'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

342
'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

De nummers één en twee van vorig seizoen, Club Brugge en Union Saint-Gilloise, trekken de goeie lijn van vorig seizoen door en knalden deze week beide naar een 9 op 9 in Europa. Onder de leiding van Carl Hoefkens (44) en Karel Geraerts (40) legden de twee Belgische clubs tot nog toe een foutloos parcours af in respectievelijk de Champions League en de Europa League. 


Beide oefenmeesters promoveerden deze zomer van assistent-coach naar hoofdtrainer en dat lijkt de clubs geen windeieren te leggen. Zowel Hoefkens als Geraerts zijn vaste klanten bij Kris Van der Haegen, directeur van de trainersopleiding bij de KVBV. "Op voetbalvlak moeten we zulke ex-profs niet veel bijleren", aldus Van der Haegen in een interview met Sporza. "Bij ons gaat het vooral over het managen van een groep."

"En het valt net op hoe Hoefkens en Geraerts enorm betrokken zijn bij de opleiding. Ze hebben een lerende mindset. Ze zijn geïnteresseerd. In deze omgeving delen ze ook hun ervaringen met elkaar. Bij je club bekijk je alles met die bril, hier is er feedback en dat werkt verrijkend. Je leert uit elkaars ervaringen." Ook in de binnenlandse competitie doen beide clubs het niet slecht. Club Brugge bezet na tien speeldagen de derde plaats in de Jupiler Pro League. Union volgt de West-Vlamingen op de voet en staat vierde. 

Volgens Van der Haegen is het ook niet verbazend dat beide coaches goeie resultaten neerzetten. Als assistent kennen ze het huis namelijk al van binnen en van buiten. "Ze werken in dezelfde omgeving als vroeger, maar dragen nu een nieuwe functie. En coaches die in een vertrouwde omgeving hoofdcoach worden, zijn veel beter voorbereid."

Overwinteren beide clubs Europees?

Meest recent

Revelatie gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

71
71
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

74
74
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

90
90
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

170
170
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

204
204
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

99
99
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

69
69
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

194
194
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

49
49
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

130
130
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

532
532
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

340
340
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

304
304
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

411
411
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

163
163
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

268
268
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

784
784
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

294
294
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

252
252
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

214
214
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

89
89
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

38
38
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

245
245
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

67
67
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

112
112

Meer sportnieuws