‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

275
‘Kompany treedt in de voetsporen van Guardiola'

Vincent Kompany heeft zijn start bij Burnley FC niet gemist. De ex-coach van RSC Anderlecht oogst grote lof over Het Kanaal en zijn ploeg strijdt momenteel volop voor de promotie naar de Premier League. Kompany zet goede prestaties neer en dat doet hij bovendien ook met goed voetbal. En vooral met veel balbezit. Érg veel balbezit. Naar het voorbeeld van Pep Guardiola, één van Kompany’s voorbeelden als coach.


Burnley bezet momenteel de vijfde plaats in de Championship en daardoor behoudt de club het uitzicht op een retourticket naar de Premier League. Kompany houdt bij Burnley vast aan zijn dominante speelwijze want hij haalt dit seizoen maar liefst 65,2% balbezit. Met dat gemiddelde is Burnley de ploeg die het hoogste veldoverwicht haalt in de Championship, met een groot verschil op de dichtste achtervolgers Norwich (61%), Swansea (60,3%), West Bromwich Albion (55,4%) en Middlesbrough (54,2%). Op die manier doet Burnley quasi even goed als … het Manchester City van Pep Guardiola, dat momenteel in de Premier League een gemiddeld balbezit vergaart van maar liefst 68,1%.

Het is duidelijk dat Kompany bij Burnley over meer kwaliteit beschikt dan bij Anderlecht, logisch ook omdat Burnley over een veel groter transferbudget beschikt dan Sporting, waardoor hij in Engeland zijn filosofie beter kan ontplooien. Steven Defour, ex-speler van Burnley, sprak zich eerder ook al lovend uit over Kompany. “In Engeland is het respect voor Kompany zeer groot. Ze zijn er zeer te spreken over de manier van voetballen van Burnley. aldus Defour bij Play Sports. Kompany is een adept van de balbezit georiënteerde aanpak van Guardiola, maar de voormalige verdediger kopieert de filosofie van de Spanjaard niet volledig. Kompany legt zijn eigen accenten maar het is toch wel duidelijk dat hij dominant voetbal ambieert.

GUARDIOLA

Kompany voegde bijvoorbeeld veel meer realisme toe aan het spel bij Anderlecht, om op hun niveau te spelen met de beschikbare spelers. “Ik kan uiteraard niet ontkennen dat Pep niet belangrijk is geweest voor mij”, zei Kompany onlangs aan Eleven Sports. “Ik houd van zijn filosofie, maar iedereen is anders en pakt het ook op zijn manier aan. Er is ook de realiteit van wat de ene kern kan en wat de andere kern kan. Je moet je dus aanpassen aan de spelers die je hebt. Er is niet één heilig model: ik houd ook van de aanpak van Klopp. Hoe ze pressen en hun counters uitspelen, ik vind het defensieve werk, en de manier hoe ze daarop trainen, van Atlético Madrid heel straf.”

Kompany wordt op termijn beschouwd als één van de toekomstige coaches van de Citizens, in Engeland zijn ze er zelfs quasi zeker van, al zal hij daarvoor eerst nog heel wat ervaring moeten opdoen. Kompany krijgt bij Burnley dus aanzienlijk meer middelen ter beschikking dan bij Anderlecht om de gewenste spelers aan te trekken en hij loodste ondertussen al veel spelers vanuit de Jupiler Pro League naar Turf Moor: Manuel Benson (Antwerp FC), Anass Zaroury (Sporting Charleroi), Samuel Bastien (Standard), Josh Cullen (Anderlecht), Vitinho (Cercle Brugge), alsook ex-Anderlecht huurling Taylor Harwood Bellis. Voorlopig lijkt die transferpolitiek dan ook aan te slaan.

LEES OOK: Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

🚀

Wordt Kompany ooit de coach van Anderlecht?

Meest recent

Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

4
4
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

25
25
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

23
23
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

10
10
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

88
88
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

167
167
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

315
315
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

161
161
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

80
80
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

73
73
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

253
253
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

158
158
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

145
145
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

569
569
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

148
148
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

35
35
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

407
407
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

408
408
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

92
92
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

306
306
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

183
183
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

594
594
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

414
414
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

330
330

Meer sportnieuws