'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

342
'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

De nummers één en twee van vorig seizoen, Club Brugge en Union Saint-Gilloise, trekken de goeie lijn van vorig seizoen door en knalden deze week beide naar een 9 op 9 in Europa. Onder de leiding van Carl Hoefkens (44) en Karel Geraerts (40) legden de twee Belgische clubs tot nog toe een foutloos parcours af in respectievelijk de Champions League en de Europa League. 


Beide oefenmeesters promoveerden deze zomer van assistent-coach naar hoofdtrainer en dat lijkt de clubs geen windeieren te leggen. Zowel Hoefkens als Geraerts zijn vaste klanten bij Kris Van der Haegen, directeur van de trainersopleiding bij de KVBV. "Op voetbalvlak moeten we zulke ex-profs niet veel bijleren", aldus Van der Haegen in een interview met Sporza. "Bij ons gaat het vooral over het managen van een groep."

"En het valt net op hoe Hoefkens en Geraerts enorm betrokken zijn bij de opleiding. Ze hebben een lerende mindset. Ze zijn geïnteresseerd. In deze omgeving delen ze ook hun ervaringen met elkaar. Bij je club bekijk je alles met die bril, hier is er feedback en dat werkt verrijkend. Je leert uit elkaars ervaringen." Ook in de binnenlandse competitie doen beide clubs het niet slecht. Club Brugge bezet na tien speeldagen de derde plaats in de Jupiler Pro League. Union volgt de West-Vlamingen op de voet en staat vierde. 

Volgens Van der Haegen is het ook niet verbazend dat beide coaches goeie resultaten neerzetten. Als assistent kennen ze het huis namelijk al van binnen en van buiten. "Ze werken in dezelfde omgeving als vroeger, maar dragen nu een nieuwe functie. En coaches die in een vertrouwde omgeving hoofdcoach worden, zijn veel beter voorbereid."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

Overwinteren beide clubs Europees?

Meest recent

Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

73
73
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

4
4
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

78
78
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

25
25
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

107
107
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

56
56
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

27
27
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

161
161
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

106
106
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

41
41
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

70
70
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

194
194
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

91
91
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

412
412
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

446
446
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

386
386
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

134
134
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

248
248
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

198
198
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

452
452
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

338
338
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

226
226
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

473
473
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

607
607

Meer sportnieuws