Vertonghen snoeihard na 'kinderlijke fouten'

door
Vertonghen snoeihard na 'kinderlijke fouten'

De competitie is tot dusver allerminst een succes en nu dreigt RSC Anderlecht ook op het Europese toneel te moeten afdruipen. Paars-Wit liet donderdagavond immers twee cruciale punten liggen. Op eigen veld geraakten de Brusselaars niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen het Roemeense FCSB.


Om zijn kansen op de tweede plaats in eigen handen te houden, had Paars-Wit nochtans nood aan een driepunter. Een thuiszege zou meteen ook de gemoederen kunnen bedaren na alle gebeurtenissen van de voorbije dagen. En daar slaagde Anderlecht dus niet in. De ploeg van interim-coach Robin Veldman kwam nochtans tot twee keer toe op voorsprong. Maar telkens werd de gelijkmaker weggegeven door niet-doortastend verdedigen.

Jan Vertonghen, die zelf goed was voor een doelpunt, toonde zich achteraf dan ook scherp voor de defensie. "Als je zo laat de 2-1 scoort, moet je controleren en de match uitspelen. Weer gaat het mis bij een spelhervatting", werd hij geciteerd bij HLN. "De eerste zone wordt niet afgedekt, maar wanneer er wissels gebeuren, moeten de afspraken doorgegeven worden. Dat is de basis. Vandaag hadden we een goeie stap in de juiste richting kunnen zetten, maar we gooien het toch weer zelf weg. Dat zijn kinderlijke fouten. Iedereen mag meer verwachten van dit Anderlecht."

WARME MAZZU
Vertonghen kwam ook nog even terug op het ontslag van Felice Mazzu. De trainer werd afgelopen maandag na nog geen halfjaar bedankt voor bewezen diensten. "Het was heel heftig. Felice is een warme man die veel belang hecht aan persoonlijk contact. Hij heeft snel mijn sympathie gewonnen, maar daar kom je in de voetbalwereld niet ver mee. Wij moeten onze verantwoordelijkheid opnemen, ook na vandaag."

LEES OOK: 'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

Vertonghen brengt voorlopig zelf ook te weinig ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

140
140
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

38
38
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

33
33
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

235
235
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

343
343
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

285
285
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

391
391
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

629
629
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

766
766
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

496
496
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1207
1207
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

781
781
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1112
1112
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

134
134
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

925
925
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1517
1517

Meer sportnieuws