Vanaken ziet Club schitteren: "Dán zijn we heel goed"

door
Vanaken ziet Club schitteren:

Het sprookje van Club Brugge in de Champions League blijft maar duren. Blauw-Zwart rolde dinsdagavond Atlético Madrid op met 2-0 en staat autoritair op kop in de groep met 9 op 9. De Bruggelingen hebben nog één punt nodig om zich te plaatsen voor de achtste finales.


Het was genieten geblazen in Jan Breydel. Met twee knappe goals maakte de ploeg van Carl Hoefkens het verschil. Sowah en Jutgla waren net als in Porto opnieuw trefzeker. Bovendien kon Club opnieuw rekenen op Simon Mignolet, die als een muur elke poging van Atlético onschadelijk maakte. En als hij dan toch eens geklopt leek, bracht de lat redding voor de landskampioen. Kapitein Hans Vanaken zag het plannetje van Club uitstekend uitpakken. "We wisten uit de voorbije matchen dat alles mogelijk is als je het plan goed uitvoert en 100 procent de focus houdt", vertelt de Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws.

"Dan zijn we heel goed en kunnen we in de Champions League meedoen. De tweede helft was moeilijker, dan was het vooral overleven. Maar we scoren op een goed moment. We hebben ook geen grote kansen weggegeven, al hebben we wel geluk dat de penalty gemist wordt. Anders wordt het nog warm. Dit is fantastisch als Club-zijnde", beseft hij. Volgende week trekt Blauw-Zwart naar Madrid. De historische kwalificatie kan er een feit worden. "We moeten er vol in geloven dat we die overwintering kunnen pakken, zonder aan te geven dat we er al zijn. Maar het zou enorm pijnlijk zijn mochten we er nu nog naast grijpen", geeft Vanaken aan.

UITBLINKER JUTGLA

Meerdere spelers lieten zich opnieuw in positieve zin opmerken bij Club, en niet in het minst Ferran Jutgla. De Spanjaard deed Atlético pijn met een assist en een goal. Hij brengt zijn totaal in de Champions League nu op twee goals en twee assists in drie duels. Knappe statistieken. Ook in Spanje hebben ze nu kunnen kennismaken met de Catalaan, wiens transfer een grote voltreffer is.

LEES OOK: Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Geeft Club dit nog uit handen?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

40
40
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

21
21
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

60
60
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

156
156
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

193
193
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

353
353
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

261
261
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

135
135
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws