De Bruyne blijft Engeland verstommen: "Tijd voor Ballon d'Or"

726 stemmen
De Bruyne blijft Engeland verstommen:

Nog minder dan twee weken en de WK-eindronde in Qatar gaat van start. En bondscoach Roberto Martinez kan op beide oren slapen wat een aantal sterkhouders bij de Rode Duivels betreft. Met name Kevin De Bruyne toonde afgelopen weekend andermaal dat hij stilaan in bloedvorm aan het geraken is.


Een week geleden had KDB al voor een een fraai doelpunt gezorgd door tegen Brighton de 3-1-eindstand vast te leggen met een heerlijk afstandsschot. Na die match verraste coach Pep Guardiola door te stellen dat de Rode Duivel nog steeds niet in topvorm is. Zaterdagmiddag moest de Spanjaard echter terugkomen op die woorden. Tegen Leicester City was de Belg opnieuw de grote regulator op het middenveld, zowat elke gevaarlijke aanval verliep via hem. En in de tweede helft legde hij de wedstrijd persoonlijk in een beslissende plooi met een parel van een vrije trap.

Na de match verklaarde Guardiola openlijk dat De Bruyne 'helemaal terug is'. Maar ook de Engelse analisten kwamen opnieuw woorden tekort om de prestatie van onze landgenoot te beschrijven. Oud-verdediger Rio Ferdinand noemde hem bij BT Sports bijvoorbeeld met voorsprong de beste middenvelder in de Premier League. "Er is zelfs niemand bij hem in de buurt op vlak van prestaties, hoe hij speelt, zijn invloed op het spel. Hij is een heel, heel groot plezier om naar te kijken", aldus Ferdinand, die hem in een lijstje zette met PL-legendes als Steven Gerrard, Paul Scholes, Frank Lampard, Roy Keane, Patrick Vieira en Yaya Toure.

BALLON D'OR
Garth Crooks van BBC nam De Bruyne dan weer op in zijn 'Elftal van de Week' en spaarde de superlatieven evenmin. "De beste speler van de wereld op dit moment trapte een vrije trap met zoveel gif, dat de bal tegen de paal botste en de netten raakte terwijl Leicester-doelman Danny Ward nog in de lucht hing. Het is tijd dat deze wonderlijke speler de Champions League en de Gouden Bal wint." Die laatste mening wordt ook gedeeld door oud-international en analist Joe Cole. "Zeker nu Ronaldo en Messi het einde van hun carrière naderen. We hebben Benzema al zien winnen. En ik denk dat De Bruyne op een dag ook gekroond kan worden als beste voetballer ter wereld."

LEES OOK: WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

De Bruyne wint minstens één keer de Ballon d'Or ...

Meest recent

‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

178
178
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

60
60
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

81
81
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

23
23
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

61
61
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

47
47
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

322
322
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

199
199
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

462
462
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

151
151
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

94
94
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

124
124
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

152
152
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

185
185
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

160
160
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

140
140
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

490
490
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

578
578
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

887
887
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

262
262
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

211
211
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

556
556
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

190
190
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

320
320
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1071
1071

Meer sportnieuws