KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

door
KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

KRC Genk kon vanavond eerste achtervolgers Royal Antwerp FC en Club Brugge onder druk zetten als het won van KV Mechelen. De Limburgers hadden een taaie klant aan de Maneblussers, maar zij wisten de zege over de streep te trekken (2-1). Genk speelde een half uur met een speler minder.


De wedstrijd begon tien minuten later omdat de fans van Mechelen niet op tijd in het stadion geraakten. Genk begon goed aan de partij en Munoz bracht de thuisploeg al na 10 minuten op voorsprong. KV Mechelen was echter zeker niet onder de indruk en Schoofs zorgde met een heerlijke knal van afstand voor de 1-1. KV Mechelen was nadien bijzonder goed en Walsh kreeg een uitgelezen kans op de 1-2.  KV Mechelen was na de gelijkmaker de betere ploeg en had de beste mogelijkheden. Genk mocht tevreden zijn met een 1-1-tussenstand. 



Genk kwam scherper uit de kleedkamer en nam de bovenhand. Het kampeerde vaker op de helft van Mechelen, maar echt grote kansen bleven aanvankelijk uit. Maar na 56 minuten pakte Paintsil uit met een goede actie en hij bediende Arteaga, die de 2-1 in doel tikte. Genk weer op rozen en kon KVM weer reageren? Na 63 minuten kreeg Genk met een enorme tegenvaller te kampen. El Khannouss kreeg een gele kaart en vroeg in een volgende fase te ostentatief voor een gele kaart en dat werd nog genegeerd door ref Verboomen. Nadien maakte de jongeling weer zijn beklag en de ref trok streng geel en dus rood. Vrancken was woedend, want Castro stond immers al klaar om hem te vervangen. Genk moest zo nog een half uur met een man minder verder.

KVM kreeg nu de bal en Walsh wist net niet de 1-1 te scoren. De bezoekers, met weer een sterke Schoofs, gingen voluit voor de gelijkmaker al bleven de grote kansen uit. In het slot kreeg Genk via Paintsil en Samatta (in dezelfde fase) nog een uitgelezen kans, maar Coucke hield Genk in de match. Pantsil, wat een seizoen kent hij, scoorde op aangeven van Trésor in de 91ste minuut de verlossende 3-1. Weer een zege voor Genk.

Scoreverloop:

1-0 (10') Daniel Munoz
1-1 (15') Rob Schoofs
2-1 (56') Gerardo Arteaga
3-1 (91') Joseph Paintsil

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Een verdiende zege?

Meest recent

Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

35
35
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

57
57
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

41
41
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

195
195
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

108
108
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

62
62
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

229
229
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

225
225
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

203
203
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

621
621
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

177
177
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

771
771
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

671
671
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

134
134
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

401
401
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

513
513
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

177
177
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

123
123
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

649
649
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

271
271
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

232
232
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

423
423
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

90
90
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

311
311
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

106
106

Meer sportnieuws