Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

door
Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

Zulte Waregem blijft ook dit weekend op de laatste plaats in het klassement hangen, want de rode lantaarn ging zaterdagavond op pijnlijke wijze onderuit tegen Standard. Tien minuten voor tijd stond het nog 0-0 en was Essevee op weg naar een punt, maar uiteindelijk kreeg het nog een 0-3 om de oren. Dat kwam hard aan, zeker omdat er voldoende kansen waren op puntenwinst.


In de eerste helft had Essevee eigenlijk moeten scoren, maar Fadera en Gano lieten twee huizenhoge kansen op onbegrijpelijke wijze nog liggen. Tien minuten voor tijd kreeg Standard dan echter een strafschop voor een contact tussen Bostyn en Bokadi, na tussenkomst van de VAR. Mbaye Leye was niet te spreken over die laatste fase.

"Na deze wedstrijd moeten we het vooral over de VAR hebben", foeterde de trainer achteraf bij Sporza. "De scheidsrechter beslist dat het geen penalty is en dan grijpt de VAR toch nog in. Dit is nooit een penalty, want Bokadi loopt gewoon weg van het doel. Dat moment verandert de volledige wedstrijd. In de eerste helft hadden we eigenlijk 2-0 moeten voorkomen, maar na de strafschop is de wedstrijd gewoon voorbij."

EIGEN SCHULD
Vossen leek het niet helemaal eens te zijn met zijn trainer en legde de nadruk veeleer op de gemiste kansen. "We hadden in de eerste helft altijd op voorsprong moeten komen. Als we zo'n kansen niet afmaken in onze situatie, dan weet je dat het moeilijk wordt", was de spits streng. "Op basis van de tweede helft verdient Standard wel de zege, maar we hadden altijd moeten scoren voor de rust. We moeten in de spiegel kijken en beseffen dat we met zo'n kansen veel beter moeten doen. Als je laatste staat, is elke wedstrijd een finale. Er moeten punten gepakt worden en dat hebben we vandaag nagelaten."

LEES OOK: Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

De grootste schuldige is...

Meest recent

Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

6
6
Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

29
29
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

53
53
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

163
163
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

163
163
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

98
98
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

214
214
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

141
141
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

90
90
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

52
52
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

267
267
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

375
375
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

88
88
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

589
589
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

278
278
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

111
111
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

130
130
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

450
450
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

102
102
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

343
343
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

805
805
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

62
62
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

307
307

Meer sportnieuws