Vanaken ziet Club schitteren: "Dán zijn we heel goed"

268 stemmen
Vanaken ziet Club schitteren:

Het sprookje van Club Brugge in de Champions League blijft maar duren. Blauw-Zwart rolde dinsdagavond Atlético Madrid op met 2-0 en staat autoritair op kop in de groep met 9 op 9. De Bruggelingen hebben nog één punt nodig om zich te plaatsen voor de achtste finales.


Het was genieten geblazen in Jan Breydel. Met twee knappe goals maakte de ploeg van Carl Hoefkens het verschil. Sowah en Jutgla waren net als in Porto opnieuw trefzeker. Bovendien kon Club opnieuw rekenen op Simon Mignolet, die als een muur elke poging van Atlético onschadelijk maakte. En als hij dan toch eens geklopt leek, bracht de lat redding voor de landskampioen. Kapitein Hans Vanaken zag het plannetje van Club uitstekend uitpakken. "We wisten uit de voorbije matchen dat alles mogelijk is als je het plan goed uitvoert en 100 procent de focus houdt", vertelt de Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws.

"Dan zijn we heel goed en kunnen we in de Champions League meedoen. De tweede helft was moeilijker, dan was het vooral overleven. Maar we scoren op een goed moment. We hebben ook geen grote kansen weggegeven, al hebben we wel geluk dat de penalty gemist wordt. Anders wordt het nog warm. Dit is fantastisch als Club-zijnde", beseft hij. Volgende week trekt Blauw-Zwart naar Madrid. De historische kwalificatie kan er een feit worden. "We moeten er vol in geloven dat we die overwintering kunnen pakken, zonder aan te geven dat we er al zijn. Maar het zou enorm pijnlijk zijn mochten we er nu nog naast grijpen", geeft Vanaken aan.

UITBLINKER JUTGLA

Meerdere spelers lieten zich opnieuw in positieve zin opmerken bij Club, en niet in het minst Ferran Jutgla. De Spanjaard deed Atlético pijn met een assist en een goal. Hij brengt zijn totaal in de Champions League nu op twee goals en twee assists in drie duels. Knappe statistieken. Ook in Spanje hebben ze nu kunnen kennismaken met de Catalaan, wiens transfer een grote voltreffer is.

LEES OOK: Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Geeft Club dit nog uit handen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

27
27
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

39
39
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

41
41
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

96
96
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

137
137
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

95
95
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

370
370
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

49
49
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

110
110
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

32
32
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

421
421
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

106
106
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1324
1324
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

259
259
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

590
590
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

286
286
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

258
258
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

348
348
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

94
94
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

91
91
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

649
649
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

392
392
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

166
166
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

169
169
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

146
146

Meer sportnieuws