Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

door
Racing Genk stuurt weerloze Kemphanen met pandoering naar Westerlo

Het seizoen van Racing Genk blijft voorlopig lezen als een sprookje. Vanavond maakte de competitieleider in één helft gehakt van een zwak Westerlo en zo zet het nog wat meer druk op de concurrentie. Voor De Roeck en co komt er een einde aan een reeks prima resultaten.


Met Racing Genk en promovendus Westerlo stonden twee ploegen tegenover mekaar die prima in vorm waren. Het team van Wouter Vrancken stond aan de leiding en kon de druk wat opvoeren op zijn eerste achtervolgers. De Kemphanen van hun kans stuntten twee weken geleden nog tegen Club Brugge en hoopten dat kunststukje vanavond te herhalen in de Cegeka Arena.

Naïeve Kemphanen krijgen bolwassing van Genk

Westerlo begon prima en na een paar minuten spelen verdween een gekraakt schot van Dierckx in de armen van Maarten Vandevoordt. De reactie van Genk mocht er echter zijn, een paar minuten later werd Paintsil afgezonderd voor Bolat en de vroege 1-0 was een feit. De Kemphanen bleven ook nadien goed meevoetballen, een kopbal van Chadli verdween opnieuw in de armen van de thuisdoelman. De efficiëntie was er echter wel bij de thuisploeg en nog voor het kwartier kon Munoz van dichtbij de 2-0 in doel koppen, de competitieleider zat al heel vroeg op rozen.

Halfweg de eerste helft kreeg Westerlo echter een cadeautje van de spelleiding. Foster duwde duidelijk Preciado weg... waarna de bezoekers zowaar een strafschop kregen. Die werd omgezet door Tuur Dierckx: 2-1. Dat doelpunt gaf de bezoekers plots heel wat zuurstof en Foster vergat iets voor het halfuur om een knappe run te belonen met de gelijkmaker, opnieuw was Vandevoordt de reddende engel van Blauw-Wit. Het bleek een cruciale redding, een paar minuten later gaf Paintsil prima voor vanop rechts en met een prachtig hakje maakte Onuachu er 3-1 van. Toen ook de competitieleider even later zijn strafschop kreeg (na wederom een vederlicht contact en minutenlang oponthoud door de VAR) besliste Onuachu de wedstrijd helemaal met de 4-1. Nog voor de pauze zorgde Munoz (weer hij) voor vernederende 5-1 cijfers.

Racing Genk gebruikt Westerlo als een speelbal en is halfweg al zegezeker.

Avondwandeling in Genkse Arena

Ook na de pauze gingen de Limburgers vrolijk door op hun elan. Onuachu kopte al vroeg een kans naast en even later haalde Bolat een poging van Paintsil uit zijn doelvlak. Westerlo kon geen vuist maken en ontsnapte meermaals aan een zesde treffer. De Kemphanen kenden een echte rampavond in de Cegeka Arena, rond het uur werd Nene ook nog eens met een tweede gele kaart van het veld gestuurd.

Beide coaches gingen nadien volop wisselen (uiteraard niet onlogisch) en dat kwam het spel niet ten goede. Bolat kon zich nog wel een paar keer onderscheiden op afstandsschoten van Hrosovsky. Die laatste maakte toch nog een zesde doelpunt, op tien minuten van het einde plaatste hij de bal prima in de hoek en deze keer was de bezoekende doelman kansloos. Zo werd het een meer dan geslaagde avond voor de competitieleider, dat zijn koppositie nog wat verstevigt.

Scoreverloop:


1-0 (7') Paintsil, 2-0 (15') Munoz, 2-1 (21') Dierckx (p), 3-1 (32') Onuachu, 4-1 (40') Onuachu (p), 5-1 (45+4') Munoz, 6-1 (79') Hrosovsky

Bijzonderheid:

Nene (Westerlo) krijgt een tweede gele kaart (57').

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Is Racing Genk de grote favoriet voor de titel?

Meest recent

Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

19
19
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

16
16
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

18
18
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

57
57
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

41
41
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

245
245
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

204
204
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

184
184
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

19
19
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

80
80
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

190
190
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

81
81
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

61
61
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

215
215
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

339
339
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

83
83
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

254
254
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

264
264
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

305
305
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

278
278
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

52
52
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

358
358
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

28
28
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

248
248
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32

Meer sportnieuws