Barça en Ajax sneuvelen, laat drama Carrasco

425 stemmen
Barça en Ajax sneuvelen, laat drama Carrasco

FC Barcelona zal na nieuwjaar opnieuw niet actief zijn in de Champions League. De Catalanen sneuvelden woensdag door de zege van Internazionale en verloren op eigen veld ook nog eens van Bayern München: 0-3. Ook Ajax moet het Kampioenenbal uitzwaaien na een 0-3-nederlaag tegen Liverpool FC, Yannick Carrasco werd dan weer de anti-held bij Atlético Madrid


GROEP A: Ajax sneuvelt, Napoli foutloos
Ajax was vorig seizoen nog oppermachtig in de groepsfase, tijdens de huidige jaargang zit de campagne er al na vijf wedstrijden op. Na de zware nederlagen tegen Napoli verloor de ploeg van coach Schreuder nu ook van Liverpool: 0-3. De Engelse vice-kampioen is daardoor ook meteen verzekerd van de volgende ronde. Ondertussen blijven de Napolitanen onstopbaar. De leider in de Serie A haalde het met 3-0 van Rangers, alweer de vijfde CL-zege op rij.

GROEP B: Carrasco van hemel naar hel
Nadat Club Brugge en FC Porto beslag legden op de eerste twee plekjes, betwistten Bayer Leverkusen en Atlético Madrid hun onderling duel met oog op de derde plaats. En het werd een bijzonder aangename wedstrijd die op 2-2 leek te eindigen na onder meer een doelpunt van Carrasco. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Na het laatste fluitsignaal gaf de videoref alsnog een penalty aan en moest de partij dus weer opgestart worden. Carrasco nam plaats achter de bal, maar miste zijn elfmeter en de herneming belandde op de lat. Zo bleef het alsnog bij 2-2.

GROEP C: Drama voor Barça
Nadat Inter eerder op de avond dus al gewonnen had tegen Viktoria Plzen (4-0), wist Barcelona nog voor de partij tegen Bayern dat het opnieuw vrede zou moeten nemen met de Europa League. En het werd nog pijnlijker toen de Catalanen andermaal hun meerdere moesten erkennen in Bayern München. Zo haalden de Duitsers het met 0-3 op Camp Nou na goals van Mané, Choupo-Moting en Pavard.

GROEP D: Alles blijft mogelijk
In de meeste poules ligt alles grotendeels in de beslissende plooi, dat is in Groep D allerminst het geval. Alle vier de ploegen maken nog kans om door te stoten. Tottenham, dat 1-1-gelijkspeelde tegen Sporting CP, staat er met 8 punten het beste voor. Olympique Marseille is na de nederlaag tegen Eintracht Frankfurt laatste in de groep, maar kan met 6 punten ook nog doorstoten.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Wie is de grootste teleurstelling deze campagne?

Meest recent

Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

36
36
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

28
28
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

209
209
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

455
455
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

177
177
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

231
231
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

70
70
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

704
704
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

418
418
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

126
126
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

396
396
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

465
465
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

66
66
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

95
95
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

172
172
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

51
51
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

452
452
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

447
447
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

154
154
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

581
581
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

144
144

Meer sportnieuws