‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

275
‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

Vincent Kompany heeft zijn start bij Burnley FC niet gemist. De ex-coach van RSC Anderlecht oogst grote lof over Het Kanaal en zijn ploeg strijdt momenteel volop voor de promotie naar de Premier League. Kompany zet goede prestaties neer en dat doet hij bovendien ook met goed voetbal. En vooral met veel balbezit. Érg veel balbezit. Naar het voorbeeld van Pep Guardiola, één van Kompany’s voorbeelden als coach.


Burnley bezet momenteel de vijfde plaats in de Championship en daardoor behoudt de club het uitzicht op een retourticket naar de Premier League. Kompany houdt bij Burnley vast aan zijn dominante speelwijze want hij haalt dit seizoen maar liefst 65,2% balbezit. Met dat gemiddelde is Burnley de ploeg die het hoogste veldoverwicht haalt in de Championship, met een groot verschil op de dichtste achtervolgers Norwich (61%), Swansea (60,3%), West Bromwich Albion (55,4%) en Middlesbrough (54,2%). Op die manier doet Burnley quasi even goed als … het Manchester City van Pep Guardiola, dat momenteel in de Premier League een gemiddeld balbezit vergaart van maar liefst 68,1%.

Het is duidelijk dat Kompany bij Burnley over meer kwaliteit beschikt dan bij Anderlecht, logisch ook omdat Burnley over een veel groter transferbudget beschikt dan Sporting, waardoor hij in Engeland zijn filosofie beter kan ontplooien. Steven Defour, ex-speler van Burnley, sprak zich eerder ook al lovend uit over Kompany. “In Engeland is het respect voor Kompany zeer groot. Ze zijn er zeer te spreken over de manier van voetballen van Burnley. aldus Defour bij Play Sports. Kompany is een adept van de balbezit georiënteerde aanpak van Guardiola, maar de voormalige verdediger kopieert de filosofie van de Spanjaard niet volledig. Kompany legt zijn eigen accenten maar het is toch wel duidelijk dat hij dominant voetbal ambieert.

GUARDIOLA

Kompany voegde bijvoorbeeld veel meer realisme toe aan het spel bij Anderlecht, om op hun niveau te spelen met de beschikbare spelers. “Ik kan uiteraard niet ontkennen dat Pep niet belangrijk is geweest voor mij”, zei Kompany onlangs aan Eleven Sports. “Ik houd van zijn filosofie, maar iedereen is anders en pakt het ook op zijn manier aan. Er is ook de realiteit van wat de ene kern kan en wat de andere kern kan. Je moet je dus aanpassen aan de spelers die je hebt. Er is niet één heilig model: ik houd ook van de aanpak van Klopp. Hoe ze pressen en hun counters uitspelen, ik vind het defensieve werk, en de manier hoe ze daarop trainen, van Atlético Madrid heel straf.”

Kompany wordt op termijn beschouwd als één van de toekomstige coaches van de Citizens, in Engeland zijn ze er zelfs quasi zeker van, al zal hij daarvoor eerst nog heel wat ervaring moeten opdoen. Kompany krijgt bij Burnley dus aanzienlijk meer middelen ter beschikking dan bij Anderlecht om de gewenste spelers aan te trekken en hij loodste ondertussen al veel spelers vanuit de Jupiler Pro League naar Turf Moor: Manuel Benson (Antwerp FC), Anass Zaroury (Sporting Charleroi), Samuel Bastien (Standard), Josh Cullen (Anderlecht), Vitinho (Cercle Brugge), alsook ex-Anderlecht huurling Taylor Harwood Bellis. Voorlopig lijkt die transferpolitiek dan ook aan te slaan.

LEES OOK: Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Wordt Kompany ooit de coach van Anderlecht?

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

3
3
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

6
6
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

29
29
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

26
26
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

10
10
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

20
20
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

90
90
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

30
30
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

61
61
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

263
263
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

402
402
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

116
116
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

281
281
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

144
144
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

121
121
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

517
517
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

586
586
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

791
791
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

679
679

Meer sportnieuws