De Bruyne blijft Engeland verstommen: "Tijd voor Ballon d'Or"

door
De Bruyne blijft Engeland verstommen:

Nog minder dan twee weken en de WK-eindronde in Qatar gaat van start. En bondscoach Roberto Martinez kan op beide oren slapen wat een aantal sterkhouders bij de Rode Duivels betreft. Met name Kevin De Bruyne toonde afgelopen weekend andermaal dat hij stilaan in bloedvorm aan het geraken is.


Een week geleden had KDB al voor een een fraai doelpunt gezorgd door tegen Brighton de 3-1-eindstand vast te leggen met een heerlijk afstandsschot. Na die match verraste coach Pep Guardiola door te stellen dat de Rode Duivel nog steeds niet in topvorm is. Zaterdagmiddag moest de Spanjaard echter terugkomen op die woorden. Tegen Leicester City was de Belg opnieuw de grote regulator op het middenveld, zowat elke gevaarlijke aanval verliep via hem. En in de tweede helft legde hij de wedstrijd persoonlijk in een beslissende plooi met een parel van een vrije trap.

Na de match verklaarde Guardiola openlijk dat De Bruyne 'helemaal terug is'. Maar ook de Engelse analisten kwamen opnieuw woorden tekort om de prestatie van onze landgenoot te beschrijven. Oud-verdediger Rio Ferdinand noemde hem bij BT Sports bijvoorbeeld met voorsprong de beste middenvelder in de Premier League. "Er is zelfs niemand bij hem in de buurt op vlak van prestaties, hoe hij speelt, zijn invloed op het spel. Hij is een heel, heel groot plezier om naar te kijken", aldus Ferdinand, die hem in een lijstje zette met PL-legendes als Steven Gerrard, Paul Scholes, Frank Lampard, Roy Keane, Patrick Vieira en Yaya Toure.

BALLON D'OR
Garth Crooks van BBC nam De Bruyne dan weer op in zijn 'Elftal van de Week' en spaarde de superlatieven evenmin. "De beste speler van de wereld op dit moment trapte een vrije trap met zoveel gif, dat de bal tegen de paal botste en de netten raakte terwijl Leicester-doelman Danny Ward nog in de lucht hing. Het is tijd dat deze wonderlijke speler de Champions League en de Gouden Bal wint." Die laatste mening wordt ook gedeeld door oud-international en analist Joe Cole. "Zeker nu Ronaldo en Messi het einde van hun carrière naderen. We hebben Benzema al zien winnen. En ik denk dat De Bruyne op een dag ook gekroond kan worden als beste voetballer ter wereld."

LEES OOK: De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

De Bruyne wint minstens één keer de Ballon d'Or ...

Meest recent

Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

12
12
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

21
21
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

85
85
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

16
16
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

112
112
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

38
38
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

31
31
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

100
100
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

119
119
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

84
84
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

60
60
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

249
249
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

62
62
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

90
90
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

143
143
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

218
218
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

241
241
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

146
146
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

216
216
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

374
374
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

376
376
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21

Meer sportnieuws