Veldman houdt zich niet in: "Is geen jeugdvoetbal meer"

door
Veldman houdt zich niet in:

Een week geleden werkte Robin Veldman nog in de luwte als coach van de beloften bij RSC Anderlecht. Donderdagavond maakte hij dan weer zijn debuut als interim-trainer van de paars-witte hoofdmacht. Maar ook onder zijn bewind slaagden de Brusselaars er niet in om te winnen.


Slechts enkele dagen na het ontslag van Felice Mazzu moest Anderlecht alweer vol aan de bak in de Conference League. Om de kansen op de volgende ronde gaaf te houden, kon er op eigen veld maar best gewonnen worden van FCSB. Paars-Wit kwam ook tot twee keer toe op voorsprong. Maar telkens slikte het nadien een gelijkmaker na zwak verdedigend werk. En zo moest de geplaagde recordkampioen vrede nemen met een 2-2-gelijkspel na een andermaal matig optreden.

Veldman was dan ook niet tevreden achteraf en hield zich niet in tijdens zijn analyse. Vooral de tegengoals lagen hem zwaar op de maag. "Het overkomt ons de laatste wedstrijden te vaak dat we uit standaardsituaties goals tegen. krijgen. Zeker als er te weinig verantwoordelijkheid genomen wordt", klonk het bij Sporza. "Daarin moeten we echt wel een hele grote stap zetten richting maturiteit van het hele elftal. Dus niet alleen als je 35 bent, maar ook als je 17 bent en op dit niveau wil presteren, dan is het geen jeugdvoetbal meer."

MEER CONTROLE KRIJGEN
Veel tijd om bij het puntenverlies stil te staan is er echter niet. Zondag wacht alweer een competitieduel tegen KAS Eupen en puntenverlies is dan echt uit den boze. "Als team hebben we al een paar weken te maken met te weinig kwaliteit aan de bal. Vanaf de 20e minuut was er wel wat meer rust, maar om het ritme te veranderen en de tegenstander meer achter de bal aan te laten lopen en ruimtes te creëren moet de kwaliteit echt omhoog. Zondag moeten we een aantal zaken echt beter doen om meer controle te krijgen", besluit Veldman.

LEES OOK: Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Veldman moet vast benoemd worden ...

Meest recent

Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

15
15
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

16
16
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

34
34
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

126
126
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

162
162
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

68
68
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

401
401
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

161
161
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

75
75
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

165
165
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

158
158
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

284
284
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

529
529
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

218
218
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

419
419
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

95
95
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

339
339
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

266
266
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

237
237
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

87
87
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

139
139
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

100
100
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

580
580
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

55
55
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79

Meer sportnieuws