'KRC Genk moet vrezen voor boete van 30 miljoen euro'

1214 stemmen
'KRC Genk moet vrezen voor boete van 30 miljoen euro'

De fiscus heeft de jacht op de Belgische profclubs ingezet. Naar aanleiding van Propere Handen eist de federale overheidsdienst Financiën, na een onderzoek van de Bijzondere Belastingsinspectie (BBI), 69,3 miljoen euro. De Belgische clubs lijken moeilijke financiële tijden tegemoet te gaan.


Het onderzoek van de BBI vloeide grotendeels voort uit Operatie Zero, dat behalve omkoping ook grootschalige fiscale fraude en witwaspraktijken in het Belgische profvoetbal aan het licht bracht. Naar verluidt betwisten nogal wat profclubs de aanslagen van de fiscus. Het laatste woord is dus nog niet gezegd.

Het Laatste Nieuws weet dat KRC Genk ook nog een ander dossier heeft lopen. De fiscus vindt dat de Limburgse club een oneigenlijke vzw is en jarenlang vennootschapsbelasting ontlopen heeft. Mocht de fiscus gelijk krijgen, riskeert Genk 22 tot 30 miljoen euro te moeten betalen. Dat zou een enorme domper zijn voor de club. De impact van corona en de RSZ-hervorming kostte de clubs al zeer veel geld.

SITUATIE IS PRECAIR

Louis Parys, CEO van de Pro League, luidt de alarmbel. "De situatie is precair. Heel veel clubs zitten met een groot financieel verlies. Dat heeft onder meer te maken met covid die de putten nog wat dieper gemaakt heeft. We hebben zestig procent minder inkomsten van ticketing en partnerships. Dat zijn redenen om heel strenge regels aan de clubs op te leggen voor de toekomst", vertelt hij aan HLN.

Zal Genk een akkoord vinden met de fiscus?

Meest recent

Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

8
8
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

10
10
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

45
45
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

144
144
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

167
167
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

119
119
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

261
261
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

390
390
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

274
274
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

123
123
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

69
69
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

342
342
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

388
388
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

268
268
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

202
202
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

380
380
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

331
331
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

90
90
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

320
320
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

331
331
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

557
557
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

401
401
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

303
303
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

539
539
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

174
174

Meer sportnieuws