Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

door
Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

Het seizoen van Racing Genk blijft voorlopig lezen als een sprookje. Vanavond maakte de competitieleider in één helft gehakt van een zwak Westerlo en zo zet het nog wat meer druk op de concurrentie. Voor De Roeck en co komt er een einde aan een reeks prima resultaten.


Met Racing Genk en promovendus Westerlo stonden twee ploegen tegenover mekaar die prima in vorm waren. Het team van Wouter Vrancken stond aan de leiding en kon de druk wat opvoeren op zijn eerste achtervolgers. De Kemphanen van hun kans stuntten twee weken geleden nog tegen Club Brugge en hoopten dat kunststukje vanavond te herhalen in de Cegeka Arena.

Naïeve Kemphanen krijgen bolwassing van Genk

Westerlo begon prima en na een paar minuten spelen verdween een gekraakt schot van Dierckx in de armen van Maarten Vandevoordt. De reactie van Genk mocht er echter zijn, een paar minuten later werd Paintsil afgezonderd voor Bolat en de vroege 1-0 was een feit. De Kemphanen bleven ook nadien goed meevoetballen, een kopbal van Chadli verdween opnieuw in de armen van de thuisdoelman. De efficiëntie was er echter wel bij de thuisploeg en nog voor het kwartier kon Munoz van dichtbij de 2-0 in doel koppen, de competitieleider zat al heel vroeg op rozen.

Halfweg de eerste helft kreeg Westerlo echter een cadeautje van de spelleiding. Foster duwde duidelijk Preciado weg... waarna de bezoekers zowaar een strafschop kregen. Die werd omgezet door Tuur Dierckx: 2-1. Dat doelpunt gaf de bezoekers plots heel wat zuurstof en Foster vergat iets voor het halfuur om een knappe run te belonen met de gelijkmaker, opnieuw was Vandevoordt de reddende engel van Blauw-Wit. Het bleek een cruciale redding, een paar minuten later gaf Paintsil prima voor vanop rechts en met een prachtig hakje maakte Onuachu er 3-1 van. Toen ook de competitieleider even later zijn strafschop kreeg (na wederom een vederlicht contact en minutenlang oponthoud door de VAR) besliste Onuachu de wedstrijd helemaal met de 4-1. Nog voor de pauze zorgde Munoz (weer hij) voor vernederende 5-1 cijfers.

Racing Genk gebruikt Westerlo als een speelbal en is halfweg al zegezeker.

Avondwandeling in Genkse Arena

Ook na de pauze gingen de Limburgers vrolijk door op hun elan. Onuachu kopte al vroeg een kans naast en even later haalde Bolat een poging van Paintsil uit zijn doelvlak. Westerlo kon geen vuist maken en ontsnapte meermaals aan een zesde treffer. De Kemphanen kenden een echte rampavond in de Cegeka Arena, rond het uur werd Nene ook nog eens met een tweede gele kaart van het veld gestuurd.

Beide coaches gingen nadien volop wisselen (uiteraard niet onlogisch) en dat kwam het spel niet ten goede. Bolat kon zich nog wel een paar keer onderscheiden op afstandsschoten van Hrosovsky. Die laatste maakte toch nog een zesde doelpunt, op tien minuten van het einde plaatste hij de bal prima in de hoek en deze keer was de bezoekende doelman kansloos. Zo werd het een meer dan geslaagde avond voor de competitieleider, dat zijn koppositie nog wat verstevigt.

Scoreverloop:


1-0 (7') Paintsil, 2-0 (15') Munoz, 2-1 (21') Dierckx (p), 3-1 (32') Onuachu, 4-1 (40') Onuachu (p), 5-1 (45+4') Munoz, 6-1 (79') Hrosovsky

Bijzonderheid:

Nene (Westerlo) krijgt een tweede gele kaart (57').

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Is Racing Genk de grote favoriet voor de titel?

Meest recent

Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

6
6
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

195
195
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

318
318
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

104
104
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

221
221
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

70
70
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

494
494
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

103
103
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

122
122
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

338
338
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

126
126
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

350
350
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

131
131
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

534
534
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

628
628
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

201
201
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

513
513
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

75
75
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

198
198
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

857
857
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

732
732
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

1004
1004
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

312
312

Meer sportnieuws