Zorgen bij AA Gent: "Hij botst op zijn limieten"

door
Zorgen bij AA Gent:

AA Gent krijgt dit seizoen maar geen regelmaat in zijn prestaties, al is dat niet geheel onlogisch. Zo moeten de Buffalo's een bijzonder strak wedstrijdschema afwerken met een relatief beperkte kern in de breedte. En daar begint de bekerwinnaar stilaan de gevolgen van te dragen.


Zeker nu de Oost-Vlamingen ook nog eens te maken krijgen met de nodige blessuregevallen, wordt de selectie wel erg klein om op meerdere fronten mee te strijden. De wisselmogelijkheden van coach Hein Vanhaezebrouck zijn erg beperkt geworden, waardoor het bijna altijd dezelfde jongens zijn die om de drie à vier dagen een match moeten afhaspelen.

En dat maakt slachtoffers. Zo wijst Vanhaezebrouck bijvoorbeeld naar de dalende vormcurve van Joseph Okumu, die het steeds lastiger krijgt. "Door al die blessures en ziektes zijn het vaak dezelfden die spelen. We moeten hen pushen", wordt de coach geciteerd bij HLN. "Sommigen stuiten daardoor stilaan op hun limieten, zoals Joseph. Soms heb je een selectie die alles aan kan. Kijk naar Union - zij staan in de breedte sterker dan vorig seizoen. Dat is bij ons niet het geval."

SURVIVAL
Toch zit er voor de Buffalo's niets anders op dan door te bijten tot aan de start van het WK. "Het is deze weken een survival. Zowel tegen Seraing als Shamrock Rovers hadden we het moeilijk. Maar we trokken het wel telkens over de streep, en dat stemt mij tevreden. Ook de resterende wedstrijden voor de WK-break beloven zwaar te worden. Laat ons hopen dat we volgende week enkele jongens kunnen recupereren", aldus Vanhaezebrouck.

LEES OOK: Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

Gent had zijn defensie in de zomer nog meer moeten versterken ...

Meest recent

'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

7
7
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

70
70
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

92
92
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

41
41
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

88
88
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

413
413
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

86
86
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

176
176
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

46
46
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

160
160
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

78
78
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

125
125
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

276
276
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

266
266
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

126
126
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

294
294
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

218
218
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

240
240
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

814
814
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

255
255
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

675
675
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

130
130
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

86
86
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

153
153
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

73
73

Meer sportnieuws