De Bruyne blijft Engeland verstommen: "Tijd voor Ballon d'Or"

726
De Bruyne blijft Engeland verstommen:

Nog minder dan twee weken en de WK-eindronde in Qatar gaat van start. En bondscoach Roberto Martinez kan op beide oren slapen wat een aantal sterkhouders bij de Rode Duivels betreft. Met name Kevin De Bruyne toonde afgelopen weekend andermaal dat hij stilaan in bloedvorm aan het geraken is.


Een week geleden had KDB al voor een een fraai doelpunt gezorgd door tegen Brighton de 3-1-eindstand vast te leggen met een heerlijk afstandsschot. Na die match verraste coach Pep Guardiola door te stellen dat de Rode Duivel nog steeds niet in topvorm is. Zaterdagmiddag moest de Spanjaard echter terugkomen op die woorden. Tegen Leicester City was de Belg opnieuw de grote regulator op het middenveld, zowat elke gevaarlijke aanval verliep via hem. En in de tweede helft legde hij de wedstrijd persoonlijk in een beslissende plooi met een parel van een vrije trap.

Na de match verklaarde Guardiola openlijk dat De Bruyne 'helemaal terug is'. Maar ook de Engelse analisten kwamen opnieuw woorden tekort om de prestatie van onze landgenoot te beschrijven. Oud-verdediger Rio Ferdinand noemde hem bij BT Sports bijvoorbeeld met voorsprong de beste middenvelder in de Premier League. "Er is zelfs niemand bij hem in de buurt op vlak van prestaties, hoe hij speelt, zijn invloed op het spel. Hij is een heel, heel groot plezier om naar te kijken", aldus Ferdinand, die hem in een lijstje zette met PL-legendes als Steven Gerrard, Paul Scholes, Frank Lampard, Roy Keane, Patrick Vieira en Yaya Toure.

BALLON D'OR
Garth Crooks van BBC nam De Bruyne dan weer op in zijn 'Elftal van de Week' en spaarde de superlatieven evenmin. "De beste speler van de wereld op dit moment trapte een vrije trap met zoveel gif, dat de bal tegen de paal botste en de netten raakte terwijl Leicester-doelman Danny Ward nog in de lucht hing. Het is tijd dat deze wonderlijke speler de Champions League en de Gouden Bal wint." Die laatste mening wordt ook gedeeld door oud-international en analist Joe Cole. "Zeker nu Ronaldo en Messi het einde van hun carrière naderen. We hebben Benzema al zien winnen. En ik denk dat De Bruyne op een dag ook gekroond kan worden als beste voetballer ter wereld."

LEES OOK: Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

De Bruyne wint minstens één keer de Ballon d'Or ...

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

25
25
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

47
47
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

56
56
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

81
81
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

227
227
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

760
760
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

178
178
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

391
391
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

172
172
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

200
200
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

32
32
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

844
844
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

120
120
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

145
145
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

70
70
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

245
245
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

146
146
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

316
316
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

68
68
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

215
215
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

207
207
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

70
70
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

46
46
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws