Undav: "Vanaken noemde ons een shit ploeg"

649 stemmen
Undav:

Union SG verzekerde zich afgelopen donderdag van groepswinst in de Europa League en blijft ook in eigen land vlot meedraaien in de bovenste regionen van het klassement. Nochtans zagen de Brusselaars in het tussenseizoen heel wat belangrijke pionnen vertrekken. Zo ook hun topschutter Deniz Undav.


De Duitser met Turkse roots verhuisde naar zusterclub Brighton and Hove Albion, waar hij probeert een doorbraak in de Premier League af te dwingen. En zo verloor de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers. Met 26 goals en 13 assist in 39 competitieduels, spraken zijn statistieken vorig seizoen immers voor zich. Bovendien was Undav nooit vies van wat extra controverse. Onder meer tegen Club Brugge durfde hij wel eens voor commotie zorgen.

Zo kreeg hij het bijvoorbeeld aan de stok met één van de Brugse sterkhouders, die Union volgens hem een 'shit ploeg' had genoemd. In een uitgebreid interview met La Dernière Heure werd Undav gevraagd of het om Noa Lang ging. "Noa was zeer vriendelijk, met hem had ik niets aan de hand. Het was Hans Vanaken. Maar goed, dat is voetbal. Op het veld gebeuren zo'n zaken. Daar maak ik me niet druk om."

LAATSTE WOORD AAN KAMPIOEN
Vlak na het seizoen kwam Undav ook niet meer terug op het incident. Volgens de aanvaller was dat ook een bewuste keuze. "Want ik heb hem ook niet meer kunnen antwoorden. Zij zijn kampioen geworden, niet wij. Dus dan moest ik mijn mond houden. Als wij de titel hadden gewonnen, dan was ik er wel op terug gekomen."

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

De tegenstander op die manier jennen ...

Meest recent

'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

56
56
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

23
23
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

176
176
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

89
89
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

86
86
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

298
298
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

368
368
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

137
137
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

295
295
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

84
84
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

551
551
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

109
109
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

350
350
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

48
48
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

86
86
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

134
134
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

276
276
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

862
862
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

232
232
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

346
346
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

468
468
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

94
94
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

577
577

Meer sportnieuws