Leye klapt uit biecht voor Standard: "Hij feliciteerde me"

door
Leye klapt uit biecht voor Standard:

Zulte Waregem gaat komend weekend opnieuw op zoek naar drie punten. Essevee ontvangt Standard. Voor Mbaye Leye wordt het een weerzien met de club die hem vorig jaar op straat zette na tegenvallende resultaten. De Senegalees keek op zijn persconferentie vrijdag vooruit naar de clash met zijn ex-ploeg.


Leye beschouwt het als elke andere wedstrijd. "Voor mij is dit geen speciale match", pende Het Nieuwsblad neer. “Ik ben zo professioneel als mogelijk. Matchen tegen een ex-club horen er ook bij. Ik woon natuurlijk nog wel in Luik maar er zijn nu ook maar drie punten te winnen. Ik wil gewoon altijd winnen. Als je achtste staat, kun je een extra cachet geven aan zo’n match maar nu telt enkel het resultaat", aldus Leye, die daarna toch liet doorschemeren dat een duel tegen Standard toch niet helemaal gewoontjes is voor hem.

"Ik verliet Standard vorig seizoen en heb er nog altijd goede relaties. Bruno Venanzi feliciteerde me zelfs nog na de match tegen Kortrijk. Een match tegen Standard blijft speciaal voor mij maar het is Zulte Waregem – Standard en niet Mbaye Leye – Standard. Dat mag je niet uit het oog verliezen", bleef hij wel nuchter.

KV OOSTENDE
Vorige week werd de opmars van Essevee gestuit door KV Oostende. De Kustboys waren in eigen stadion met 2-1 te sterk en ontnamen Leye en co zo een negen op negen. Tegen Standard willen ze zich herpakken aan de Gaverbeek. De Rouches zakken dan weer met vertrouwen af naar Zuid-West-Vlaanderen na de zege in het turbulente duel tegen RSC Anderlecht.

LEES OOK: Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Wat wordt het?

Meest recent

‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

41
41
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

27
27
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

116
116
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

59
59
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

169
169
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

248
248
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

104
104
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

99
99
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

184
184
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

310
310
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

301
301
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

58
58
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

328
328
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

159
159
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

156
156
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

224
224
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

94
94
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

180
180
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1413
1413
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

630
630
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

267
267

Meer sportnieuws