Club Brugge next level: massale toptransfers op komst

877 stemmen
Club Brugge next level: massale toptransfers op komst

Club Brugge is al enkele jaren de grootste topclub van België en door de komst van Tom Caluwé als nieuwe sports manager worden de West-Vlamingen zelfs nóg sterker. Caluwé neemt een deel van de taken van Vincent Mannaert over en hij krijgt de leiding over het sportieve compartiment. Daardoor zal het aan- en verkoopbeleid van Club een nieuwe dimensie krijgen, waardoor de Brugse mastodont op het transfervlak nóg meer boven het Belgische niveau zal uitstijgen.


OOG VOOR ONBEKEND TALENT

Vincent Mannaert blijft als algemeen directeur de eindverantwoordelijke van het sportieve compartiment van Club Brugge, maar de inbreng van Tom Caluwé zal zonder enige twijfel aanzienlijk zijn. De voormalige technisch directeur van KV Mechelen maakte in de voorbije jaren grote indruk Achter de Kazerne, waar hij met een heel beperkt budget toch enorm mooie zaken realiseerde. Wie kende vorig jaar Vinicius Junior, de Braziliaanse middenvelder die onlangs nog in de belangstelling stond van Club Brugge?

Of Issa Kaboré, door Tom Caluwé verkocht aan Manchester City voor vier miljoen euro, en momenteel onder contract bij de Franse topclub Olympique de Marseille? “Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, sprak ex-KV Mechelen coach Wouter Vrancken eerder vol lof over Caluwé. De technisch directeur is een vakman in hart en nieren, die met weinig middelen enorm mooie resultaten boekte.



Tom Caluwé bewijst dat hij elk jaar de juiste spelers kan aantrekken, en daar zitten zelden ‘grote namen’ tussen. Als technisch directeur bij KV Mechelen legde hij de focus ook op spelers van eigen bodem, waarbij in de samenstelling van de spelerskern telkens de juiste mix tussen ervaring en jeugdigheid gezocht wordt. “Tom Caluwé koopt heel slim, pakt jonge Belgen, verjongt en betaalt nooit te veel voor een speler”, zei Mo Messoudi in Sport/Voetbalmagazine.

DE STEMPEL VAN CALUWÉ

Tom Caluwé verwezenlijkte bijvoorbeeld een huzarenstukje toen hij vorig jaar Hugo Cuypers naar KV Mechelen haalde. De Belgische spits genoot de belangstelling van verschillende Belgische topclubs en ook meer kapitaalkrachtige ploegen uit de 2.Bundesliga, maar toch haalde hij zijn slag thuis. Caluwé had namelijk zijn pionnen zodanig goed gepositioneerd dat hij Cuypers onder de neus van talrijke andere clubs, met meer financiële middelen, kon aftroeven.



KV Mechelen betaalde uiteindelijk ‘amper’ 750 duizend euro om Hugo Cuypers naar de club te halen, en één jaar later werd de hardwerkende spits alweer doorverkocht met een aanzienlijke winst. AA Gent was immers bereid om vier miljoen euro neer te tellen voor de gewilde Cuypers, waardoor Malinwa tenslotte 3,25 miljoen euro winst maakte op deze transactie. Een lucratieve deal met de stempel van Caluwé.

DE BESTE TD VAN BELGIË

Tom Caluwé leverde dus uitstekend werk bij KV Mechelen en hij werd in september dan ook terecht verkozen tot de beste technische directeur in België. Die mooie beloning streelt zijn ego uiteraard wel, al blijft de nuchtere Caluwé veel liever in de schaduw en ver weg van de spotlights. Dat neemt niet weg dat andere personen in de voetbalwereld hem graag en positief bespreken in de media. Zoals Fi Vanhoof bijvoorbeeld, wie Caluwé opvolgde als sportief directeur van KV Mechelen. “Ik had me geen betere opvolger kunnen wensen”, stelde Vanhoof vorig jaar in Gazet van Antwerpen. “Tom en zijn team leveren uitstekend werk. We hebben een goed uitgebalanceerde kern en prijs-kwaliteitsgewijs wordt er heel slim ingekocht.”



Ook Steven Defour loopt hoog op met Tom Caluwé. De huidige assistent-coach van KV Mechelen sprak zich meermaals lovend en vol bewondering uit over de technisch directeur in de podcast 90 minutes. “Wij moeten elke euro drie keer omdraaien, en toch is bijna elke transfer van Tom Caluwé en zijn team een schot in de roos”, zei Defour in Gazet van Antwerpen. “Dat moet ook, want de foutenmarge op inkomende transfers is quasi nihil. Transfers van 5 tot 10 miljoen euro realiseren zal een utopie blijven. Dus moeten we alternatieve manieren van werken vinden om tegen de topteams aan te leunen. Dat zal misschien niet elk jaar lukken, maar van de top acht naar de top zes doorstromen, en jonge talenten als Aster Vranckx laten doorgroeien en met een meerwaarde verkopen, is ons doel.”

NEXT LEVEL

Tom Caluwé deed dus heel wat ervaring op bij KV Mechelen en hij mag zijn uitgebreide en unieke vakkennis nu etaleren bij Club Brugge. Daar kan hij werken met veel meer middelen en financiële mogelijkheden, en dat betekent in elk opzicht een mooie promotie voor hem. “Club Brugge is een topploeg van een ander kaliber. Er wacht me daar een bijzonder mooie uitdaging”, zei hij op de officiële clubkanalen van Blauw-Zwart.



Club Brugge leverde in de voorbije jaren uiteraard al fenomenaal werk met hun indrukwekkend in- en uitgaand transferbeleid, maar de komst van Tom Caluwé voegt daar nu duidelijk een unieke dimensie aan toe. Hij leverde bij KV Mechelen fenomenaal werk af met erg beperkte budgetten, wat zal hij dan kunnen realiseren bij de meest kapitaalkrachtige-zelfbedruipende club van België? Club Brugge wordt zo meer dan ooit het Ajax of Bayern München van België.

LEES OOK: 'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

Club Brugge laat de tegenstand geen schijn van kans

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

34
34
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

64
64
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

87
87
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

244
244
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

55
55
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

177
177
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

641
641
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

465
465
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

662
662
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

497
497
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

513
513

Meer sportnieuws