Mazzu reageert op dreigend ontslag

799 stemmen
Mazzu reageert op dreigend ontslag

De crisis bij recordkampioen RSC Anderlecht is sinds donderdagavond weer compleet. Zo liepen de Brusselaars tegen een pijnlijke nederlaag aan op het veld van hekkensluiter Zulte Waregem: 3-2. De clash van aanstaande zondag op Standard lijkt dan ook bepalend te worden voor coach Felice Mazzu, als die dan nog op post is tenminste.


Paars-Wit speelde zondag nog een degelijke wedstrijd tegen titelverdediger Club Brugge, maar bleef ook toen met lege handen achter. En enkele dagen later werd dus ook verloren op het veld van de rode lantaarn. Alweer de vijfde nederlaag in de zes duels na de laatste interland-break. Hoewel er nog heel wat wedstrijden gespeeld moeten worden, lijkt de top vier nu al gaan vliegen. En dus komt de positie van de trainer logischerwijs onder druk te staan.

Tot dusver werd Mazzu telkens gesteund door het bestuur, maar de resultaten kunnen natuurlijk niet uitblijven. Na de match op Essevee werd hij voor de camera's van Eleven Sports dan ook gepolst naar een mogelijk ontslag. "Ik heb nog niet met Wouter Vandenhaute gesproken", klonk het. "Vrijdag is er training. Daar zal ik gewoon zijn en ik dan ga de groep voorbereiden op de match van zondag."

STEUN VAN SPELERS
De spelers lijken voorlopig wel nog achter hun trainer te staan. Na de 1-2 van Amadou Diawara gingen de spelers ostentatief vieren met Mazzu. Maar het valt af te wachten of dat voldoende is om hem aan boord te houden. "Dat de spelers naar mij kwamen, is symbolisch. Het bewijst dat de band sinds het begin goed is. Maar de resultaten zijn er niet. Ik heb geen zin om te spreken over een mislukking. De stand ziet er niet goed uit, maar er zijn ook goede zaken: onze band, de manier waarop we werken op training, de drang om te slagen."

LEES OOK: Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Anderlecht heeft ook nood aan een nieuwe wind in het bestuur ...

Meest recent

Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

5
5
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

93
93
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

224
224
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

94
94
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

498
498
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

51
51
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

116
116
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

107
107
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

684
684
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

291
291
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

197
197
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

150
150
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

163
163
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

246
246
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

152
152
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

489
489
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

84
84
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

147
147
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

38
38
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

579
579
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

130
130
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1625
1625
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

300
300
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

693
693
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

296
296

Meer sportnieuws