Fenomenale Benson loodst Burnley naar een nieuwe zege

door
Fenomenale Benson loodst Burnley naar een nieuwe zege

Burnley kon vandaag een zeer goede zaak doen, aangezien concurrent QPR gisteren verloren. De troepen van Vincent Kompany namen het op tegen Reading. Het werd echter een moeilijke namiddag met een prachtig einde voor Burnley.


Burnley was heer en meester in de eerste helft en kreeg een aantal zeer goede kansen. Een zeer defensief Reading, dat zoals elk team dat tegen Burnley moet spelen op de counter loerde, zag af. Burnley had altijd 1-0 voor moeten staan bij de rust, maar onder meer Tella en Rodriguez misten opgelegde kansen. Het doelpunt moest dus na de rust volgen.

Burnley was ook daarin baas, maar in de 56ste minuut stond de defensie niet echt op te letten. Na een uittrap van de doelman kopte de spits van Reading de bal door en Ince kwam alleen voor Muric en die scoorde de 0-1. Het was de eerste grote kans voor de bezoekers. Kompany reageerde snel door Vitinho en Benson in de ploeg te brengen. Konden zij de bakens verzetten?

Ja, want Benson - al weken beslissend als invaller - nam na 65 minuten de bal na een weggekopte voorzet op de slof en de ex-speler van Antwerp schoot het leer zeer knap tegen de touwen: 1-1. Burnley kwam nog zeer dichtbij de 2-1. Ook Reading kreeg nog een enorme kans. In de 94ste minuut pakte Benson nog eens uit met een héérlijke run en hij zette de bal buitenkantje voet voor doel en Zaroury kopte de bal in doel: 2-1 na 94 minuten. Dat was ook de eindstand en weer een zege voor Burnley, dat zo leider is met twee punten meer dan Blackburn.

In Spanje nam Cadiz het in eigen huis op tegen Atlético Madrid. Théo Bongonda wist na 27 seconden met een strakke knal de 1-0 te scoren voor zijn team. 

Kan Benson het niveau van de Premier League aan?

Meest recent

Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

24
24
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

142
142
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

47
47
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

138
138
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

197
197
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

254
254
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

358
358
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

45
45
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

60
60
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

269
269
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

105
105
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

417
417
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

212
212
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

234
234
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1034
1034
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

453
453
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

418
418
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

182
182
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

347
347
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

283
283
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

456
456
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286

Meer sportnieuws