'AA Gent krijgt fikse opsteker voor cruciale Europese clash'

266 stemmen
'AA Gent krijgt fikse opsteker voor cruciale Europese clash'

Club Brugge en Union zijn al zeker dat ze na Nieuwjaar nog aan de slag mogen in respectievelijk de Champions League en Europa League, maar donderdag staat ook voor Anderlecht en AA Gent nog een Europese lente op het spel. Beide teams kunnen nog doorstoten in de Conference League, maar zullen daarvoor wel hun wedstrijd moeten winnen.


AA Gent strijdt donderdag om 18u45 in een rechtstreeks duel met Moldo om de tweede plaats in de groep. De Noren hebben twee punten meer dan de Buffalo's, wat betekent dat enkel de drie punten voldoende zijn voor kwalificatie voor de play-offs tegen de afvallers uit de Europa League. Hein Vanhaezebrouck toonde zich vorige week wel vol vertrouwen dat Gent de kwalificatie zou binnenhalen en hij krijgt nu nog extra goed nieuws.

Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de ziekenboeg stilaan leegloopt en woensdag drie sterkhouders opnieuw hun opwachting maakten op training. Jordan Torunarigha, Alessio Castro-Montes en Julien De Sart konden minstens een deel van de groepstraining afwerken en zijn donderdag dus mogelijk opnieuw beschikbaar. Dat is een flinke opsteker, want de voorbije weken was het puzzelen voor Vanhaezebrouck.

AANVOERDER
Zo moest hij zelfs bij Jong AA Gent gaan vissen en zaten Bram Lagae en Rune Van den Bergh regelmatig bij de kern. Ook nu haalt Vanhaezebrouck echter weer een speler op de bij de beloften. Ook aanvoerder Cederick Van Daele, een 22-jarige linksachter, mocht immers meetrainen.

LEES OOK: De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

Zal AA Gent zich kwalificeren?

Meest recent

'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

27
27
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

19
19
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

39
39
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

31
31
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

188
188
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

144
144
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

183
183
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

99
99
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

131
131
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

303
303
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

276
276
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

221
221
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

182
182
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

277
277
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

223
223
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

86
86
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

521
521
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

235
235
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

392
392
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

184
184
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

124
124
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

502
502

Meer sportnieuws