KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

283 stemmen
KRC Genk trekt met tien spelers zege over de streep tegen KV Mechelen

KRC Genk kon vanavond eerste achtervolgers Royal Antwerp FC en Club Brugge onder druk zetten als het won van KV Mechelen. De Limburgers hadden een taaie klant aan de Maneblussers, maar zij wisten de zege over de streep te trekken (2-1). Genk speelde een half uur met een speler minder.


De wedstrijd begon tien minuten later omdat de fans van Mechelen niet op tijd in het stadion geraakten. Genk begon goed aan de partij en Munoz bracht de thuisploeg al na 10 minuten op voorsprong. KV Mechelen was echter zeker niet onder de indruk en Schoofs zorgde met een heerlijke knal van afstand voor de 1-1. KV Mechelen was nadien bijzonder goed en Walsh kreeg een uitgelezen kans op de 1-2.  KV Mechelen was na de gelijkmaker de betere ploeg en had de beste mogelijkheden. Genk mocht tevreden zijn met een 1-1-tussenstand. 



Genk kwam scherper uit de kleedkamer en nam de bovenhand. Het kampeerde vaker op de helft van Mechelen, maar echt grote kansen bleven aanvankelijk uit. Maar na 56 minuten pakte Paintsil uit met een goede actie en hij bediende Arteaga, die de 2-1 in doel tikte. Genk weer op rozen en kon KVM weer reageren? Na 63 minuten kreeg Genk met een enorme tegenvaller te kampen. El Khannouss kreeg een gele kaart en vroeg in een volgende fase te ostentatief voor een gele kaart en dat werd nog genegeerd door ref Verboomen. Nadien maakte de jongeling weer zijn beklag en de ref trok streng geel en dus rood. Vrancken was woedend, want Castro stond immers al klaar om hem te vervangen. Genk moest zo nog een half uur met een man minder verder.

KVM kreeg nu de bal en Walsh wist net niet de 1-1 te scoren. De bezoekers, met weer een sterke Schoofs, gingen voluit voor de gelijkmaker al bleven de grote kansen uit. In het slot kreeg Genk via Paintsil en Samatta (in dezelfde fase) nog een uitgelezen kans, maar Coucke hield Genk in de match. Pantsil, wat een seizoen kent hij, scoorde op aangeven van Trésor in de 91ste minuut de verlossende 3-1. Weer een zege voor Genk.

Scoreverloop:

1-0 (10') Daniel Munoz
1-1 (15') Rob Schoofs
2-1 (56') Gerardo Arteaga
3-1 (91') Joseph Paintsil

Een verdiende zege?

Meest recent

Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

0
0
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

22
22
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

176
176
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

30
30
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

112
112
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

140
140
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

119
119
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

403
403
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

101
101
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

100
100
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

47
47
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

134
134
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

287
287
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

110
110
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

53
53
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

68
68
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

214
214
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

119
119
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

65
65
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

152
152
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

408
408
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

274
274
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

535
535
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

146
146
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

150
150

Meer sportnieuws