Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

door
Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

Het seizoen van Racing Genk blijft voorlopig lezen als een sprookje. Vanavond maakte de competitieleider in één helft gehakt van een zwak Westerlo en zo zet het nog wat meer druk op de concurrentie. Voor De Roeck en co komt er een einde aan een reeks prima resultaten.


Met Racing Genk en promovendus Westerlo stonden twee ploegen tegenover mekaar die prima in vorm waren. Het team van Wouter Vrancken stond aan de leiding en kon de druk wat opvoeren op zijn eerste achtervolgers. De Kemphanen van hun kans stuntten twee weken geleden nog tegen Club Brugge en hoopten dat kunststukje vanavond te herhalen in de Cegeka Arena.

Naïeve Kemphanen krijgen bolwassing van Genk

Westerlo begon prima en na een paar minuten spelen verdween een gekraakt schot van Dierckx in de armen van Maarten Vandevoordt. De reactie van Genk mocht er echter zijn, een paar minuten later werd Paintsil afgezonderd voor Bolat en de vroege 1-0 was een feit. De Kemphanen bleven ook nadien goed meevoetballen, een kopbal van Chadli verdween opnieuw in de armen van de thuisdoelman. De efficiëntie was er echter wel bij de thuisploeg en nog voor het kwartier kon Munoz van dichtbij de 2-0 in doel koppen, de competitieleider zat al heel vroeg op rozen.

Halfweg de eerste helft kreeg Westerlo echter een cadeautje van de spelleiding. Foster duwde duidelijk Preciado weg... waarna de bezoekers zowaar een strafschop kregen. Die werd omgezet door Tuur Dierckx: 2-1. Dat doelpunt gaf de bezoekers plots heel wat zuurstof en Foster vergat iets voor het halfuur om een knappe run te belonen met de gelijkmaker, opnieuw was Vandevoordt de reddende engel van Blauw-Wit. Het bleek een cruciale redding, een paar minuten later gaf Paintsil prima voor vanop rechts en met een prachtig hakje maakte Onuachu er 3-1 van. Toen ook de competitieleider even later zijn strafschop kreeg (na wederom een vederlicht contact en minutenlang oponthoud door de VAR) besliste Onuachu de wedstrijd helemaal met de 4-1. Nog voor de pauze zorgde Munoz (weer hij) voor vernederende 5-1 cijfers.

Racing Genk gebruikt Westerlo als een speelbal en is halfweg al zegezeker.

Avondwandeling in Genkse Arena

Ook na de pauze gingen de Limburgers vrolijk door op hun elan. Onuachu kopte al vroeg een kans naast en even later haalde Bolat een poging van Paintsil uit zijn doelvlak. Westerlo kon geen vuist maken en ontsnapte meermaals aan een zesde treffer. De Kemphanen kenden een echte rampavond in de Cegeka Arena, rond het uur werd Nene ook nog eens met een tweede gele kaart van het veld gestuurd.

Beide coaches gingen nadien volop wisselen (uiteraard niet onlogisch) en dat kwam het spel niet ten goede. Bolat kon zich nog wel een paar keer onderscheiden op afstandsschoten van Hrosovsky. Die laatste maakte toch nog een zesde doelpunt, op tien minuten van het einde plaatste hij de bal prima in de hoek en deze keer was de bezoekende doelman kansloos. Zo werd het een meer dan geslaagde avond voor de competitieleider, dat zijn koppositie nog wat verstevigt.

Scoreverloop:


1-0 (7') Paintsil, 2-0 (15') Munoz, 2-1 (21') Dierckx (p), 3-1 (32') Onuachu, 4-1 (40') Onuachu (p), 5-1 (45+4') Munoz, 6-1 (79') Hrosovsky

Bijzonderheid:

Nene (Westerlo) krijgt een tweede gele kaart (57').

LEES OOK: Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

Is Racing Genk de grote favoriet voor de titel?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

44
44
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

16
16
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

41
41
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

16
16
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

80
80
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

161
161
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

146
146
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

53
53
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

125
125
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

59
59
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

48
48
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

100
100
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

282
282
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

250
250
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

485
485
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

369
369
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1277
1277
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

686
686
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

250
250
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

180
180
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

387
387
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

175
175
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

344
344

Meer sportnieuws