Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

door
Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

Zulte Waregem blijft ook dit weekend op de laatste plaats in het klassement hangen, want de rode lantaarn ging zaterdagavond op pijnlijke wijze onderuit tegen Standard. Tien minuten voor tijd stond het nog 0-0 en was Essevee op weg naar een punt, maar uiteindelijk kreeg het nog een 0-3 om de oren. Dat kwam hard aan, zeker omdat er voldoende kansen waren op puntenwinst.


In de eerste helft had Essevee eigenlijk moeten scoren, maar Fadera en Gano lieten twee huizenhoge kansen op onbegrijpelijke wijze nog liggen. Tien minuten voor tijd kreeg Standard dan echter een strafschop voor een contact tussen Bostyn en Bokadi, na tussenkomst van de VAR. Mbaye Leye was niet te spreken over die laatste fase.

"Na deze wedstrijd moeten we het vooral over de VAR hebben", foeterde de trainer achteraf bij Sporza. "De scheidsrechter beslist dat het geen penalty is en dan grijpt de VAR toch nog in. Dit is nooit een penalty, want Bokadi loopt gewoon weg van het doel. Dat moment verandert de volledige wedstrijd. In de eerste helft hadden we eigenlijk 2-0 moeten voorkomen, maar na de strafschop is de wedstrijd gewoon voorbij."

EIGEN SCHULD
Vossen leek het niet helemaal eens te zijn met zijn trainer en legde de nadruk veeleer op de gemiste kansen. "We hadden in de eerste helft altijd op voorsprong moeten komen. Als we zo'n kansen niet afmaken in onze situatie, dan weet je dat het moeilijk wordt", was de spits streng. "Op basis van de tweede helft verdient Standard wel de zege, maar we hadden altijd moeten scoren voor de rust. We moeten in de spiegel kijken en beseffen dat we met zo'n kansen veel beter moeten doen. Als je laatste staat, is elke wedstrijd een finale. Er moeten punten gepakt worden en dat hebben we vandaag nagelaten."

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

🚀

De grootste schuldige is...

Meest recent

Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

10
10
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

26
26
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

179
179
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

70
70
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

92
92
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

28
28
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

48
48
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

102
102
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

110
110
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

211
211
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

186
186
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

36
36
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

270
270
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

86
86
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

44
44
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

115
115
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

176
176
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

121
121
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

152
152
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

167
167
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

201
201

Meer sportnieuws