'Veldman overweegt drastische ingreep'

932 stemmen
'Veldman overweegt drastische ingreep'

Robin Veldman heeft een degelijk debuut gemaakt als interim-hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na het gelijkspel tegen FCSB (2-2), pakte zijn ploeg zondagmiddag de volle buit tegen KAS Eupen (4-2). Maar de Nederlander was achteraf zelf de eerste om toe te geven dat er nog heel wat ruimte voor verbetering is.


Zo stipte Veldman zelf aan dat zijn ploeg rustiger moet blijven in balbezit. Zeker op de momenten dat Paars-Wit op voorsprong komt, worden nog te vaak overhaaste beslissingen gemaakt. Daarnaast kon hij ook niet naast de vele foutjes in het defensieve compartiment kijken. En die fouten hebben niet alleen betrekking op de verdedigers. Ook doelman Hendrik Van Crombrugge zit duidelijk niet in zijn beste vorm.

Tegen Standard en FCSB maakte het sluitstuk al geen goede beurt bij de tegengoals van Marlon Fossey en Joyskim Dawa. Zondag tegen zijn ex-ploeg ging de doelman wederom in de fout. Zo zag Van Crombrugge er belabberd uit bij het vermijdbare doelpunt van Stef Peeters. Bij SudPresse opperde men afgelopen weekend al dat de basisplaats van de aanvoerder hierdoor onder druk is komen staan. En ook Het Laatste Nieuws sluit niet langer uit dat Veldman straks de kans geeft aan een andere keeper.

GROOT RISICO
Met Bart Verbruggen heeft Anderlecht dan ook een veelbelovende doelman klaar staan. De 20-jarige Nederlander bleef Paars-Wit afgelopen zomer trouw ondanks concrete interesse van het Burnley van Vincent Kompany. Sindsdien presteert hij meer dan behoorlijk als sluitstuk van de RSCA Futures in de Challenger Pro League. Maar Van Crombrugge blijft natuurlijk aanvoerder en bewees in de voorbije seizoenen meermaals zijn meerwaarde. De vraag is dan ook of Veldman het als interim-coach aandurft om de kapitein naast de ploeg te zetten. Moest het dan opnieuw mislopen, krijgt de Nederlandse trainer ongetwijfeld de rekening gepresenteerd.

LEES OOK: 'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Verbruggen verdient een nieuwe kans bij de eerste ploeg ...

Meest recent

'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

32
32
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

13
13
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

140
140
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

65
65
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

64
64
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

498
498
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

52
52
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

101
101
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

134
134
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

792
792
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

58
58
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

521
521
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

364
364
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

735
735
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

719
719
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

124
124
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

423
423
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

721
721
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

353
353
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

196
196
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

222
222
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

206
206
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

358
358
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

919
919
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

139
139

Meer sportnieuws