'Crisis Anderlecht: Mazzu weet waar hij aan toe is'

293 stemmen
'Crisis Anderlecht: Mazzu weet waar hij aan toe is'

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw heel wat interessante wedstrijden op het programma. Maar de partij waar op voorhand ongetwijfeld het meest geschreven en gesproken wordt, is de clash tussen Standard en RSC Anderlecht. Dat duel zou namelijk de teloorgang van Felice Mazzu als RSCA-hoofdcoach kunnen worden.


Tot dusver genoot de opvolger van Vincent Kompany nochtans het volle vertrouwen van de clubleiding en ook de spelersgroep lijkt nog grotendeels achter de trainer te staan. Maar de uitslagen zijn gewoonweg ondermaats. Mazzu werd net aangesteld wegens zijn meer resultaatgerichte aanpak, de punten volgen evenwel niet. Donderdagavond verloor RSCA op het veld van rode lantaarn Zulte Waregem al voor de 7de keer in 13 speeldagen. Van de 6 duels over alle competities heen sinds de laatste interland-break, verloor Paars-Wit er 5.

Die vele nederlagen zijn nefast voor de ambities in het klassement. Anderlecht staat momenteel slechts 10de, achter ploegen zoals Westerlo, OHL en Cercle Brugge. Het telt nu al 12 punten achterstand op de top 4. Daar tegenover heeft de recordkampioen slechts 5 punten bonus op de degradatiezone. Dat Anderlecht zakt uit de hoogste divisie lijkt zo goed als uitgesloten, maar het toont wel aan hoe penibel de sportieve situatie is.

GEEN GARANTIES
En dus wordt de positie van de coach stilaan onhoudbaar. Zondag tegen Standard zit hij sowieso nog op de bank, maar volgens Het Laatste Nieuws kon het bestuur niet garanderen dat hij bij een nieuwe nederlaag ook op post blijft. En ook volgens Het Nieuwsblad wordt het wel 'heel moeilijk' om met Mazzu door te gaan indien op Sclessin de 8ste competitienederlaag wordt geboekt. De situatie lijkt dus duidelijk: een nieuwe afgang in Luik en een trainerswissel wordt allicht onvermijdelijk.

LEES OOK: Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Indien Anderlecht verliest in Luik, kan Mazzu niet langer aanblijven ...

Meest recent

Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

28
28
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

79
79
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

13
13
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

634
634
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

22
22
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

25
25
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

59
59
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

284
284
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

109
109
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

120
120
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

50
50
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

87
87
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

56
56
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

53
53
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

218
218
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

137
137
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

115
115
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

287
287
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

184
184
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

37
37

Meer sportnieuws