Harde keuze Hoefkens: Club-aanwinst in de nesten

door
Harde keuze Hoefkens: Club-aanwinst in de nesten

Club Brugge wil zich aanstaande woensdag van groepswinst verzekeren in de Champions League, maar moet eerst nog vol aan de bank in eigen land. Zo wacht zaterdagavond een clash op het veld van vice-kampioen Union SG. Coach Carl Hoefkens zal dan wel enkele pionnen moeten missen.


Hoefkens maakte vrijdagnamiddag al zijn ruime wedstrijdkern bekend. Daarin was andermaal geen plaats voorzien voor Clinton Mata. De ervaren verdediger blijft sukkelen met de naweeën van zijn blessure. Het wordt afwachten of hij tijdig fit geraakt voor de CL-wedstrijd tegen Porto. Daarnaast is ook Abakar Sylla er niet bij wegens het juridisch gebakkelei rond zijn schorsing.

De defensie is dus gehavend, voorin kan Club op nagenoeg volle sterkte aantreden. Maar de loodzware concurrentie in de aanvalslinie eist wel één groot slachtoffer. Zo valt Cyle Larin wederom naast de ruime wedstrijdkern. Nochtans zou er van een blessure geen sprake zijn bij de 27-jarige Canadees. Het begint er dus steeds meer op te lijken dat Larin geen rol meer speelt in de sportieve plannen van Hoefkens nu quasi alle aanvallers fit zijn.

WK-ZEKERHEID
En zo dreigt de Brugse passage van de spits nu al op een sisser te gaan uitdraaien. De oud-speler van Zulte Waregem werd afgelopen zomer transfervrij gestrikt nadat zijn contract bij Besiktas niet was verlengd. Voorlopig staat zijn teller echter op negen wedstrijden namens Club, waarvan slechts eentje als titularis. Daarin was hij goed voor één treffer. In de laatste vier duels viel hij evenwel telkens naast de selectie en daar dreigt niet snel verandering in te gaan komen. Ondanks zijn gebrek aan speelgelegenheid lijkt Larin wel verzekerd van zijn plaatje in de Canadese WK-selectie, die het onder meer opneemt tegen de Rode Duivels. Mogelijk kan hij in Qatar zich dus in de kijker van andere clubs gaan spelen met oog op een eventueel bliksemvertrek.

LEES OOK: Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club kan Larin beter laten gaan in januari ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

57
57
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

61
61
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

46
46
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

127
127
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

49
49
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

81
81
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

47
47
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

113
113
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

210
210
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1240
1240
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

127
127
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

58
58
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

178
178
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

363
363
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

139
139
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

187
187
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

351
351
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

94
94

Meer sportnieuws