KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

283
KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

KRC Genk kon vanavond eerste achtervolgers Royal Antwerp FC en Club Brugge onder druk zetten als het won van KV Mechelen. De Limburgers hadden een taaie klant aan de Maneblussers, maar zij wisten de zege over de streep te trekken (2-1). Genk speelde een half uur met een speler minder.


De wedstrijd begon tien minuten later omdat de fans van Mechelen niet op tijd in het stadion geraakten. Genk begon goed aan de partij en Munoz bracht de thuisploeg al na 10 minuten op voorsprong. KV Mechelen was echter zeker niet onder de indruk en Schoofs zorgde met een heerlijke knal van afstand voor de 1-1. KV Mechelen was nadien bijzonder goed en Walsh kreeg een uitgelezen kans op de 1-2.  KV Mechelen was na de gelijkmaker de betere ploeg en had de beste mogelijkheden. Genk mocht tevreden zijn met een 1-1-tussenstand. 



Genk kwam scherper uit de kleedkamer en nam de bovenhand. Het kampeerde vaker op de helft van Mechelen, maar echt grote kansen bleven aanvankelijk uit. Maar na 56 minuten pakte Paintsil uit met een goede actie en hij bediende Arteaga, die de 2-1 in doel tikte. Genk weer op rozen en kon KVM weer reageren? Na 63 minuten kreeg Genk met een enorme tegenvaller te kampen. El Khannouss kreeg een gele kaart en vroeg in een volgende fase te ostentatief voor een gele kaart en dat werd nog genegeerd door ref Verboomen. Nadien maakte de jongeling weer zijn beklag en de ref trok streng geel en dus rood. Vrancken was woedend, want Castro stond immers al klaar om hem te vervangen. Genk moest zo nog een half uur met een man minder verder.

KVM kreeg nu de bal en Walsh wist net niet de 1-1 te scoren. De bezoekers, met weer een sterke Schoofs, gingen voluit voor de gelijkmaker al bleven de grote kansen uit. In het slot kreeg Genk via Paintsil en Samatta (in dezelfde fase) nog een uitgelezen kans, maar Coucke hield Genk in de match. Pantsil, wat een seizoen kent hij, scoorde op aangeven van Trésor in de 91ste minuut de verlossende 3-1. Weer een zege voor Genk.

Scoreverloop:

1-0 (10') Daniel Munoz
1-1 (15') Rob Schoofs
2-1 (56') Gerardo Arteaga
3-1 (91') Joseph Paintsil

Een verdiende zege?

Meest recent

KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

8
8
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

41
41
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

55
55
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

29
29
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

30
30
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

254
254
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

52
52
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

114
114
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

79
79
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

131
131
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

166
166
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

58
58
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

65
65
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

352
352
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

919
919
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

96
96
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

189
189
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

182
182
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

228
228

Meer sportnieuws