De Bruyne blijft Engeland verstommen: "Tijd voor Ballon d'Or"

726
De Bruyne blijft Engeland verstommen:

Nog minder dan twee weken en de WK-eindronde in Qatar gaat van start. En bondscoach Roberto Martinez kan op beide oren slapen wat een aantal sterkhouders bij de Rode Duivels betreft. Met name Kevin De Bruyne toonde afgelopen weekend andermaal dat hij stilaan in bloedvorm aan het geraken is.


Een week geleden had KDB al voor een een fraai doelpunt gezorgd door tegen Brighton de 3-1-eindstand vast te leggen met een heerlijk afstandsschot. Na die match verraste coach Pep Guardiola door te stellen dat de Rode Duivel nog steeds niet in topvorm is. Zaterdagmiddag moest de Spanjaard echter terugkomen op die woorden. Tegen Leicester City was de Belg opnieuw de grote regulator op het middenveld, zowat elke gevaarlijke aanval verliep via hem. En in de tweede helft legde hij de wedstrijd persoonlijk in een beslissende plooi met een parel van een vrije trap.

Na de match verklaarde Guardiola openlijk dat De Bruyne 'helemaal terug is'. Maar ook de Engelse analisten kwamen opnieuw woorden tekort om de prestatie van onze landgenoot te beschrijven. Oud-verdediger Rio Ferdinand noemde hem bij BT Sports bijvoorbeeld met voorsprong de beste middenvelder in de Premier League. "Er is zelfs niemand bij hem in de buurt op vlak van prestaties, hoe hij speelt, zijn invloed op het spel. Hij is een heel, heel groot plezier om naar te kijken", aldus Ferdinand, die hem in een lijstje zette met PL-legendes als Steven Gerrard, Paul Scholes, Frank Lampard, Roy Keane, Patrick Vieira en Yaya Toure.

BALLON D'OR
Garth Crooks van BBC nam De Bruyne dan weer op in zijn 'Elftal van de Week' en spaarde de superlatieven evenmin. "De beste speler van de wereld op dit moment trapte een vrije trap met zoveel gif, dat de bal tegen de paal botste en de netten raakte terwijl Leicester-doelman Danny Ward nog in de lucht hing. Het is tijd dat deze wonderlijke speler de Champions League en de Gouden Bal wint." Die laatste mening wordt ook gedeeld door oud-international en analist Joe Cole. "Zeker nu Ronaldo en Messi het einde van hun carrière naderen. We hebben Benzema al zien winnen. En ik denk dat De Bruyne op een dag ook gekroond kan worden als beste voetballer ter wereld."

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

De Bruyne wint minstens één keer de Ballon d'Or ...

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

34
34
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

76
76
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

86
86
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

835
835
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

207
207
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

196
196
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

200
200
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

70
70
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

181
181
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

201
201
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

86
86
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

69
69
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

29
29
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

115
115
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

288
288
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

189
189
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

430
430
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

362
362
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

149
149
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

163
163
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

259
259
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

235
235
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

297
297
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

340
340
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

258
258

Meer sportnieuws