Trossard verovert Engeland: "Elke PL-club wil hem"

door
Trossard verovert Engeland:

De Engelse Premier League nam in de voorbije jaren afscheid van heel wat Belgische smaakmakers. Maar ondertussen is er een nieuwe generatie landgenoten die het mooie weer maakt in de Engelse topcompetitie. Met name Leandro Trossard weet zich steeds meer te profileren.


De 27-jarige flankaanvaller heeft een wat atypisch carrièreverloop. Zo werkte hij eerst enkele succesvolle huurbeurten bij kleinere ploegen af, alvorens hij helemaal doorbrak bij KRC Genk. Daar kon hij uiteindelijk door de grote poort vertrekken: als aanvoerder leidde hij zijn ploeg mee naar de landstitel. Die prestaties leverden hem vervolgens een transfer naar een topcompetitie op. In de zomer van 2019 tekende Trossard immers bij Brighton and Hove Albion.

Ook bij zijn Engelse werkgever timmerde de aanvaller stapsgewijs aan zijn weg. En in de huidige jaargang is hij er zelfs één van de grote smaakmakers. Zo staat hij in 11 Premier League-duels bijvoorbeeld al op 6 goals en 2 assists. Met daarbij onder meer een hattrick tegen Liverpool en een goal tegen Manchester City. Trossard bewijst dus dat hij stilaan klaar is om een nieuwe stap te zetten in zijn carrière. Volgens Paul Parker moet die zelfs eerder vandaag dan morgen volgen.

BETER DAN HAZARD
De Engelse analist en oud-middenvelder van Manchester United is van mening dat Trossard een geschikte speler is voor de Engelse topclubs. Ook vindt Parker dat de Limburger altijd moet spelen bij de nationale ploeg. "Ik ben een grote fan van Trossard en kan niet geloven dat hij geen deel uitmaakt van de Belgische (basis)ploeg", wordt hij geciteerd bij The Daily Express. "Dat is heel vreemd, hij zou veel beter presteren dan Eden Hazard. Ik denk dat elke club in de Premier League hem zou willen vastleggen."

LEES OOK: Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Trossard moet basisspeler worden op het WK ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

44
44
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

15
15
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

26
26
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

116
116
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

30
30
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

40
40
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

46
46
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

131
131
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

69
69
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

97
97
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

578
578
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

111
111
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

437
437
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

64
64
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

567
567
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

76
76
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

133
133
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

251
251
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

119
119
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

110
110
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

59
59
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

203
203
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

262
262

Meer sportnieuws