Vandenbempt geeft Anderlecht gouden raad: "Enige oplossing"

1691 stemmen
Vandenbempt geeft Anderlecht gouden raad:

RSC Anderlecht verkeert in een diepe crisis. Paars-Wit ging zondag onderuit op het veld van Standard, in een wedstrijd die het einde niet haalde. Het duel werd definitief gestaakt nadat de bezoekende fans voor een tweede keer vuurpijlen op het veld gegooid hadden. RSCA en zijn fans moeten zware straffen vrezen.


De sportieve malaise lijkt nu ook buiten de krijtlijnen uit de hand te lopen. De fans van de recordkampioen zijn het beu en willen dat hun club eindelijk eens de weg naar boven inzet. Met een voorlopige twaalfde plaats na veertien speeldagen oogt de balans ongelooflijk mager voor de hoofdstedelingen. Peter Vandenbempt ziet bij Sporza maar één uitweg momenteel. De samenwerking met Felice Mazzu moet stopgezet worden.

"Of het lot van de trainer definitief bezegeld is? Na nog maar een keer een collectieve en individuele wanprestatie is er geen andere oplossing meer mogelijk", denkt de analist. "Dat de spelers nog heel erg achter de coach staan, dat heeft in deze situatie geen belang meer. Misschien is het ook maar omdat hij zo'n warme, vriendelijke people manager is die hen altijd heeft gesteund, meer dan dat ze nog geloven dat het met hem nog goed zal komen", voegt hij eraan toe.

VERVANGER

De vraag is dan wie de opvolger moet worden van Mazzu. Wij zetten alvast acht mogelijke vervangers op een rijtje. De tijd lijkt wel te dringen in het Lotto Park. Voor het WK in Qatar staan de Brusselaars namelijk nog voor enkele doorslaggevende opdrachten die het verdere verloop van het seizoen kunnen gaan bepalen. Afwachten wat de volgende move is van het bestuur van RSCA.

LEES OOK: Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Moet RSCA Mazzu ontslaan?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

176
176
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

75
75
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

35
35
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

168
168
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

189
189
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

573
573
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

175
175
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

73
73
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

213
213
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

540
540
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

524
524
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

362
362
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

602
602
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1069
1069
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

674
674
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

491
491
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws