'Mazzu grijpt in met basisploeg Anderlecht'

1124 stemmen
'Mazzu grijpt in met basisploeg Anderlecht'

In de Jupiler Pro League is het uitkijken naar de kraker van zondagavond tussen Standard en RSC Anderlecht. De duels tussen beide aartsrivalen zijn altijd wel de moeite waard, maar deze editie wordt extra interessant. Het zou namelijk de teloorgang van Felice Mazzu als RSCA-hoofdcoach kunnen worden.


Tot dusver genoot de opvolger van Vincent Kompany nochtans het volle vertrouwen van de clubleiding en ook de spelersgroep lijkt nog grotendeels achter de trainer te staan. Maar de uitslagen zijn gewoonweg ondermaats. Mazzu werd net aangesteld wegens zijn meer resultaatgerichte aanpak, de punten volgen evenwel niet. Donderdagavond verloor RSCA op het veld van rode lantaarn Zulte Waregem al voor de 7de keer in 13 speeldagen. Van de 6 duels over alle competities heen sinds de laatste interland-break, verloor Paars-Wit er 5.

Hoewel de druk dus zienderogen toeneemt, bleef Mazzu voorlopig op post. Maar een nieuwe blamage zou wel eens zijn doodsteek kunnen worden. En dus wordt het uitkijken naar welke basiself hij tussen de lijnen zal brengen. Zijn 3-5-2-systeem, dat in supporterskringen serieus onder vuur ligt, zal hij allicht behouden. Volgens La Dernière Heure zijn er echter wel enkele wissels op komst in zijn basiself.

VERSCHAEREN EN AMUZU
Zo zou Francis Amuzu opnieuw aan de aftrap verschijnen. De flankspeler krijgt op links wellicht de voorkeur op Moussa N'Diaye. Ook Julien Duranville zit weer in de selectie, hij wordt normaal gezien achter de hand gehouden als joker. Verder zou ook Yari Verschaeren weer in de basis starten. Het rugnummer 10 krijgt mogelijk de voorkeur op de jonge Lucas Stassin, waardoor Mario Stroeykens een rijtje hoger plaatsneemt naast Fabio Silva.

LEES OOK: Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Esposito verdient weer meer kansen bij Anderlecht ...

Meest recent

'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

68
68
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor ..."

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

102
102
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

371
371
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

312
312
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

28
28
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

211
211
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

597
597
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

58
58
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

250
250
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

319
319
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

211
211
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

202
202
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

216
216
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

613
613
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

118
118
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

278
278
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

339
339
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

358
358
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

610
610
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

425
425
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

161
161
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

205
205
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

454
454
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

593
593
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

401
401

Meer sportnieuws