'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

door
'Geheim achter Hoefkens en Geraerts onthuld'

De nummers één en twee van vorig seizoen, Club Brugge en Union Saint-Gilloise, trekken de goeie lijn van vorig seizoen door en knalden deze week beide naar een 9 op 9 in Europa. Onder de leiding van Carl Hoefkens (44) en Karel Geraerts (40) legden de twee Belgische clubs tot nog toe een foutloos parcours af in respectievelijk de Champions League en de Europa League. 


Beide oefenmeesters promoveerden deze zomer van assistent-coach naar hoofdtrainer en dat lijkt de clubs geen windeieren te leggen. Zowel Hoefkens als Geraerts zijn vaste klanten bij Kris Van der Haegen, directeur van de trainersopleiding bij de KVBV. "Op voetbalvlak moeten we zulke ex-profs niet veel bijleren", aldus Van der Haegen in een interview met Sporza. "Bij ons gaat het vooral over het managen van een groep."

"En het valt net op hoe Hoefkens en Geraerts enorm betrokken zijn bij de opleiding. Ze hebben een lerende mindset. Ze zijn geïnteresseerd. In deze omgeving delen ze ook hun ervaringen met elkaar. Bij je club bekijk je alles met die bril, hier is er feedback en dat werkt verrijkend. Je leert uit elkaars ervaringen." Ook in de binnenlandse competitie doen beide clubs het niet slecht. Club Brugge bezet na tien speeldagen de derde plaats in de Jupiler Pro League. Union volgt de West-Vlamingen op de voet en staat vierde. 

Volgens Van der Haegen is het ook niet verbazend dat beide coaches goeie resultaten neerzetten. Als assistent kennen ze het huis namelijk al van binnen en van buiten. "Ze werken in dezelfde omgeving als vroeger, maar dragen nu een nieuwe functie. En coaches die in een vertrouwde omgeving hoofdcoach worden, zijn veel beter voorbereid."

Overwinteren beide clubs Europees?

Meest recent

Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

101
101
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

27
27
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

64
64
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

287
287
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

112
112
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

515
515
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

345
345
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

292
292
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

467
467
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

20
20
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

59
59
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

491
491
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

375
375
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

255
255
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

309
309
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

98
98
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

709
709
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

266
266
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

507
507
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

751
751
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

217
217
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

442
442
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

197
197
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

197
197
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

179
179

Meer sportnieuws