Omstreden bondsvoorzitter noemt drie minst favoriete clubs

door
Omstreden bondsvoorzitter noemt drie minst favoriete clubs

In Spanje was er de voorbije maanden wel al vaker ophef rond Luis Rubiales, de voorzitter van de Spaanse voetbalbond. De 45-jarige was al onder vuur komen te liggen nadat El Mundo een reeks gesprekken met Gerard Piqué lekte, waaruit duidelijk werd dat de verdediger van FC Barcelona miljoenen verdiend had aan de deal om de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië te laten spelen. Nu is het opnieuw prijs.


Deze keer gooide El Confidencial een reeks gesprekken tussen Rubiales en zijn vader op straat, waaruit blijkt dat de bondsvoorzitter zich lijkt te bezondigen aan favoritisme. Zo vertelde hij dat Valencia, Villarreal en FC Sevilla zijn minst favoriete clubs in La Liga zijn, terwijl hij zich ook laatdunkend uitliet over Atletico Madrid. "Aanstellers", zo omschreef Rubiales de club van trainer Diego Simeone.

Vanzelfsprekend zorgen de uitspraken voor heel wat commotie. Atletico reageerde nog niet op het nieuws, maar de drie andere clubs kwamen met een gezamenlijk statement waarin ze hard uithalen naar Rubiales. "De gesprekken waarin hij met zoveel aanstoot, kwade wil en arrogantie spreekt tegenover de drie clubs zijn onaanvaardbaar, afkomstig van een persoon die een dergelijke verantwoordelijke positie bekleedt en de belangen van alle clubs in het Spaanse voetbal gelijk zou moeten behandelen", klinkt het onder meer.

FEESTJES
Er komt zo alsmaar meer druk op Rubiales om ontslag te nemen als bondsvoorzitter. Zijn wel zeer nauwe banden met spelers als Piqué en Sergio Ramos zorgden al voor heel wat kritiek en nu is er dus ook het feit dat hij een aantal clubs gewoonweg niet kan luchten. Alsof dat nog niet genoeg was, beschuldigde El Mundo Rubiales er ook nog van privéfeestjes met jonge meisjes te organiseren. Dat werd door de Spaanse bond wel ontkend, maar de schandalen rond de voorzitter blijven zich maar opstapelen.


Moet hij ontslagen worden?

Meest recent

Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

12
12
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

106
106
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

24
24
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

88
88
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

66
66
Transfer naar Anderlecht of Club Brugge? "Fake news"

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

87
87
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

97
97
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

184
184
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

197
197
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

209
209
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

95
95
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

43
43
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1403
1403
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

205
205
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

257
257
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

310
310
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

157
157
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

787
787
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

42
42
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

192
192
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

110
110
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

130
130

Meer sportnieuws