Barça en Ajax sneuvelen, laat drama Carrasco

door
Barça en Ajax sneuvelen, laat drama Carrasco

FC Barcelona zal na nieuwjaar opnieuw niet actief zijn in de Champions League. De Catalanen sneuvelden woensdag door de zege van Internazionale en verloren op eigen veld ook nog eens van Bayern München: 0-3. Ook Ajax moet het Kampioenenbal uitzwaaien na een 0-3-nederlaag tegen Liverpool FC, Yannick Carrasco werd dan weer de anti-held bij Atlético Madrid


GROEP A: Ajax sneuvelt, Napoli foutloos
Ajax was vorig seizoen nog oppermachtig in de groepsfase, tijdens de huidige jaargang zit de campagne er al na vijf wedstrijden op. Na de zware nederlagen tegen Napoli verloor de ploeg van coach Schreuder nu ook van Liverpool: 0-3. De Engelse vice-kampioen is daardoor ook meteen verzekerd van de volgende ronde. Ondertussen blijven de Napolitanen onstopbaar. De leider in de Serie A haalde het met 3-0 van Rangers, alweer de vijfde CL-zege op rij.

GROEP B: Carrasco van hemel naar hel
Nadat Club Brugge en FC Porto beslag legden op de eerste twee plekjes, betwistten Bayer Leverkusen en Atlético Madrid hun onderling duel met oog op de derde plaats. En het werd een bijzonder aangename wedstrijd die op 2-2 leek te eindigen na onder meer een doelpunt van Carrasco. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Na het laatste fluitsignaal gaf de videoref alsnog een penalty aan en moest de partij dus weer opgestart worden. Carrasco nam plaats achter de bal, maar miste zijn elfmeter en de herneming belandde op de lat. Zo bleef het alsnog bij 2-2.

GROEP C: Drama voor Barça
Nadat Inter eerder op de avond dus al gewonnen had tegen Viktoria Plzen (4-0), wist Barcelona nog voor de partij tegen Bayern dat het opnieuw vrede zou moeten nemen met de Europa League. En het werd nog pijnlijker toen de Catalanen andermaal hun meerdere moesten erkennen in Bayern München. Zo haalden de Duitsers het met 0-3 op Camp Nou na goals van Mané, Choupo-Moting en Pavard.

GROEP D: Alles blijft mogelijk
In de meeste poules ligt alles grotendeels in de beslissende plooi, dat is in Groep D allerminst het geval. Alle vier de ploegen maken nog kans om door te stoten. Tottenham, dat 1-1-gelijkspeelde tegen Sporting CP, staat er met 8 punten het beste voor. Olympique Marseille is na de nederlaag tegen Eintracht Frankfurt laatste in de groep, maar kan met 6 punten ook nog doorstoten.

LEES OOK: Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

Wie is de grootste teleurstelling deze campagne?

Meest recent

Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

22
22
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

12
12
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

7
7
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

54
54
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

33
33
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

81
81
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

575
575
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

117
117
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

189
189
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

448
448
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

144
144
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

140
140
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

46
46
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

86
86
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

271
271
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

332
332
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

238
238
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

298
298
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

64
64
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

131
131
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

60
60
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

251
251
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

182
182
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

274
274
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

98
98

Meer sportnieuws