Omstreden bondsvoorzitter noemt drie minst favoriete clubs

door
Omstreden bondsvoorzitter noemt drie minst favoriete clubs

In Spanje was er de voorbije maanden wel al vaker ophef rond Luis Rubiales, de voorzitter van de Spaanse voetbalbond. De 45-jarige was al onder vuur komen te liggen nadat El Mundo een reeks gesprekken met Gerard Piqué lekte, waaruit duidelijk werd dat de verdediger van FC Barcelona miljoenen verdiend had aan de deal om de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië te laten spelen. Nu is het opnieuw prijs.


Deze keer gooide El Confidencial een reeks gesprekken tussen Rubiales en zijn vader op straat, waaruit blijkt dat de bondsvoorzitter zich lijkt te bezondigen aan favoritisme. Zo vertelde hij dat Valencia, Villarreal en FC Sevilla zijn minst favoriete clubs in La Liga zijn, terwijl hij zich ook laatdunkend uitliet over Atletico Madrid. "Aanstellers", zo omschreef Rubiales de club van trainer Diego Simeone.

Vanzelfsprekend zorgen de uitspraken voor heel wat commotie. Atletico reageerde nog niet op het nieuws, maar de drie andere clubs kwamen met een gezamenlijk statement waarin ze hard uithalen naar Rubiales. "De gesprekken waarin hij met zoveel aanstoot, kwade wil en arrogantie spreekt tegenover de drie clubs zijn onaanvaardbaar, afkomstig van een persoon die een dergelijke verantwoordelijke positie bekleedt en de belangen van alle clubs in het Spaanse voetbal gelijk zou moeten behandelen", klinkt het onder meer.

FEESTJES
Er komt zo alsmaar meer druk op Rubiales om ontslag te nemen als bondsvoorzitter. Zijn wel zeer nauwe banden met spelers als Piqué en Sergio Ramos zorgden al voor heel wat kritiek en nu is er dus ook het feit dat hij een aantal clubs gewoonweg niet kan luchten. Alsof dat nog niet genoeg was, beschuldigde El Mundo Rubiales er ook nog van privéfeestjes met jonge meisjes te organiseren. Dat werd door de Spaanse bond wel ontkend, maar de schandalen rond de voorzitter blijven zich maar opstapelen.


Moet hij ontslagen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

16
16
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

104
104
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

10
10
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

201
201
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

103
103
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

433
433
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

110
110
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

93
93
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

214
214
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

321
321
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

98
98
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

607
607
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

427
427
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

131
131
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

76
76
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

286
286
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

38
38
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

228
228
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

181
181
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

121
121
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

187
187

Meer sportnieuws