOK: Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Moet Leoni meer minuten krijgen?

Meest recent

Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

8
8
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

29
29
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

231
231
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

31
31
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

289
289
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

142
142
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

63
63
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

106
106
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

83
83
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

65
65
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

354
354
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

75
75
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

70
70
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

118
118
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

208
208
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

669
669
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

196
196
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

35
35
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

235
235
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

127
127
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

793
793
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

307
307
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

126
126

Meer sportnieuws