Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

door
Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

Zulte Waregem blijft ook dit weekend op de laatste plaats in het klassement hangen, want de rode lantaarn ging zaterdagavond op pijnlijke wijze onderuit tegen Standard. Tien minuten voor tijd stond het nog 0-0 en was Essevee op weg naar een punt, maar uiteindelijk kreeg het nog een 0-3 om de oren. Dat kwam hard aan, zeker omdat er voldoende kansen waren op puntenwinst.


In de eerste helft had Essevee eigenlijk moeten scoren, maar Fadera en Gano lieten twee huizenhoge kansen op onbegrijpelijke wijze nog liggen. Tien minuten voor tijd kreeg Standard dan echter een strafschop voor een contact tussen Bostyn en Bokadi, na tussenkomst van de VAR. Mbaye Leye was niet te spreken over die laatste fase.

"Na deze wedstrijd moeten we het vooral over de VAR hebben", foeterde de trainer achteraf bij Sporza. "De scheidsrechter beslist dat het geen penalty is en dan grijpt de VAR toch nog in. Dit is nooit een penalty, want Bokadi loopt gewoon weg van het doel. Dat moment verandert de volledige wedstrijd. In de eerste helft hadden we eigenlijk 2-0 moeten voorkomen, maar na de strafschop is de wedstrijd gewoon voorbij."

EIGEN SCHULD
Vossen leek het niet helemaal eens te zijn met zijn trainer en legde de nadruk veeleer op de gemiste kansen. "We hadden in de eerste helft altijd op voorsprong moeten komen. Als we zo'n kansen niet afmaken in onze situatie, dan weet je dat het moeilijk wordt", was de spits streng. "Op basis van de tweede helft verdient Standard wel de zege, maar we hadden altijd moeten scoren voor de rust. We moeten in de spiegel kijken en beseffen dat we met zo'n kansen veel beter moeten doen. Als je laatste staat, is elke wedstrijd een finale. Er moeten punten gepakt worden en dat hebben we vandaag nagelaten."

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

De grootste schuldige is...

Meest recent

Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

10
10
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

58
58
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

51
51
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

95
95
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

355
355
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

79
79
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

112
112
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

334
334
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

33
33
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

244
244
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

141
141
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

26
26
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

159
159
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

293
293
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

35
35
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

45
45
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

504
504
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

317
317
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

115
115
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

109
109
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

143
143
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

546
546
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

53
53
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273

Meer sportnieuws