Vanaken ziet Club schitteren: "Dán zijn we heel goed"

door
Vanaken ziet Club schitteren:

Het sprookje van Club Brugge in de Champions League blijft maar duren. Blauw-Zwart rolde dinsdagavond Atlético Madrid op met 2-0 en staat autoritair op kop in de groep met 9 op 9. De Bruggelingen hebben nog één punt nodig om zich te plaatsen voor de achtste finales.


Het was genieten geblazen in Jan Breydel. Met twee knappe goals maakte de ploeg van Carl Hoefkens het verschil. Sowah en Jutgla waren net als in Porto opnieuw trefzeker. Bovendien kon Club opnieuw rekenen op Simon Mignolet, die als een muur elke poging van Atlético onschadelijk maakte. En als hij dan toch eens geklopt leek, bracht de lat redding voor de landskampioen. Kapitein Hans Vanaken zag het plannetje van Club uitstekend uitpakken. "We wisten uit de voorbije matchen dat alles mogelijk is als je het plan goed uitvoert en 100 procent de focus houdt", vertelt de Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws.

"Dan zijn we heel goed en kunnen we in de Champions League meedoen. De tweede helft was moeilijker, dan was het vooral overleven. Maar we scoren op een goed moment. We hebben ook geen grote kansen weggegeven, al hebben we wel geluk dat de penalty gemist wordt. Anders wordt het nog warm. Dit is fantastisch als Club-zijnde", beseft hij. Volgende week trekt Blauw-Zwart naar Madrid. De historische kwalificatie kan er een feit worden. "We moeten er vol in geloven dat we die overwintering kunnen pakken, zonder aan te geven dat we er al zijn. Maar het zou enorm pijnlijk zijn mochten we er nu nog naast grijpen", geeft Vanaken aan.

UITBLINKER JUTGLA

Meerdere spelers lieten zich opnieuw in positieve zin opmerken bij Club, en niet in het minst Ferran Jutgla. De Spanjaard deed Atlético pijn met een assist en een goal. Hij brengt zijn totaal in de Champions League nu op twee goals en twee assists in drie duels. Knappe statistieken. Ook in Spanje hebben ze nu kunnen kennismaken met de Catalaan, wiens transfer een grote voltreffer is.

LEES OOK: Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Geeft Club dit nog uit handen?

Meest recent

Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

1
1
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

138
138
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

89
89
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

20
20
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

35
35
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

83
83
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

41
41
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

81
81
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

453
453
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

123
123
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

86
86
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

248
248
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

269
269
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

211
211
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

244
244
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

645
645
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

396
396
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

333
333
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

336
336
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

242
242
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

347
347
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

292
292
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

603
603
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

679
679
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

452
452

Meer sportnieuws