'Veldman overweegt drastische ingreep'

door
'Veldman overweegt drastische ingreep'

Robin Veldman heeft een degelijk debuut gemaakt als interim-hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na het gelijkspel tegen FCSB (2-2), pakte zijn ploeg zondagmiddag de volle buit tegen KAS Eupen (4-2). Maar de Nederlander was achteraf zelf de eerste om toe te geven dat er nog heel wat ruimte voor verbetering is.


Zo stipte Veldman zelf aan dat zijn ploeg rustiger moet blijven in balbezit. Zeker op de momenten dat Paars-Wit op voorsprong komt, worden nog te vaak overhaaste beslissingen gemaakt. Daarnaast kon hij ook niet naast de vele foutjes in het defensieve compartiment kijken. En die fouten hebben niet alleen betrekking op de verdedigers. Ook doelman Hendrik Van Crombrugge zit duidelijk niet in zijn beste vorm.

Tegen Standard en FCSB maakte het sluitstuk al geen goede beurt bij de tegengoals van Marlon Fossey en Joyskim Dawa. Zondag tegen zijn ex-ploeg ging de doelman wederom in de fout. Zo zag Van Crombrugge er belabberd uit bij het vermijdbare doelpunt van Stef Peeters. Bij SudPresse opperde men afgelopen weekend al dat de basisplaats van de aanvoerder hierdoor onder druk is komen staan. En ook Het Laatste Nieuws sluit niet langer uit dat Veldman straks de kans geeft aan een andere keeper.

GROOT RISICO
Met Bart Verbruggen heeft Anderlecht dan ook een veelbelovende doelman klaar staan. De 20-jarige Nederlander bleef Paars-Wit afgelopen zomer trouw ondanks concrete interesse van het Burnley van Vincent Kompany. Sindsdien presteert hij meer dan behoorlijk als sluitstuk van de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Maar Van Crombrugge blijft natuurlijk aanvoerder en bewees in de voorbije seizoenen meermaals zijn meerwaarde. De vraag is dan ook of Veldman het als interim-coach aandurft om de kapitein naast de ploeg te zetten. Moest het dan opnieuw mislopen, krijgt de Nederlandse trainer ongetwijfeld de rekening gepresenteerd.

LEES OOK: Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Verbruggen verdient een nieuwe kans bij de eerste ploeg ...

Meest recent

'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

72
72
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

115
115
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

355
355
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

374
374
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

82
82
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

33
33
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

255
255
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

307
307
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

39
39
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

700
700
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

135
135
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

487
487
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

247
247
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

121
121
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

811
811
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

187
187
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

278
278
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

200
200
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

181
181
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

448
448
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

29
29
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

230
230
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

77
77
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

494
494

Meer sportnieuws