‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

275 stemmen
‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

Vincent Kompany heeft zijn start bij Burnley FC niet gemist. De ex-coach van RSC Anderlecht oogst grote lof over Het Kanaal en zijn ploeg strijdt momenteel volop voor de promotie naar de Premier League. Kompany zet goede prestaties neer en dat doet hij bovendien ook met goed voetbal. En vooral met veel balbezit. Érg veel balbezit. Naar het voorbeeld van Pep Guardiola, één van Kompany’s voorbeelden als coach.


Burnley bezet momenteel de vijfde plaats in de Championship en daardoor behoudt de club het uitzicht op een retourticket naar de Premier League. Kompany houdt bij Burnley vast aan zijn dominante speelwijze want hij haalt dit seizoen maar liefst 65,2% balbezit. Met dat gemiddelde is Burnley de ploeg die het hoogste veldoverwicht haalt in de Championship, met een groot verschil op de dichtste achtervolgers Norwich (61%), Swansea (60,3%), West Bromwich Albion (55,4%) en Middlesbrough (54,2%). Op die manier doet Burnley quasi even goed als … het Manchester City van Pep Guardiola, dat momenteel in de Premier League een gemiddeld balbezit vergaart van maar liefst 68,1%.

Het is duidelijk dat Kompany bij Burnley over meer kwaliteit beschikt dan bij Anderlecht, logisch ook omdat Burnley over een veel groter transferbudget beschikt dan Sporting, waardoor hij in Engeland zijn filosofie beter kan ontplooien. Steven Defour, ex-speler van Burnley, sprak zich eerder ook al lovend uit over Kompany. “In Engeland is het respect voor Kompany zeer groot. Ze zijn er zeer te spreken over de manier van voetballen van Burnley. aldus Defour bij Play Sports. Kompany is een adept van de balbezit georiënteerde aanpak van Guardiola, maar de voormalige verdediger kopieert de filosofie van de Spanjaard niet volledig. Kompany legt zijn eigen accenten maar het is toch wel duidelijk dat hij dominant voetbal ambieert.

GUARDIOLA

Kompany voegde bijvoorbeeld veel meer realisme toe aan het spel bij Anderlecht, om op hun niveau te spelen met de beschikbare spelers. “Ik kan uiteraard niet ontkennen dat Pep niet belangrijk is geweest voor mij”, zei Kompany onlangs aan Eleven Sports. “Ik houd van zijn filosofie, maar iedereen is anders en pakt het ook op zijn manier aan. Er is ook de realiteit van wat de ene kern kan en wat de andere kern kan. Je moet je dus aanpassen aan de spelers die je hebt. Er is niet één heilig model: ik houd ook van de aanpak van Klopp. Hoe ze pressen en hun counters uitspelen, ik vind het defensieve werk, en de manier hoe ze daarop trainen, van Atlético Madrid heel straf.”

Kompany wordt op termijn beschouwd als één van de toekomstige coaches van de Citizens, in Engeland zijn ze er zelfs quasi zeker van, al zal hij daarvoor eerst nog heel wat ervaring moeten opdoen. Kompany krijgt bij Burnley dus aanzienlijk meer middelen ter beschikking dan bij Anderlecht om de gewenste spelers aan te trekken en hij loodste ondertussen al veel spelers vanuit de Jupiler Pro League naar Turf Moor: Manuel Benson (Antwerp FC), Anass Zaroury (Sporting Charleroi), Samuel Bastien (Standard), Josh Cullen (Anderlecht), Vitinho (Cercle Brugge), alsook ex-Anderlecht huurling Taylor Harwood Bellis. Voorlopig lijkt die transferpolitiek dan ook aan te slaan.

LEES OOK: Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

🚀

Wordt Kompany ooit de coach van Anderlecht?

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

76
76
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

53
53
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

50
50
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

36
36
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

60
60
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

14
14
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

126
126
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

133
133
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

282
282
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

160
160
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

245
245
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

151
151
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

101
101
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

138
138
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

145
145
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

137
137
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

352
352
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

651
651
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

698
698
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

290
290
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

341
341
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

460
460
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

49
49
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

159
159

Meer sportnieuws