De Vlieger haalt fors uit na ontslagengolf JPL

door
De Vlieger haalt fors uit na ontslagengolf JPL

Tot aan de WK-break staan er nog twee speeldagen op het programma en dan zal de reguliere competitie van de Jupiler Pro League exact halfweg zijn. In het tweede deel van het seizoen kan er dus nog veel gebeuren. Toch slaat de paniek nu al toe bij tal van clubs, zo staat de teller met ontslagen trainers inmiddels al op acht.


De trainerscarrousel werd in gang gedraaid door KV Kortrijk. Daar moest Karim Belhocine na een slechte start plaats ruimen voor Adnan Custovic. Vervolgens greep Cercle Brugge in. Dominik Thalhammer moest vertrekken, zijn assistent Miron Muslic nam het stokje over. En bij KV Mechelen volgde een soortgelijke constructie, zo werd Steven Defour gepromoveerd na het ontslag van Danny Buijs.

In de voorbije twee weken werd dan weer een versnelling hoger geschakeld. Zo namen KAS Eupen en Sporting Charleroi afscheid van respectievelijk Bernd Storck en Edward Still. Enkele dagen later viel het doek over Felice Mazzu bij RSC Anderlecht. En maandag sneuvelden opnieuw twee coaches: José Jeunechamps bij RFC Seraing en Yves Vanderhaeghe bij KV Oostende.

ZE DOEN MAAR WAT
Er zijn dus al acht van de zestien eersteklassers die inmiddels van trainer wisselde en dat terwijl het seizoen niet eens halfweg is. Niet bepaald een teken van een stabiel beleid. Analist Geert De Vlieger toonde zich dan ook scherp op Twitter. "Nog maar oktober en al 8 clubs stellen vast dat ze blijkbaar de verkeerde trainer hebben gekozen! (niet zo) Goed beleid heet dat dan…", stelt de ex-doelman, waarna hij er ook de hashtags 'zedoenmaarwat' en 'paniekske' aan toevoegt.

LEES OOK: Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Trainers worden in België te snel ontslagen ...

Meest recent

Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

0
0
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

12
12
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

24
24
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

137
137
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

33
33
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

63
63
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

111
111
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

78
78
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

344
344
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

332
332
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

362
362
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

170
170
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

349
349
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

261
261
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

184
184
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

873
873
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

77
77
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

29
29
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

108
108
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

40
40
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

103
103
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

57
57
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

62
62
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

134
134
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

61
61

Meer sportnieuws