Mazzu reageert op dreigend ontslag

door
Mazzu reageert op dreigend ontslag

De crisis bij recordkampioen RSC Anderlecht is sinds donderdagavond weer compleet. Zo liepen de Brusselaars tegen een pijnlijke nederlaag aan op het veld van hekkensluiter Zulte Waregem: 3-2. De clash van aanstaande zondag op Standard lijkt dan ook bepalend te worden voor coach Felice Mazzu, als die dan nog op post is tenminste.


Paars-Wit speelde zondag nog een degelijke wedstrijd tegen titelverdediger Club Brugge, maar bleef ook toen met lege handen achter. En enkele dagen later werd dus ook verloren op het veld van de rode lantaarn. Alweer de vijfde nederlaag in de zes duels na de laatste interland-break. Hoewel er nog heel wat wedstrijden gespeeld moeten worden, lijkt de top vier nu al gaan vliegen. En dus komt de positie van de trainer logischerwijs onder druk te staan.

Tot dusver werd Mazzu telkens gesteund door het bestuur, maar de resultaten kunnen natuurlijk niet uitblijven. Na de match op Essevee werd hij voor de camera's van Eleven Sports dan ook gepolst naar een mogelijk ontslag. "Ik heb nog niet met Wouter Vandenhaute gesproken", klonk het. "Vrijdag is er training. Daar zal ik gewoon zijn en ik dan ga de groep voorbereiden op de match van zondag."

STEUN VAN SPELERS
De spelers lijken voorlopig wel nog achter hun trainer te staan. Na de 1-2 van Amadou Diawara gingen de spelers ostentatief vieren met Mazzu. Maar het valt af te wachten of dat voldoende is om hem aan boord te houden. "Dat de spelers naar mij kwamen, is symbolisch. Het bewijst dat de band sinds het begin goed is. Maar de resultaten zijn er niet. Ik heb geen zin om te spreken over een mislukking. De stand ziet er niet goed uit, maar er zijn ook goede zaken: onze band, de manier waarop we werken op training, de drang om te slagen."

LEES OOK: Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

Anderlecht heeft ook nood aan een nieuwe wind in het bestuur ...

Meest recent

Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

0
0
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

22
22
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

53
53
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

21
21
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

144
144
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

170
170
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

91
91
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

140
140
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

522
522
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

59
59
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

398
398
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

225
225
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

85
85
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

136
136
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

112
112
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

79
79
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

400
400
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

85
85
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

83
83
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

134
134
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

234
234
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

749
749
Aster Nzeyimana openhartig na zwaar verlies

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

15
15
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

205
205

Meer sportnieuws