Onana duidt belangrijkste voordeel bij Everton aan

door
Onana duidt belangrijkste voordeel bij Everton aan

Als Roberto Martinez op 10 november bekendmaakt welke 26 spelers hij meeneemt naar het WK, lijkt de kans stilaan zeer groot te zijn dat Amadou Onana daarbij zal zijn. De jonge middenvelder lijkt zijn plaatsje in de selectie afgedwongen te hebben met zijn sterke prestatie in september tegen Nederland. Bovendien zet hij ook week na week stappen vooruit bij Everton.


Het was toch een enigszins verrassende transfer die Onana in de zomer maakte. Hij had er nog maar net zijn eerste seizoen bij Lille opzitten, maar had daarin al indruk gemaakt en de lokroep van de Premier League trok aan zijn mouw. Aanvankelijk trok West Ham het hardst aan zijn mouw, maar uiteindelijk koos Onana opmerkelijk genoeg voor het veel minder op dreef zijnde Everton.

De aanwezigheid van trainer Frank Lampard lijkt daarin een belangrijke rol gespeeld te hebben. "Hij laat me als nummer acht spelen, als een echte box-to-box. Hij vindt dat ik met mijn kwaliteiten zowel defensieve als offensieve taken moet kunnen uitvoeren", legt de 21-jarige uit aan RTBF. "Hij probeert me mee te geven wat hij tijdens zijn spelerscarrière gedaan heeft en ik kan me dus geen betere trainer wensen."

EFFICIËNTIE
Onana maakte in zijn eerste weken in de Premier League al een goede indruk. Hij is zeer aanwezig in het spel van Everton en duikt ook regelmatig goed op in de zestien, een kwaliteit die hij ook tegen Nederland liet zien. Alleen moet de efficiëntie in de afwerking nog beter, getuige het feit dat hij nog steeds wacht op zijn eerste doelpunt van het seizoen.

LEES OOK: Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Ligt de toekomst van Onana als nummer acht?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

4
4
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

36
36
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

26
26
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

158
158
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

226
226
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

88
88
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

110
110
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

40
40
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

61
61
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

109
109
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

59
59
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

212
212
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

87
87
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

197
197
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

134
134
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

82
82
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

67
67
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

119
119
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

86
86
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

349
349
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

414
414
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

395
395

Meer sportnieuws