'Crisis Anderlecht: Mazzu weet waar hij aan toe is'

door
'Crisis Anderlecht: Mazzu weet waar hij aan toe is'

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw heel wat interessante wedstrijden op het programma. Maar de partij waar op voorhand ongetwijfeld het meest geschreven en gesproken wordt, is de clash tussen Standard en RSC Anderlecht. Dat duel zou namelijk de teloorgang van Felice Mazzu als RSCA-hoofdcoach kunnen worden.


Tot dusver genoot de opvolger van Vincent Kompany nochtans het volle vertrouwen van de clubleiding en ook de spelersgroep lijkt nog grotendeels achter de trainer te staan. Maar de uitslagen zijn gewoonweg ondermaats. Mazzu werd net aangesteld wegens zijn meer resultaatgerichte aanpak, de punten volgen evenwel niet. Donderdagavond verloor RSCA op het veld van rode lantaarn Zulte Waregem al voor de 7de keer in 13 speeldagen. Van de 6 duels over alle competities heen sinds de laatste interland-break, verloor Paars-Wit er 5.

Die vele nederlagen zijn nefast voor de ambities in het klassement. Anderlecht staat momenteel slechts 10de, achter ploegen zoals Westerlo, OHL en Cercle Brugge. Het telt nu al 12 punten achterstand op de top 4. Daar tegenover heeft de recordkampioen slechts 5 punten bonus op de degradatiezone. Dat Anderlecht zakt uit de hoogste divisie lijkt zo goed als uitgesloten, maar het toont wel aan hoe penibel de sportieve situatie is.

GEEN GARANTIES
En dus wordt de positie van de coach stilaan onhoudbaar. Zondag tegen Standard zit hij sowieso nog op de bank, maar volgens Het Laatste Nieuws kon het bestuur niet garanderen dat hij bij een nieuwe nederlaag ook op post blijft. En ook volgens Het Nieuwsblad wordt het wel 'heel moeilijk' om met Mazzu door te gaan indien op Sclessin de 8ste competitienederlaag wordt geboekt. De situatie lijkt dus duidelijk: een nieuwe afgang in Luik en een trainerswissel wordt allicht onvermijdelijk.

LEES OOK: Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Indien Anderlecht verliest in Luik, kan Mazzu niet langer aanblijven ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

43
43
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

22
22
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

19
19
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

86
86
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

228
228
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

138
138
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

281
281
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

152
152
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

192
192
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

33
33
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

45
45
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

612
612
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

725
725
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

121
121
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

301
301
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

369
369
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

394
394
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

376
376
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

568
568
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

404
404
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

459
459
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

233
233
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws