Trossard verovert Engeland: "Elke PL-club wil hem"

door
Trossard verovert Engeland:

De Engelse Premier League nam in de voorbije jaren afscheid van heel wat Belgische smaakmakers. Maar ondertussen is er een nieuwe generatie landgenoten die het mooie weer maakt in de Engelse topcompetitie. Met name Leandro Trossard weet zich steeds meer te profileren.


De 27-jarige flankaanvaller heeft een wat atypisch carrièreverloop. Zo werkte hij eerst enkele succesvolle huurbeurten bij kleinere ploegen af, alvorens hij helemaal doorbrak bij KRC Genk. Daar kon hij uiteindelijk door de grote poort vertrekken: als aanvoerder leidde hij zijn ploeg mee naar de landstitel. Die prestaties leverden hem vervolgens een transfer naar een topcompetitie op. In de zomer van 2019 tekende Trossard immers bij Brighton and Hove Albion.

Ook bij zijn Engelse werkgever timmerde de aanvaller stapsgewijs aan zijn weg. En in de huidige jaargang is hij er zelfs één van de grote smaakmakers. Zo staat hij in 11 Premier League-duels bijvoorbeeld al op 6 goals en 2 assists. Met daarbij onder meer een hattrick tegen Liverpool en een goal tegen Manchester City. Trossard bewijst dus dat hij stilaan klaar is om een nieuwe stap te zetten in zijn carrière. Volgens Paul Parker moet die zelfs eerder vandaag dan morgen volgen.

BETER DAN HAZARD
De Engelse analist en oud-middenvelder van Manchester United is van mening dat Trossard een geschikte speler is voor de Engelse topclubs. Ook vindt Parker dat de Limburger altijd moet spelen bij de nationale ploeg. "Ik ben een grote fan van Trossard en kan niet geloven dat hij geen deel uitmaakt van de Belgische (basis)ploeg", wordt hij geciteerd bij The Daily Express. "Dat is heel vreemd, hij zou veel beter presteren dan Eden Hazard. Ik denk dat elke club in de Premier League hem zou willen vastleggen."

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Trossard moet basisspeler worden op het WK ...

Meest recent

Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

82
82
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

9
9
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

44
44
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

188
188
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

70
70
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

294
294
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

101
101
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

154
154
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

201
201
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

929
929
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

411
411
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

397
397
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

184
184
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

172
172
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

324
324
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

270
270
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

97
97
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

364
364
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

275
275
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

462
462
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

508
508
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

304
304
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

248
248

Meer sportnieuws