Leye klapt uit biecht voor Standard: "Hij feliciteerde me"

290 stemmen
Leye klapt uit biecht voor Standard:

Zulte Waregem gaat komend weekend opnieuw op zoek naar drie punten. Essevee ontvangt Standard. Voor Mbaye Leye wordt het een weerzien met de club die hem vorig jaar op straat zette na tegenvallende resultaten. De Senegalees keek op zijn persconferentie vrijdag vooruit naar de clash met zijn ex-ploeg.


Leye beschouwt het als elke andere wedstrijd. "Voor mij is dit geen speciale match", pende Het Nieuwsblad neer. “Ik ben zo professioneel als mogelijk. Matchen tegen een ex-club horen er ook bij. Ik woon natuurlijk nog wel in Luik maar er zijn nu ook maar drie punten te winnen. Ik wil gewoon altijd winnen. Als je achtste staat, kun je een extra cachet geven aan zo’n match maar nu telt enkel het resultaat", aldus Leye, die daarna toch liet doorschemeren dat een duel tegen Standard toch niet helemaal gewoontjes is voor hem.

"Ik verliet Standard vorig seizoen en heb er nog altijd goede relaties. Bruno Venanzi feliciteerde me zelfs nog na de match tegen Kortrijk. Een match tegen Standard blijft speciaal voor mij maar het is Zulte Waregem – Standard en niet Mbaye Leye – Standard. Dat mag je niet uit het oog verliezen", bleef hij wel nuchter.

KV OOSTENDE
Vorige week werd de opmars van Essevee gestuit door KV Oostende. De Kustboys waren in eigen stadion met 2-1 te sterk en ontnamen Leye en co zo een negen op negen. Tegen Standard willen ze zich herpakken aan de Gaverbeek. De Rouches zakken dan weer met vertrouwen af naar Zuid-West-Vlaanderen na de zege in het turbulente duel tegen RSC Anderlecht.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

🚀

Wat wordt het?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Oranje met grote zorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

25
25
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

109
109
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

53
53
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

124
124
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

344
344
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

85
85
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

458
458
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

293
293
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

616
616
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

141
141
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

376
376
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

169
169
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

70
70
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

112
112
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

106
106
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

287
287
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

310
310
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

434
434
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

467
467
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

484
484
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

172
172
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

211
211
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

87
87
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

466
466
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

514
514

Meer sportnieuws