Undav: "Vanaken noemde ons een shit ploeg"

door
Undav:

Union SG verzekerde zich afgelopen donderdag van groepswinst in de Europa League en blijft ook in eigen land vlot meedraaien in de bovenste regionen van het klassement. Nochtans zagen de Brusselaars in het tussenseizoen heel wat belangrijke pionnen vertrekken. Zo ook hun topschutter Deniz Undav.


De Duitser met Turkse roots verhuisde naar zusterclub Brighton and Hove Albion, waar hij probeert een doorbraak in de Premier League af te dwingen. En zo verloor de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers. Met 26 goals en 13 assist in 39 competitieduels, spraken zijn statistieken vorig seizoen immers voor zich. Bovendien was Undav nooit vies van wat extra controverse. Onder meer tegen Club Brugge durfde hij wel eens voor commotie zorgen.

Zo kreeg hij het bijvoorbeeld aan de stok met één van de Brugse sterkhouders, die Union volgens hem een 'shit ploeg' had genoemd. In een uitgebreid interview met La Dernière Heure werd Undav gevraagd of het om Noa Lang ging. "Noa was zeer vriendelijk, met hem had ik niets aan de hand. Het was Hans Vanaken. Maar goed, dat is voetbal. Op het veld gebeuren zo'n zaken. Daar maak ik me niet druk om."

LAATSTE WOORD AAN KAMPIOEN
Vlak na het seizoen kwam Undav ook niet meer terug op het incident. Volgens de aanvaller was dat ook een bewuste keuze. "Want ik heb hem ook niet meer kunnen antwoorden. Zij zijn kampioen geworden, niet wij. Dus dan moest ik mijn mond houden. Als wij de titel hadden gewonnen, dan was ik er wel op terug gekomen."

LEES OOK: ‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De tegenstander op die manier jennen ...

Meest recent

Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

1
1
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

11
11
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

18
18
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

239
239
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

107
107
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

74
74
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

295
295
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

229
229
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

75
75
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

127
127
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

186
186
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

180
180
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

56
56
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

270
270
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

583
583
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

82
82
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

165
165
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

157
157
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

495
495
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

376
376
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

254
254
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

265
265
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

226
226
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

160
160
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

170
170

Meer sportnieuws