'Veldman overweegt drastische ingreep'

door
'Veldman overweegt drastische ingreep'

Robin Veldman heeft een degelijk debuut gemaakt als interim-hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na het gelijkspel tegen FCSB (2-2), pakte zijn ploeg zondagmiddag de volle buit tegen KAS Eupen (4-2). Maar de Nederlander was achteraf zelf de eerste om toe te geven dat er nog heel wat ruimte voor verbetering is.


Zo stipte Veldman zelf aan dat zijn ploeg rustiger moet blijven in balbezit. Zeker op de momenten dat Paars-Wit op voorsprong komt, worden nog te vaak overhaaste beslissingen gemaakt. Daarnaast kon hij ook niet naast de vele foutjes in het defensieve compartiment kijken. En die fouten hebben niet alleen betrekking op de verdedigers. Ook doelman Hendrik Van Crombrugge zit duidelijk niet in zijn beste vorm.

Tegen Standard en FCSB maakte het sluitstuk al geen goede beurt bij de tegengoals van Marlon Fossey en Joyskim Dawa. Zondag tegen zijn ex-ploeg ging de doelman wederom in de fout. Zo zag Van Crombrugge er belabberd uit bij het vermijdbare doelpunt van Stef Peeters. Bij SudPresse opperde men afgelopen weekend al dat de basisplaats van de aanvoerder hierdoor onder druk is komen staan. En ook Het Laatste Nieuws sluit niet langer uit dat Veldman straks de kans geeft aan een andere keeper.

GROOT RISICO
Met Bart Verbruggen heeft Anderlecht dan ook een veelbelovende doelman klaar staan. De 20-jarige Nederlander bleef Paars-Wit afgelopen zomer trouw ondanks concrete interesse van het Burnley van Vincent Kompany. Sindsdien presteert hij meer dan behoorlijk als sluitstuk van de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Maar Van Crombrugge blijft natuurlijk aanvoerder en bewees in de voorbije seizoenen meermaals zijn meerwaarde. De vraag is dan ook of Veldman het als interim-coach aandurft om de kapitein naast de ploeg te zetten. Moest het dan opnieuw mislopen, krijgt de Nederlandse trainer ongetwijfeld de rekening gepresenteerd.

LEES OOK: Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Verbruggen verdient een nieuwe kans bij de eerste ploeg ...

Meest recent

AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

0
0
Lionel Messi gaat helemaal los: fans in complete shock

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

5
5
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

32
32
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

50
50
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

167
167
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

115
115
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

62
62
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

290
290
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

498
498
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

122
122
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

132
132
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

126
126
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

109
109
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

222
222
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1617
1617
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

444
444
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

306
306
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

86
86
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

78
78
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

130
130
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

377
377
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

179
179
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

347
347
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

737
737

Meer sportnieuws