Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

door
Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

Het seizoen van Racing Genk blijft voorlopig lezen als een sprookje. Vanavond maakte de competitieleider in één helft gehakt van een zwak Westerlo en zo zet het nog wat meer druk op de concurrentie. Voor De Roeck en co komt er een einde aan een reeks prima resultaten.


Met Racing Genk en promovendus Westerlo stonden twee ploegen tegenover mekaar die prima in vorm waren. Het team van Wouter Vrancken stond aan de leiding en kon de druk wat opvoeren op zijn eerste achtervolgers. De Kemphanen van hun kans stuntten twee weken geleden nog tegen Club Brugge en hoopten dat kunststukje vanavond te herhalen in de Cegeka Arena.

Naïeve Kemphanen krijgen bolwassing van Genk

Westerlo begon prima en na een paar minuten spelen verdween een gekraakt schot van Dierckx in de armen van Maarten Vandevoordt. De reactie van Genk mocht er echter zijn, een paar minuten later werd Paintsil afgezonderd voor Bolat en de vroege 1-0 was een feit. De Kemphanen bleven ook nadien goed meevoetballen, een kopbal van Chadli verdween opnieuw in de armen van de thuisdoelman. De efficiëntie was er echter wel bij de thuisploeg en nog voor het kwartier kon Munoz van dichtbij de 2-0 in doel koppen, de competitieleider zat al heel vroeg op rozen.

Halfweg de eerste helft kreeg Westerlo echter een cadeautje van de spelleiding. Foster duwde duidelijk Preciado weg... waarna de bezoekers zowaar een strafschop kregen. Die werd omgezet door Tuur Dierckx: 2-1. Dat doelpunt gaf de bezoekers plots heel wat zuurstof en Foster vergat iets voor het halfuur om een knappe run te belonen met de gelijkmaker, opnieuw was Vandevoordt de reddende engel van Blauw-Wit. Het bleek een cruciale redding, een paar minuten later gaf Paintsil prima voor vanop rechts en met een prachtig hakje maakte Onuachu er 3-1 van. Toen ook de competitieleider even later zijn strafschop kreeg (na wederom een vederlicht contact en minutenlang oponthoud door de VAR) besliste Onuachu de wedstrijd helemaal met de 4-1. Nog voor de pauze zorgde Munoz (weer hij) voor vernederende 5-1 cijfers.

Racing Genk gebruikt Westerlo als een speelbal en is halfweg al zegezeker.

Avondwandeling in Genkse Arena

Ook na de pauze gingen de Limburgers vrolijk door op hun elan. Onuachu kopte al vroeg een kans naast en even later haalde Bolat een poging van Paintsil uit zijn doelvlak. Westerlo kon geen vuist maken en ontsnapte meermaals aan een zesde treffer. De Kemphanen kenden een echte rampavond in de Cegeka Arena, rond het uur werd Nene ook nog eens met een tweede gele kaart van het veld gestuurd.

Beide coaches gingen nadien volop wisselen (uiteraard niet onlogisch) en dat kwam het spel niet ten goede. Bolat kon zich nog wel een paar keer onderscheiden op afstandsschoten van Hrosovsky. Die laatste maakte toch nog een zesde doelpunt, op tien minuten van het einde plaatste hij de bal prima in de hoek en deze keer was de bezoekende doelman kansloos. Zo werd het een meer dan geslaagde avond voor de competitieleider, dat zijn koppositie nog wat verstevigt.

Scoreverloop:


1-0 (7') Paintsil, 2-0 (15') Munoz, 2-1 (21') Dierckx (p), 3-1 (32') Onuachu, 4-1 (40') Onuachu (p), 5-1 (45+4') Munoz, 6-1 (79') Hrosovsky

Bijzonderheid:

Nene (Westerlo) krijgt een tweede gele kaart (57').

LEES OOK: Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Is Racing Genk de grote favoriet voor de titel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

35
35
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

83
83
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

410
410
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

39
39
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

22
22
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

146
146
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

148
148
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

112
112
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

48
48
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

172
172
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

37
37
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

133
133
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

570
570
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

336
336
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

292
292
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

255
255
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

49
49
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

249
249
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

478
478
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

318
318
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

112
112
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

144
144

Meer sportnieuws