Sterk Cercle maakt volledig gehakt van weerloze Panda's

63 stemmen
Sterk Cercle maakt volledig gehakt van weerloze Panda's

Met een ijzersterke prestatie heeft Cercle Brugge vandaag gehakt gemaakt van Eupen. Vooraf gaf coach Storck aan dat een nederlaag geen optie was voor zijn manschappen maar na een beschamende prestatie moest het gedesillusioneerd afdruipen richting het verre Oostkanton.


Cercle Brugge en Eupen speelden vanavond al een echte degradatieduel op Jan Breydel. Beide ploegen voelden de hete adem van Zulte Waregem in de nek (dat deze namiddag won) en kampeerden nog steeds op een degradatieplek. Ueda kwam in het elftal bij de thuisploeg, bij de bezoekers werd onder meer Prevljak aan de kant gehouden door trainer Storck.

Cercle zet zespuntenwedstrijd helemaal naar zijn hand

De Vereniging kende bijna een droomstart, na minder dan twee minuten spelen mocht Denkey (randje buitenspel) al op Moser afgaan maar hij schoof de bal voorlangs. Ook nadien bleef Cercle Brugge de meest dreigende ploeg met een kans voor Popovic die enkele meters naast vloog. Op het kwartier kwamen ook de Panda's tot een eerste kans via Jeggo, zijn vallend schot werd stijlrijk gepakt door Majecki.

Halfweg de eerste periode was het uiteindelijk Cercle Brugge dat de score opende. Na een hoekschop bracht Moser in eerste instantie redding maar in de herneming trof Denkey wel raak: 1-0. De Panda's voetbalden belabberd op Jan Breydel en amper vijf minuten later zorgde Somers al voor de 2-0, even snel gevolgd door de 3-0 van Ueda die van dichtbij raak trof. Vlak voor de rust kreeg Eupen nog een levenslijn na een domme strafschopfout van Marcelin, vanaf elf meter zorgde Peeters voor wat hoop: 3-1. Desondanks had het team van Storck halfweg enorm veel werk voor de boeg.

Cercle wervelt één helft lang voorbij een hulpeloos Eupen.

Weerloze Panda's vechten niet terug

Ook na de pauze kwam de eerste kans van de thuisploeg, Ueda kreeg op rechts veel tijd en ruimte maar zag zijn voorzet-schot voorlangs gaan. Eupen toonde zich voorlopig niet bij machte om iets aan de achterstand te doen en ontsnapte nogmaals toen een harde uithaal van Hotic door doelman Moser gepareerd werd. Cercle haalde nadien de voet wat van het gaspedaal maar kwam nooit in de problemen. Op twintig minuten van het einde kreeg de Vereniging vanaf elf meter (na tussenkomst van de VAR) de kans om de wedstrijd helemaal te beslissen. Hotic zette zich achter de bal maar trapte zowaar naast.

Die misser deerden Hotic en co echter niet. Even later gaf de smaakmaker van Cercle de bal gepast mee aan Denkey en die maakte zijn tweede van de avond: 4-1. De aanvaller van de thuisploeg had zijn dagje wel en met een fenomenale knal in de bovenhoek zorgde hij even later al voor de 5-1. Het werd een complete afslachting voor de Panda's vanavond tegen een uiterst scherp Cercle Brugge.

Scoreverloop:

1-0 (25') Denkey, 2-0 (30') Somers, 3-0 (39') Ueda, 3-1 (44') Peeters (p) 4-1 (77') Denkey, 5-1 (86') Denkey

Bijzonderheid:


Hotic (Cercle Brugge) mist een strafschop (72').

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Verdiende Cercle al meer punten?

Meest recent

'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

5
5
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

97
97
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

53
53
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

44
44
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

461
461
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

51
51
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

92
92
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

133
133
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

738
738
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

57
57
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

495
495
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

351
351
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

712
712
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

699
699
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

120
120
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

414
414
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

709
709
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

346
346
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

190
190
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

204
204
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

356
356
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

902
902
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

139
139
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

515
515

Meer sportnieuws