Sterk Cercle maakt volledig gehakt van weerloze Panda's

63 stemmen
Sterk Cercle maakt volledig gehakt van weerloze Panda's

Met een ijzersterke prestatie heeft Cercle Brugge vandaag gehakt gemaakt van Eupen. Vooraf gaf coach Storck aan dat een nederlaag geen optie was voor zijn manschappen maar na een beschamende prestatie moest het gedesillusioneerd afdruipen richting het verre Oostkanton.


Cercle Brugge en Eupen speelden vanavond al een echte degradatieduel op Jan Breydel. Beide ploegen voelden de hete adem van Zulte Waregem in de nek (dat deze namiddag won) en kampeerden nog steeds op een degradatieplek. Ueda kwam in het elftal bij de thuisploeg, bij de bezoekers werd onder meer Prevljak aan de kant gehouden door trainer Storck.

Cercle zet zespuntenwedstrijd helemaal naar zijn hand

De Vereniging kende bijna een droomstart, na minder dan twee minuten spelen mocht Denkey (randje buitenspel) al op Moser afgaan maar hij schoof de bal voorlangs. Ook nadien bleef Cercle Brugge de meest dreigende ploeg met een kans voor Popovic die enkele meters naast vloog. Op het kwartier kwamen ook de Panda's tot een eerste kans via Jeggo, zijn vallend schot werd stijlrijk gepakt door Majecki.

Halfweg de eerste periode was het uiteindelijk Cercle Brugge dat de score opende. Na een hoekschop bracht Moser in eerste instantie redding maar in de herneming trof Denkey wel raak: 1-0. De Panda's voetbalden belabberd op Jan Breydel en amper vijf minuten later zorgde Somers al voor de 2-0, even snel gevolgd door de 3-0 van Ueda die van dichtbij raak trof. Vlak voor de rust kreeg Eupen nog een levenslijn na een domme strafschopfout van Marcelin, vanaf elf meter zorgde Peeters voor wat hoop: 3-1. Desondanks had het team van Storck halfweg enorm veel werk voor de boeg.

Cercle wervelt één helft lang voorbij een hulpeloos Eupen.

Weerloze Panda's vechten niet terug

Ook na de pauze kwam de eerste kans van de thuisploeg, Ueda kreeg op rechts veel tijd en ruimte maar zag zijn voorzet-schot voorlangs gaan. Eupen toonde zich voorlopig niet bij machte om iets aan de achterstand te doen en ontsnapte nogmaals toen een harde uithaal van Hotic door doelman Moser gepareerd werd. Cercle haalde nadien de voet wat van het gaspedaal maar kwam nooit in de problemen. Op twintig minuten van het einde kreeg de Vereniging vanaf elf meter (na tussenkomst van de VAR) de kans om de wedstrijd helemaal te beslissen. Hotic zette zich achter de bal maar trapte zowaar naast.

Die misser deerden Hotic en co echter niet. Even later gaf de smaakmaker van Cercle de bal gepast mee aan Denkey en die maakte zijn tweede van de avond: 4-1. De aanvaller van de thuisploeg had zijn dagje wel en met een fenomenale knal in de bovenhoek zorgde hij even later al voor de 5-1. Het werd een complete afslachting voor de Panda's vanavond tegen een uiterst scherp Cercle Brugge.

Scoreverloop:

1-0 (25') Denkey, 2-0 (30') Somers, 3-0 (39') Ueda, 3-1 (44') Peeters (p) 4-1 (77') Denkey, 5-1 (86') Denkey

Bijzonderheid:


Hotic (Cercle Brugge) mist een strafschop (72').

LEES OOK: Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Verdiende Cercle al meer punten?

Meest recent

Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

162
162
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

82
82
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

93
93
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

315
315
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

290
290
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

72
72
Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

76
76
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

479
479
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

248
248
België likt wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

212
212
'Club richting monstersom: Arsenal pakt standpunt in'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

702
702
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

568
568
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

507
507
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

365
365
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

296
296
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

887
887
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

516
516
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

301
301
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

529
529
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

176
176
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

329
329
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

322
322
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

611
611
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

94
94
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

116
116

Meer sportnieuws