‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

275
‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

Vincent Kompany heeft zijn start bij Burnley FC niet gemist. De ex-coach van RSC Anderlecht oogst grote lof over Het Kanaal en zijn ploeg strijdt momenteel volop voor de promotie naar de Premier League. Kompany zet goede prestaties neer en dat doet hij bovendien ook met goed voetbal. En vooral met veel balbezit. Érg veel balbezit. Naar het voorbeeld van Pep Guardiola, één van Kompany’s voorbeelden als coach.


Burnley bezet momenteel de vijfde plaats in de Championship en daardoor behoudt de club het uitzicht op een retourticket naar de Premier League. Kompany houdt bij Burnley vast aan zijn dominante speelwijze want hij haalt dit seizoen maar liefst 65,2% balbezit. Met dat gemiddelde is Burnley de ploeg die het hoogste veldoverwicht haalt in de Championship, met een groot verschil op de dichtste achtervolgers Norwich (61%), Swansea (60,3%), West Bromwich Albion (55,4%) en Middlesbrough (54,2%). Op die manier doet Burnley quasi even goed als … het Manchester City van Pep Guardiola, dat momenteel in de Premier League een gemiddeld balbezit vergaart van maar liefst 68,1%.

Het is duidelijk dat Kompany bij Burnley over meer kwaliteit beschikt dan bij Anderlecht, logisch ook omdat Burnley over een veel groter transferbudget beschikt dan Sporting, waardoor hij in Engeland zijn filosofie beter kan ontplooien. Steven Defour, ex-speler van Burnley, sprak zich eerder ook al lovend uit over Kompany. “In Engeland is het respect voor Kompany zeer groot. Ze zijn er zeer te spreken over de manier van voetballen van Burnley. aldus Defour bij Play Sports. Kompany is een adept van de balbezit georiënteerde aanpak van Guardiola, maar de voormalige verdediger kopieert de filosofie van de Spanjaard niet volledig. Kompany legt zijn eigen accenten maar het is toch wel duidelijk dat hij dominant voetbal ambieert.

GUARDIOLA

Kompany voegde bijvoorbeeld veel meer realisme toe aan het spel bij Anderlecht, om op hun niveau te spelen met de beschikbare spelers. “Ik kan uiteraard niet ontkennen dat Pep niet belangrijk is geweest voor mij”, zei Kompany onlangs aan Eleven Sports. “Ik houd van zijn filosofie, maar iedereen is anders en pakt het ook op zijn manier aan. Er is ook de realiteit van wat de ene kern kan en wat de andere kern kan. Je moet je dus aanpassen aan de spelers die je hebt. Er is niet één heilig model: ik houd ook van de aanpak van Klopp. Hoe ze pressen en hun counters uitspelen, ik vind het defensieve werk, en de manier hoe ze daarop trainen, van Atlético Madrid heel straf.”

Kompany wordt op termijn beschouwd als één van de toekomstige coaches van de Citizens, in Engeland zijn ze er zelfs quasi zeker van, al zal hij daarvoor eerst nog heel wat ervaring moeten opdoen. Kompany krijgt bij Burnley dus aanzienlijk meer middelen ter beschikking dan bij Anderlecht om de gewenste spelers aan te trekken en hij loodste ondertussen al veel spelers vanuit de Jupiler Pro League naar Turf Moor: Manuel Benson (Antwerp FC), Anass Zaroury (Sporting Charleroi), Samuel Bastien (Standard), Josh Cullen (Anderlecht), Vitinho (Cercle Brugge), alsook ex-Anderlecht huurling Taylor Harwood Bellis. Voorlopig lijkt die transferpolitiek dan ook aan te slaan.

LEES OOK: Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

🚀

Wordt Kompany ooit de coach van Anderlecht?

Meest recent

'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

7
7
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

33
33
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

16
16
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

109
109
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

10
10
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

102
102
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

114
114
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

29
29
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

102
102
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

171
171
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

149
149
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

150
150
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

269
269
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

539
539
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

151
151
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

270
270
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

102
102
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

91
91
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

52
52
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

42
42
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

66
66
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

95
95
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

35
35
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

208
208
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

87
87

Meer sportnieuws