Fenomenale Benson loodst Burnley naar een nieuwe zege

154 stemmen
Fenomenale Benson loodst Burnley naar een nieuwe zege

Burnley kon vandaag een zeer goede zaak doen, aangezien concurrent QPR gisteren verloren. De troepen van Vincent Kompany namen het op tegen Reading. Het werd echter een moeilijke namiddag met een prachtig einde voor Burnley.


Burnley was heer en meester in de eerste helft en kreeg een aantal zeer goede kansen. Een zeer defensief Reading, dat zoals elk team dat tegen Burnley moet spelen op de counter loerde, zag af. Burnley had altijd 1-0 voor moeten staan bij de rust, maar onder meer Tella en Rodriguez misten opgelegde kansen. Het doelpunt moest dus na de rust volgen.

Burnley was ook daarin baas, maar in de 56ste minuut stond de defensie niet echt op te letten. Na een uittrap van de doelman kopte de spits van Reading de bal door en Ince kwam alleen voor Muric en die scoorde de 0-1. Het was de eerste grote kans voor de bezoekers. Kompany reageerde snel door Vitinho en Benson in de ploeg te brengen. Konden zij de bakens verzetten?

Ja, want Benson - al weken beslissend als invaller - nam na 65 minuten de bal na een weggekopte voorzet op de slof en de ex-speler van Antwerp schoot het leer zeer knap tegen de touwen: 1-1. Burnley kwam nog zeer dichtbij de 2-1. Ook Reading kreeg nog een enorme kans. In de 94ste minuut pakte Benson nog eens uit met een héérlijke run en hij zette de bal buitenkantje voet voor doel en Zaroury kopte de bal in doel: 2-1 na 94 minuten. Dat was ook de eindstand en weer een zege voor Burnley, dat zo leider is met twee punten meer dan Blackburn.

In Spanje nam Cadiz het in eigen huis op tegen Atlético Madrid. Théo Bongonda wist na 27 seconden met een strakke knal de 1-0 te scoren voor zijn team. 

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Kan Benson het niveau van de Premier League aan?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

89
89
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

14
14
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

46
46
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

28
28
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

275
275
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

156
156
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

212
212
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

138
138
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

91
91
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

334
334
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

132
132
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

200
200
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws