Vertonghen snoeihard na 'kinderlijke fouten'

door
Vertonghen snoeihard na 'kinderlijke fouten'

De competitie is tot dusver allerminst een succes en nu dreigt RSC Anderlecht ook op het Europese toneel te moeten afdruipen. Paars-Wit liet donderdagavond immers twee cruciale punten liggen. Op eigen veld geraakten de Brusselaars niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen het Roemeense FCSB.


Om zijn kansen op de tweede plaats in eigen handen te houden, had Paars-Wit nochtans nood aan een driepunter. Een thuiszege zou meteen ook de gemoederen kunnen bedaren na alle gebeurtenissen van de voorbije dagen. En daar slaagde Anderlecht dus niet in. De ploeg van interim-coach Robin Veldman kwam nochtans tot twee keer toe op voorsprong. Maar telkens werd de gelijkmaker weggegeven door niet-doortastend verdedigen.

Jan Vertonghen, die zelf goed was voor een doelpunt, toonde zich achteraf dan ook scherp voor de defensie. "Als je zo laat de 2-1 scoort, moet je controleren en de match uitspelen. Weer gaat het mis bij een spelhervatting", werd hij geciteerd bij HLN. "De eerste zone wordt niet afgedekt, maar wanneer er wissels gebeuren, moeten de afspraken doorgegeven worden. Dat is de basis. Vandaag hadden we een goeie stap in de juiste richting kunnen zetten, maar we gooien het toch weer zelf weg. Dat zijn kinderlijke fouten. Iedereen mag meer verwachten van dit Anderlecht."

WARME MAZZU
Vertonghen kwam ook nog even terug op het ontslag van Felice Mazzu. De trainer werd afgelopen maandag na nog geen halfjaar bedankt voor bewezen diensten. "Het was heel heftig. Felice is een warme man die veel belang hecht aan persoonlijk contact. Hij heeft snel mijn sympathie gewonnen, maar daar kom je in de voetbalwereld niet ver mee. Wij moeten onze verantwoordelijkheid opnemen, ook na vandaag."

LEES OOK: 'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

Vertonghen brengt voorlopig zelf ook te weinig ...

Meest recent

Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

0
0
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

12
12
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

98
98
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

146
146
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

94
94
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

194
194
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

131
131
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

86
86
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

50
50
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

258
258
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

365
365
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

85
85
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

575
575
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

277
277
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

110
110
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

127
127
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

438
438
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

99
99
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

340
340
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

308
308
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

305
305
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

92
92

Meer sportnieuws