Barça en Ajax sneuvelen, laat drama Carrasco

door
Barça en Ajax sneuvelen, laat drama Carrasco

FC Barcelona zal na nieuwjaar opnieuw niet actief zijn in de Champions League. De Catalanen sneuvelden woensdag door de zege van Internazionale en verloren op eigen veld ook nog eens van Bayern München: 0-3. Ook Ajax moet het Kampioenenbal uitzwaaien na een 0-3-nederlaag tegen Liverpool FC, Yannick Carrasco werd dan weer de anti-held bij Atlético Madrid


GROEP A: Ajax sneuvelt, Napoli foutloos
Ajax was vorig seizoen nog oppermachtig in de groepsfase, tijdens de huidige jaargang zit de campagne er al na vijf wedstrijden op. Na de zware nederlagen tegen Napoli verloor de ploeg van coach Schreuder nu ook van Liverpool: 0-3. De Engelse vice-kampioen is daardoor ook meteen verzekerd van de volgende ronde. Ondertussen blijven de Napolitanen onstopbaar. De leider in de Serie A haalde het met 3-0 van Rangers, alweer de vijfde CL-zege op rij.

GROEP B: Carrasco van hemel naar hel
Nadat Club Brugge en FC Porto beslag legden op de eerste twee plekjes, betwistten Bayer Leverkusen en Atlético Madrid hun onderling duel met oog op de derde plaats. En het werd een bijzonder aangename wedstrijd die op 2-2 leek te eindigen na onder meer een doelpunt van Carrasco. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Na het laatste fluitsignaal gaf de videoref alsnog een penalty aan en moest de partij dus weer opgestart worden. Carrasco nam plaats achter de bal, maar miste zijn elfmeter en de herneming belandde op de lat. Zo bleef het alsnog bij 2-2.

GROEP C: Drama voor Barça
Nadat Inter eerder op de avond dus al gewonnen had tegen Viktoria Plzen (4-0), wist Barcelona nog voor de partij tegen Bayern dat het opnieuw vrede zou moeten nemen met de Europa League. En het werd nog pijnlijker toen de Catalanen andermaal hun meerdere moesten erkennen in Bayern München. Zo haalden de Duitsers het met 0-3 op Camp Nou na goals van Mané, Choupo-Moting en Pavard.

GROEP D: Alles blijft mogelijk
In de meeste poules ligt alles grotendeels in de beslissende plooi, dat is in Groep D allerminst het geval. Alle vier de ploegen maken nog kans om door te stoten. Tottenham, dat 1-1-gelijkspeelde tegen Sporting CP, staat er met 8 punten het beste voor. Olympique Marseille is na de nederlaag tegen Eintracht Frankfurt laatste in de groep, maar kan met 6 punten ook nog doorstoten.

LEES OOK: Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Wie is de grootste teleurstelling deze campagne?

Meest recent

Waar kan je Club én Union in Champions League op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

7
7
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

56
56
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

326
326
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

117
117
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

252
252
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

185
185
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

310
310
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

65
65
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

164
164
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

34
34
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

113
113
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

219
219
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

190
190
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

80
80
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

160
160
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

69
69
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

53
53
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

114
114
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

319
319
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

271
271
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

155
155
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

552
552
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

437
437
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1445
1445

Meer sportnieuws