‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

275
‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

Vincent Kompany heeft zijn start bij Burnley FC niet gemist. De ex-coach van RSC Anderlecht oogst grote lof over Het Kanaal en zijn ploeg strijdt momenteel volop voor de promotie naar de Premier League. Kompany zet goede prestaties neer en dat doet hij bovendien ook met goed voetbal. En vooral met veel balbezit. Érg veel balbezit. Naar het voorbeeld van Pep Guardiola, één van Kompany’s voorbeelden als coach.


Burnley bezet momenteel de vijfde plaats in de Championship en daardoor behoudt de club het uitzicht op een retourticket naar de Premier League. Kompany houdt bij Burnley vast aan zijn dominante speelwijze want hij haalt dit seizoen maar liefst 65,2% balbezit. Met dat gemiddelde is Burnley de ploeg die het hoogste veldoverwicht haalt in de Championship, met een groot verschil op de dichtste achtervolgers Norwich (61%), Swansea (60,3%), West Bromwich Albion (55,4%) en Middlesbrough (54,2%). Op die manier doet Burnley quasi even goed als … het Manchester City van Pep Guardiola, dat momenteel in de Premier League een gemiddeld balbezit vergaart van maar liefst 68,1%.

Het is duidelijk dat Kompany bij Burnley over meer kwaliteit beschikt dan bij Anderlecht, logisch ook omdat Burnley over een veel groter transferbudget beschikt dan Sporting, waardoor hij in Engeland zijn filosofie beter kan ontplooien. Steven Defour, ex-speler van Burnley, sprak zich eerder ook al lovend uit over Kompany. “In Engeland is het respect voor Kompany zeer groot. Ze zijn er zeer te spreken over de manier van voetballen van Burnley. aldus Defour bij Play Sports. Kompany is een adept van de balbezit georiënteerde aanpak van Guardiola, maar de voormalige verdediger kopieert de filosofie van de Spanjaard niet volledig. Kompany legt zijn eigen accenten maar het is toch wel duidelijk dat hij dominant voetbal ambieert.

GUARDIOLA

Kompany voegde bijvoorbeeld veel meer realisme toe aan het spel bij Anderlecht, om op hun niveau te spelen met de beschikbare spelers. “Ik kan uiteraard niet ontkennen dat Pep niet belangrijk is geweest voor mij”, zei Kompany onlangs aan Eleven Sports. “Ik houd van zijn filosofie, maar iedereen is anders en pakt het ook op zijn manier aan. Er is ook de realiteit van wat de ene kern kan en wat de andere kern kan. Je moet je dus aanpassen aan de spelers die je hebt. Er is niet één heilig model: ik houd ook van de aanpak van Klopp. Hoe ze pressen en hun counters uitspelen, ik vind het defensieve werk, en de manier hoe ze daarop trainen, van Atlético Madrid heel straf.”

Kompany wordt op termijn beschouwd als één van de toekomstige coaches van de Citizens, in Engeland zijn ze er zelfs quasi zeker van, al zal hij daarvoor eerst nog heel wat ervaring moeten opdoen. Kompany krijgt bij Burnley dus aanzienlijk meer middelen ter beschikking dan bij Anderlecht om de gewenste spelers aan te trekken en hij loodste ondertussen al veel spelers vanuit de Jupiler Pro League naar Turf Moor: Manuel Benson (Antwerp FC), Anass Zaroury (Sporting Charleroi), Samuel Bastien (Standard), Josh Cullen (Anderlecht), Vitinho (Cercle Brugge), alsook ex-Anderlecht huurling Taylor Harwood Bellis. Voorlopig lijkt die transferpolitiek dan ook aan te slaan.

LEES OOK: Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

🚀

Wordt Kompany ooit de coach van Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

75
75
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

144
144
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

50
50
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

105
105
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

117
117
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

161
161
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1213
1213
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

432
432
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

236
236
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

276
276
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

628
628
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

375
375
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

292
292
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

208
208
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

122
122
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

713
713
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

103
103
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

557
557
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

217
217
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1120
1120
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

106
106
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1254
1254
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

76
76
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

78
78

Meer sportnieuws