'Crisis Anderlecht: Mazzu weet waar hij aan toe is'

293 stemmen
'Crisis Anderlecht: Mazzu weet waar hij aan toe is'

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw heel wat interessante wedstrijden op het programma. Maar de partij waar op voorhand ongetwijfeld het meest geschreven en gesproken wordt, is de clash tussen Standard en RSC Anderlecht. Dat duel zou namelijk de teloorgang van Felice Mazzu als RSCA-hoofdcoach kunnen worden.


Tot dusver genoot de opvolger van Vincent Kompany nochtans het volle vertrouwen van de clubleiding en ook de spelersgroep lijkt nog grotendeels achter de trainer te staan. Maar de uitslagen zijn gewoonweg ondermaats. Mazzu werd net aangesteld wegens zijn meer resultaatgerichte aanpak, de punten volgen evenwel niet. Donderdagavond verloor RSCA op het veld van rode lantaarn Zulte Waregem al voor de 7de keer in 13 speeldagen. Van de 6 duels over alle competities heen sinds de laatste interland-break, verloor Paars-Wit er 5.

Die vele nederlagen zijn nefast voor de ambities in het klassement. Anderlecht staat momenteel slechts 10de, achter ploegen zoals Westerlo, OHL en Cercle Brugge. Het telt nu al 12 punten achterstand op de top 4. Daar tegenover heeft de recordkampioen slechts 5 punten bonus op de degradatiezone. Dat Anderlecht zakt uit de hoogste divisie lijkt zo goed als uitgesloten, maar het toont wel aan hoe penibel de sportieve situatie is.

GEEN GARANTIES
En dus wordt de positie van de coach stilaan onhoudbaar. Zondag tegen Standard zit hij sowieso nog op de bank, maar volgens Het Laatste Nieuws kon het bestuur niet garanderen dat hij bij een nieuwe nederlaag ook op post blijft. En ook volgens Het Nieuwsblad wordt het wel 'heel moeilijk' om met Mazzu door te gaan indien op Sclessin de 8ste competitienederlaag wordt geboekt. De situatie lijkt dus duidelijk: een nieuwe afgang in Luik en een trainerswissel wordt allicht onvermijdelijk.

LEES OOK: 'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Indien Anderlecht verliest in Luik, kan Mazzu niet langer aanblijven ...

Meest recent

WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

2
2
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

47
47
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

105
105
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

334
334
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

221
221
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

225
225
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

321
321
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

302
302
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

241
241
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

142
142
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

371
371
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

256
256
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

135
135
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

109
109
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

159
159
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

194
194
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

146
146
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

96
96
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

462
462
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

112
112
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

303
303
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

168
168
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

411
411

Meer sportnieuws