KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

door
KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

KRC Genk kon vanavond eerste achtervolgers Royal Antwerp FC en Club Brugge onder druk zetten als het won van KV Mechelen. De Limburgers hadden een taaie klant aan de Maneblussers, maar zij wisten de zege over de streep te trekken (2-1). Genk speelde een half uur met een speler minder.


De wedstrijd begon tien minuten later omdat de fans van Mechelen niet op tijd in het stadion geraakten. Genk begon goed aan de partij en Munoz bracht de thuisploeg al na 10 minuten op voorsprong. KV Mechelen was echter zeker niet onder de indruk en Schoofs zorgde met een heerlijke knal van afstand voor de 1-1. KV Mechelen was nadien bijzonder goed en Walsh kreeg een uitgelezen kans op de 1-2.  KV Mechelen was na de gelijkmaker de betere ploeg en had de beste mogelijkheden. Genk mocht tevreden zijn met een 1-1-tussenstand. 



Genk kwam scherper uit de kleedkamer en nam de bovenhand. Het kampeerde vaker op de helft van Mechelen, maar echt grote kansen bleven aanvankelijk uit. Maar na 56 minuten pakte Paintsil uit met een goede actie en hij bediende Arteaga, die de 2-1 in doel tikte. Genk weer op rozen en kon KVM weer reageren? Na 63 minuten kreeg Genk met een enorme tegenvaller te kampen. El Khannouss kreeg een gele kaart en vroeg in een volgende fase te ostentatief voor een gele kaart en dat werd nog genegeerd door ref Verboomen. Nadien maakte de jongeling weer zijn beklag en de ref trok streng geel en dus rood. Vrancken was woedend, want Castro stond immers al klaar om hem te vervangen. Genk moest zo nog een half uur met een man minder verder.

KVM kreeg nu de bal en Walsh wist net niet de 1-1 te scoren. De bezoekers, met weer een sterke Schoofs, gingen voluit voor de gelijkmaker al bleven de grote kansen uit. In het slot kreeg Genk via Paintsil en Samatta (in dezelfde fase) nog een uitgelezen kans, maar Coucke hield Genk in de match. Pantsil, wat een seizoen kent hij, scoorde op aangeven van Trésor in de 91ste minuut de verlossende 3-1. Weer een zege voor Genk.

Scoreverloop:

1-0 (10') Daniel Munoz
1-1 (15') Rob Schoofs
2-1 (56') Gerardo Arteaga
3-1 (91') Joseph Paintsil

LEES OOK: Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Een verdiende zege?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

0
0
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

66
66
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

854
854
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

87
87
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

25
25
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

77
77
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

161
161
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

43
43
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

95
95
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

40
40
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

37
37
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

141
141
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

70
70
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

257
257
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

64
64
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

72
72
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

85
85
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

76
76
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

109
109
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

496
496
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

36
36
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

85
85
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

261
261
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

47
47

Meer sportnieuws