De Bruyne blijft Engeland verstommen: "Tijd voor Ballon d'Or"

door
De Bruyne blijft Engeland verstommen:

Nog minder dan twee weken en de WK-eindronde in Qatar gaat van start. En bondscoach Roberto Martinez kan op beide oren slapen wat een aantal sterkhouders bij de Rode Duivels betreft. Met name Kevin De Bruyne toonde afgelopen weekend andermaal dat hij stilaan in bloedvorm aan het geraken is.


Een week geleden had KDB al voor een een fraai doelpunt gezorgd door tegen Brighton de 3-1-eindstand vast te leggen met een heerlijk afstandsschot. Na die match verraste coach Pep Guardiola door te stellen dat de Rode Duivel nog steeds niet in topvorm is. Zaterdagmiddag moest de Spanjaard echter terugkomen op die woorden. Tegen Leicester City was de Belg opnieuw de grote regulator op het middenveld, zowat elke gevaarlijke aanval verliep via hem. En in de tweede helft legde hij de wedstrijd persoonlijk in een beslissende plooi met een parel van een vrije trap.

Na de match verklaarde Guardiola openlijk dat De Bruyne 'helemaal terug is'. Maar ook de Engelse analisten kwamen opnieuw woorden tekort om de prestatie van onze landgenoot te beschrijven. Oud-verdediger Rio Ferdinand noemde hem bij BT Sports bijvoorbeeld met voorsprong de beste middenvelder in de Premier League. "Er is zelfs niemand bij hem in de buurt op vlak van prestaties, hoe hij speelt, zijn invloed op het spel. Hij is een heel, heel groot plezier om naar te kijken", aldus Ferdinand, die hem in een lijstje zette met PL-legendes als Steven Gerrard, Paul Scholes, Frank Lampard, Roy Keane, Patrick Vieira en Yaya Toure.

BALLON D'OR
Garth Crooks van BBC nam De Bruyne dan weer op in zijn 'Elftal van de Week' en spaarde de superlatieven evenmin. "De beste speler van de wereld op dit moment trapte een vrije trap met zoveel gif, dat de bal tegen de paal botste en de netten raakte terwijl Leicester-doelman Danny Ward nog in de lucht hing. Het is tijd dat deze wonderlijke speler de Champions League en de Gouden Bal wint." Die laatste mening wordt ook gedeeld door oud-international en analist Joe Cole. "Zeker nu Ronaldo en Messi het einde van hun carrière naderen. We hebben Benzema al zien winnen. En ik denk dat De Bruyne op een dag ook gekroond kan worden als beste voetballer ter wereld."

LEES OOK: 'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

De Bruyne wint minstens één keer de Ballon d'Or ...

Meest recent

'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

1
1
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

31
31
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

83
83
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

77
77
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

61
61
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

51
51
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

103
103
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

262
262
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

193
193
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

74
74
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

160
160
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

118
118
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

58
58
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

706
706
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

844
844
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

447
447
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

132
132
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

42
42
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

706
706
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

609
609
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

266
266
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

270
270
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

725
725

Meer sportnieuws