'Mazzu grijpt in met basisploeg Anderlecht'

door
'Mazzu grijpt in met basisploeg Anderlecht'

In de Jupiler Pro League is het uitkijken naar de kraker van zondagavond tussen Standard en RSC Anderlecht. De duels tussen beide aartsrivalen zijn altijd wel de moeite waard, maar deze editie wordt extra interessant. Het zou namelijk de teloorgang van Felice Mazzu als RSCA-hoofdcoach kunnen worden.


Tot dusver genoot de opvolger van Vincent Kompany nochtans het volle vertrouwen van de clubleiding en ook de spelersgroep lijkt nog grotendeels achter de trainer te staan. Maar de uitslagen zijn gewoonweg ondermaats. Mazzu werd net aangesteld wegens zijn meer resultaatgerichte aanpak, de punten volgen evenwel niet. Donderdagavond verloor RSCA op het veld van rode lantaarn Zulte Waregem al voor de 7de keer in 13 speeldagen. Van de 6 duels over alle competities heen sinds de laatste interland-break, verloor Paars-Wit er 5.

Hoewel de druk dus zienderogen toeneemt, bleef Mazzu voorlopig op post. Maar een nieuwe blamage zou wel eens zijn doodsteek kunnen worden. En dus wordt het uitkijken naar welke basiself hij tussen de lijnen zal brengen. Zijn 3-5-2-systeem, dat in supporterskringen serieus onder vuur ligt, zal hij allicht behouden. Volgens La Dernière Heure zijn er echter wel enkele wissels op komst in zijn basiself.

VERSCHAEREN EN AMUZU
Zo zou Francis Amuzu opnieuw aan de aftrap verschijnen. De flankspeler krijgt op links wellicht de voorkeur op Moussa N'Diaye. Ook Julien Duranville zit weer in de selectie, hij wordt normaal gezien achter de hand gehouden als joker. Verder zou ook Yari Verschaeren weer in de basis starten. Het rugnummer 10 krijgt mogelijk de voorkeur op de jonge Lucas Stassin, waardoor Mario Stroeykens een rijtje hoger plaatsneemt naast Fabio Silva.

LEES OOK: Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

Esposito verdient weer meer kansen bij Anderlecht ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

27
27
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

72
72
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

49
49
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

128
128
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

86
86
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

78
78
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

101
101
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

255
255
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

293
293
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

139
139
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

96
96
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

192
192
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws