De Vlieger haalt fors uit na ontslagengolf JPL

door
De Vlieger haalt fors uit na ontslagengolf JPL

Tot aan de WK-break staan er nog twee speeldagen op het programma en dan zal de reguliere competitie van de Jupiler Pro League exact halfweg zijn. In het tweede deel van het seizoen kan er dus nog veel gebeuren. Toch slaat de paniek nu al toe bij tal van clubs, zo staat de teller met ontslagen trainers inmiddels al op acht.


De trainerscarrousel werd in gang gedraaid door KV Kortrijk. Daar moest Karim Belhocine na een slechte start plaats ruimen voor Adnan Custovic. Vervolgens greep Cercle Brugge in. Dominik Thalhammer moest vertrekken, zijn assistent Miron Muslic nam het stokje over. En bij KV Mechelen volgde een soortgelijke constructie, zo werd Steven Defour gepromoveerd na het ontslag van Danny Buijs.

In de voorbije twee weken werd dan weer een versnelling hoger geschakeld. Zo namen KAS Eupen en Sporting Charleroi afscheid van respectievelijk Bernd Storck en Edward Still. Enkele dagen later viel het doek over Felice Mazzu bij RSC Anderlecht. En maandag sneuvelden opnieuw twee coaches: José Jeunechamps bij RFC Seraing en Yves Vanderhaeghe bij KV Oostende.

ZE DOEN MAAR WAT
Er zijn dus al acht van de zestien eersteklassers die inmiddels van trainer wisselde en dat terwijl het seizoen niet eens halfweg is. Niet bepaald een teken van een stabiel beleid. Analist Geert De Vlieger toonde zich dan ook scherp op Twitter. "Nog maar oktober en al 8 clubs stellen vast dat ze blijkbaar de verkeerde trainer hebben gekozen! (niet zo) Goed beleid heet dat dan…", stelt de ex-doelman, waarna hij er ook de hashtags 'zedoenmaarwat' en 'paniekske' aan toevoegt.

LEES OOK: Charleroi pakt op de valreep uit met groot talent

Trainers worden in België te snel ontslagen ...

Meest recent

Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

18
18
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

213
213
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

85
85
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

863
863
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

139
139
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

75
75
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

852
852
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

180
180
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1565
1565
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

472
472
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

116
116
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

527
527
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

288
288
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

352
352
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

444
444
Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

231
231
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

234
234
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

513
513
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

522
522
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

102
102
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

542
542
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

59
59
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

401
401
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

787
787
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

328
328

Meer sportnieuws