Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

door
Leye en Vossen zien verschillende zondebok voor nederlaag

Zulte Waregem blijft ook dit weekend op de laatste plaats in het klassement hangen, want de rode lantaarn ging zaterdagavond op pijnlijke wijze onderuit tegen Standard. Tien minuten voor tijd stond het nog 0-0 en was Essevee op weg naar een punt, maar uiteindelijk kreeg het nog een 0-3 om de oren. Dat kwam hard aan, zeker omdat er voldoende kansen waren op puntenwinst.


In de eerste helft had Essevee eigenlijk moeten scoren, maar Fadera en Gano lieten twee huizenhoge kansen op onbegrijpelijke wijze nog liggen. Tien minuten voor tijd kreeg Standard dan echter een strafschop voor een contact tussen Bostyn en Bokadi, na tussenkomst van de VAR. Mbaye Leye was niet te spreken over die laatste fase.

"Na deze wedstrijd moeten we het vooral over de VAR hebben", foeterde de trainer achteraf bij Sporza. "De scheidsrechter beslist dat het geen penalty is en dan grijpt de VAR toch nog in. Dit is nooit een penalty, want Bokadi loopt gewoon weg van het doel. Dat moment verandert de volledige wedstrijd. In de eerste helft hadden we eigenlijk 2-0 moeten voorkomen, maar na de strafschop is de wedstrijd gewoon voorbij."

EIGEN SCHULD
Vossen leek het niet helemaal eens te zijn met zijn trainer en legde de nadruk veeleer op de gemiste kansen. "We hadden in de eerste helft altijd op voorsprong moeten komen. Als we zo'n kansen niet afmaken in onze situatie, dan weet je dat het moeilijk wordt", was de spits streng. "Op basis van de tweede helft verdient Standard wel de zege, maar we hadden altijd moeten scoren voor de rust. We moeten in de spiegel kijken en beseffen dat we met zo'n kansen veel beter moeten doen. Als je laatste staat, is elke wedstrijd een finale. Er moeten punten gepakt worden en dat hebben we vandaag nagelaten."

LEES OOK: Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

De grootste schuldige is...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

410
410
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

44
44
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

8
8
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

35
35
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

37
37
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

63
63
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

350
350
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

196
196
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

108
108
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

90
90
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

349
349
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

470
470
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

305
305
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

125
125
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

93
93
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

77
77
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

138
138
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

29
29
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1305
1305
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

78
78
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

185
185
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

317
317
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

49
49
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

78
78
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

195
195

Meer sportnieuws