'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

342 stemmen
'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

De nummers één en twee van vorig seizoen, Club Brugge en Union Saint-Gilloise, trekken de goeie lijn van vorig seizoen door en knalden deze week beide naar een 9 op 9 in Europa. Onder de leiding van Carl Hoefkens (44) en Karel Geraerts (40) legden de twee Belgische clubs tot nog toe een foutloos parcours af in respectievelijk de Champions League en de Europa League. 


Beide oefenmeesters promoveerden deze zomer van assistent-coach naar hoofdtrainer en dat lijkt de clubs geen windeieren te leggen. Zowel Hoefkens als Geraerts zijn vaste klanten bij Kris Van der Haegen, directeur van de trainersopleiding bij de KVBV. "Op voetbalvlak moeten we zulke ex-profs niet veel bijleren", aldus Van der Haegen in een interview met Sporza. "Bij ons gaat het vooral over het managen van een groep."

"En het valt net op hoe Hoefkens en Geraerts enorm betrokken zijn bij de opleiding. Ze hebben een lerende mindset. Ze zijn geïnteresseerd. In deze omgeving delen ze ook hun ervaringen met elkaar. Bij je club bekijk je alles met die bril, hier is er feedback en dat werkt verrijkend. Je leert uit elkaars ervaringen." Ook in de binnenlandse competitie doen beide clubs het niet slecht. Club Brugge bezet na tien speeldagen de derde plaats in de Jupiler Pro League. Union volgt de West-Vlamingen op de voet en staat vierde. 

Volgens Van der Haegen is het ook niet verbazend dat beide coaches goeie resultaten neerzetten. Als assistent kennen ze het huis namelijk al van binnen en van buiten. "Ze werken in dezelfde omgeving als vroeger, maar dragen nu een nieuwe functie. En coaches die in een vertrouwde omgeving hoofdcoach worden, zijn veel beter voorbereid."

LEES OOK: 'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Overwinteren beide clubs Europees?

Meest recent

Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

163
163
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

28
28
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

124
124
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

57
57
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

49
49
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

112
112
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

111
111
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

60
60
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

133
133
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

299
299
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

133
133
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

210
210
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

921
921
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

77
77
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

248
248
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

338
338
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

364
364
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

828
828
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

712
712
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

516
516
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

204
204
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

624
624
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

297
297
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

270
270

Meer sportnieuws