Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

door
Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

Het seizoen van Racing Genk blijft voorlopig lezen als een sprookje. Vanavond maakte de competitieleider in één helft gehakt van een zwak Westerlo en zo zet het nog wat meer druk op de concurrentie. Voor De Roeck en co komt er een einde aan een reeks prima resultaten.


Met Racing Genk en promovendus Westerlo stonden twee ploegen tegenover mekaar die prima in vorm waren. Het team van Wouter Vrancken stond aan de leiding en kon de druk wat opvoeren op zijn eerste achtervolgers. De Kemphanen van hun kans stuntten twee weken geleden nog tegen Club Brugge en hoopten dat kunststukje vanavond te herhalen in de Cegeka Arena.

Naïeve Kemphanen krijgen bolwassing van Genk

Westerlo begon prima en na een paar minuten spelen verdween een gekraakt schot van Dierckx in de armen van Maarten Vandevoordt. De reactie van Genk mocht er echter zijn, een paar minuten later werd Paintsil afgezonderd voor Bolat en de vroege 1-0 was een feit. De Kemphanen bleven ook nadien goed meevoetballen, een kopbal van Chadli verdween opnieuw in de armen van de thuisdoelman. De efficiëntie was er echter wel bij de thuisploeg en nog voor het kwartier kon Munoz van dichtbij de 2-0 in doel koppen, de competitieleider zat al heel vroeg op rozen.

Halfweg de eerste helft kreeg Westerlo echter een cadeautje van de spelleiding. Foster duwde duidelijk Preciado weg... waarna de bezoekers zowaar een strafschop kregen. Die werd omgezet door Tuur Dierckx: 2-1. Dat doelpunt gaf de bezoekers plots heel wat zuurstof en Foster vergat iets voor het halfuur om een knappe run te belonen met de gelijkmaker, opnieuw was Vandevoordt de reddende engel van Blauw-Wit. Het bleek een cruciale redding, een paar minuten later gaf Paintsil prima voor vanop rechts en met een prachtig hakje maakte Onuachu er 3-1 van. Toen ook de competitieleider even later zijn strafschop kreeg (na wederom een vederlicht contact en minutenlang oponthoud door de VAR) besliste Onuachu de wedstrijd helemaal met de 4-1. Nog voor de pauze zorgde Munoz (weer hij) voor vernederende 5-1 cijfers.

Racing Genk gebruikt Westerlo als een speelbal en is halfweg al zegezeker.

Avondwandeling in Genkse Arena

Ook na de pauze gingen de Limburgers vrolijk door op hun elan. Onuachu kopte al vroeg een kans naast en even later haalde Bolat een poging van Paintsil uit zijn doelvlak. Westerlo kon geen vuist maken en ontsnapte meermaals aan een zesde treffer. De Kemphanen kenden een echte rampavond in de Cegeka Arena, rond het uur werd Nene ook nog eens met een tweede gele kaart van het veld gestuurd.

Beide coaches gingen nadien volop wisselen (uiteraard niet onlogisch) en dat kwam het spel niet ten goede. Bolat kon zich nog wel een paar keer onderscheiden op afstandsschoten van Hrosovsky. Die laatste maakte toch nog een zesde doelpunt, op tien minuten van het einde plaatste hij de bal prima in de hoek en deze keer was de bezoekende doelman kansloos. Zo werd het een meer dan geslaagde avond voor de competitieleider, dat zijn koppositie nog wat verstevigt.

Scoreverloop:


1-0 (7') Paintsil, 2-0 (15') Munoz, 2-1 (21') Dierckx (p), 3-1 (32') Onuachu, 4-1 (40') Onuachu (p), 5-1 (45+4') Munoz, 6-1 (79') Hrosovsky

Bijzonderheid:

Nene (Westerlo) krijgt een tweede gele kaart (57').

LEES OOK: Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Is Racing Genk de grote favoriet voor de titel?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

24
24
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

24
24
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

29
29
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

113
113
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

254
254
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

115
115
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

85
85
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

322
322
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

378
378
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

60
60
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

232
232
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

452
452
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

236
236
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

405
405
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

203
203
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

150
150
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

234
234
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

635
635
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

236
236
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

193
193
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

394
394

Meer sportnieuws