Kompany reageert op crisis bij Anderlecht: "Ben één van hen"

1310 stemmen
Kompany reageert op crisis bij Anderlecht:

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Burnley. De ploeg speelt aantrekkelijk voetbal en staat knap eerste in The Championship. Bij RSC Anderlecht gaat het niet goed. Het Nieuwsblad polste op de persconferentie na de match tegen Reading bij 'Vince the Prince'.


De afgelopen twee jaar was er progressie merkbaar bij Anderlecht. Onder Kompany werden de resultaten en het voetbal steeds beter. De Brusselaars leken weer richting top te gaan. Maar plots gingen beide partijen uit elkaar. Kompany was graag manager geworden en het bestuur van RSCA zag dat niet zitten. Kompany boekt nu als manager veel succes, terwijl Anderlecht plots op zoek gaat naar een sportief directeur en al een trainer ontsloeg. Het bestuur maakte duidelijk een grote inschattingsfout. De impact van het vertrek van Kompany was groot op de resultaten én de rust rondom de club.

"Ik heb mijn mening over de situatie net zoals ik over de meeste dingen een mening heb, maar die is irrelevant. Ik ben ook gewoon een supporter. Ik begon bij Anderlecht te voetballen toen ik zes jaar oud was, in totaal bracht ik zeventien jaar door bij de club. Het enige wat ik kan zeggen is dat ik een supporter ben en dat ik altijd hoop dat ze het goed doen", liet Kompany weten. Enkele weken geleden was onze redactie ook aanwezig bij Burnley en de coach sprak toen ook kort over RSCA. Hij is slim genoeg om geen polemiek te starten.

Hij had wel nog een boodschap voor de fans, waar hij bijzonder geliefd was. "Zoals ik al zei: ik ben één van hen. Mijn tijd als coach was een periode in de geschiedenis van de club en that’s it. Ik steun de club en ik wens de club alles wat hen vooruit kan helpen toe. Dat is wat ik wil. Ik denk dat iedereen achter de club moet staan, dat is wat ik ook doe. Ik hoop dat het heel snel weer beter gaat met Anderlecht."

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Mist RSCA Kompany?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

39
39
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

92
92
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

440
440
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

40
40
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

53
53
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

321
321
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

426
426
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

514
514
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

877
877
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

531
531
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

54
54
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

139
139
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

99
99
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

154
154
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

407
407
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

728
728
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

307
307
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

507
507
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

412
412
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

235
235
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

109
109
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

173
173

Meer sportnieuws