Omstreden bondsvoorzitter noemt drie minst favoriete clubs

door
Omstreden bondsvoorzitter noemt drie minst favoriete clubs

In Spanje was er de voorbije maanden wel al vaker ophef rond Luis Rubiales, de voorzitter van de Spaanse voetbalbond. De 45-jarige was al onder vuur komen te liggen nadat El Mundo een reeks gesprekken met Gerard Piqué lekte, waaruit duidelijk werd dat de verdediger van FC Barcelona miljoenen verdiend had aan de deal om de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië te laten spelen. Nu is het opnieuw prijs.


Deze keer gooide El Confidencial een reeks gesprekken tussen Rubiales en zijn vader op straat, waaruit blijkt dat de bondsvoorzitter zich lijkt te bezondigen aan favoritisme. Zo vertelde hij dat Valencia, Villarreal en FC Sevilla zijn minst favoriete clubs in La Liga zijn, terwijl hij zich ook laatdunkend uitliet over Atletico Madrid. "Aanstellers", zo omschreef Rubiales de club van trainer Diego Simeone.

Vanzelfsprekend zorgen de uitspraken voor heel wat commotie. Atletico reageerde nog niet op het nieuws, maar de drie andere clubs kwamen met een gezamenlijk statement waarin ze hard uithalen naar Rubiales. "De gesprekken waarin hij met zoveel aanstoot, kwade wil en arrogantie spreekt tegenover de drie clubs zijn onaanvaardbaar, afkomstig van een persoon die een dergelijke verantwoordelijke positie bekleedt en de belangen van alle clubs in het Spaanse voetbal gelijk zou moeten behandelen", klinkt het onder meer.

FEESTJES
Er komt zo alsmaar meer druk op Rubiales om ontslag te nemen als bondsvoorzitter. Zijn wel zeer nauwe banden met spelers als Piqué en Sergio Ramos zorgden al voor heel wat kritiek en nu is er dus ook het feit dat hij een aantal clubs gewoonweg niet kan luchten. Alsof dat nog niet genoeg was, beschuldigde El Mundo Rubiales er ook nog van privéfeestjes met jonge meisjes te organiseren. Dat werd door de Spaanse bond wel ontkend, maar de schandalen rond de voorzitter blijven zich maar opstapelen.


Moet hij ontslagen worden?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

104
104
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

60
60
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

31
31
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

75
75
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

46
46
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

247
247
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

51
51
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

187
187
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

66
66
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

407
407
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

233
233
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

208
208
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

949
949
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws