Vertonghen snoeihard na 'kinderlijke fouten'

322 stemmen
Vertonghen snoeihard na 'kinderlijke fouten'

De competitie is tot dusver allerminst een succes en nu dreigt RSC Anderlecht ook op het Europese toneel te moeten afdruipen. Paars-Wit liet donderdagavond immers twee cruciale punten liggen. Op eigen veld geraakten de Brusselaars niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen het Roemeense FCSB.


Om zijn kansen op de tweede plaats in eigen handen te houden, had Paars-Wit nochtans nood aan een driepunter. Een thuiszege zou meteen ook de gemoederen kunnen bedaren na alle gebeurtenissen van de voorbije dagen. En daar slaagde Anderlecht dus niet in. De ploeg van interim-coach Robin Veldman kwam nochtans tot twee keer toe op voorsprong. Maar telkens werd de gelijkmaker weggegeven door niet-doortastend verdedigen.

Jan Vertonghen, die zelf goed was voor een doelpunt, toonde zich achteraf dan ook scherp voor de defensie. "Als je zo laat de 2-1 scoort, moet je controleren en de match uitspelen. Weer gaat het mis bij een spelhervatting", werd hij geciteerd bij HLN. "De eerste zone wordt niet afgedekt, maar wanneer er wissels gebeuren, moeten de afspraken doorgegeven worden. Dat is de basis. Vandaag hadden we een goeie stap in de juiste richting kunnen zetten, maar we gooien het toch weer zelf weg. Dat zijn kinderlijke fouten. Iedereen mag meer verwachten van dit Anderlecht."

WARME MAZZU
Vertonghen kwam ook nog even terug op het ontslag van Felice Mazzu. De trainer werd afgelopen maandag na nog geen halfjaar bedankt voor bewezen diensten. "Het was heel heftig. Felice is een warme man die veel belang hecht aan persoonlijk contact. Hij heeft snel mijn sympathie gewonnen, maar daar kom je in de voetbalwereld niet ver mee. Wij moeten onze verantwoordelijkheid opnemen, ook na vandaag."

LEES OOK: Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

Vertonghen brengt voorlopig zelf ook te weinig ...

Meest recent

Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

92
92
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

32
32
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

38
38
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

24
24
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

129
129
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

136
136
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

29
29
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

93
93
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

199
199
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

114
114
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

304
304
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

82
82
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

472
472
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

430
430
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

309
309
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

84
84
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

160
160
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

776
776
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

44
44
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

133
133
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

31
31
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

107
107
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

220
220
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

95
95

Meer sportnieuws