Vanaken ziet Club schitteren: "Dán zijn we heel goed"

door
Vanaken ziet Club schitteren:

Het sprookje van Club Brugge in de Champions League blijft maar duren. Blauw-Zwart rolde dinsdagavond Atlético Madrid op met 2-0 en staat autoritair op kop in de groep met 9 op 9. De Bruggelingen hebben nog één punt nodig om zich te plaatsen voor de achtste finales.


Het was genieten geblazen in Jan Breydel. Met twee knappe goals maakte de ploeg van Carl Hoefkens het verschil. Sowah en Jutgla waren net als in Porto opnieuw trefzeker. Bovendien kon Club opnieuw rekenen op Simon Mignolet, die als een muur elke poging van Atlético onschadelijk maakte. En als hij dan toch eens geklopt leek, bracht de lat redding voor de landskampioen. Kapitein Hans Vanaken zag het plannetje van Club uitstekend uitpakken. "We wisten uit de voorbije matchen dat alles mogelijk is als je het plan goed uitvoert en 100 procent de focus houdt", vertelt de Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws.

"Dan zijn we heel goed en kunnen we in de Champions League meedoen. De tweede helft was moeilijker, dan was het vooral overleven. Maar we scoren op een goed moment. We hebben ook geen grote kansen weggegeven, al hebben we wel geluk dat de penalty gemist wordt. Anders wordt het nog warm. Dit is fantastisch als Club-zijnde", beseft hij. Volgende week trekt Blauw-Zwart naar Madrid. De historische kwalificatie kan er een feit worden. "We moeten er vol in geloven dat we die overwintering kunnen pakken, zonder aan te geven dat we er al zijn. Maar het zou enorm pijnlijk zijn mochten we er nu nog naast grijpen", geeft Vanaken aan.

UITBLINKER JUTGLA

Meerdere spelers lieten zich opnieuw in positieve zin opmerken bij Club, en niet in het minst Ferran Jutgla. De Spanjaard deed Atlético pijn met een assist en een goal. Hij brengt zijn totaal in de Champions League nu op twee goals en twee assists in drie duels. Knappe statistieken. Ook in Spanje hebben ze nu kunnen kennismaken met de Catalaan, wiens transfer een grote voltreffer is.

LEES OOK: Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

Geeft Club dit nog uit handen?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

5
5
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

46
46
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

22
22
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

180
180
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

155
155
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

90
90
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

252
252
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

183
183
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

131
131
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

128
128
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

248
248
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

76
76
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

134
134
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

263
263
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

507
507
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

426
426
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

247
247
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

393
393
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

650
650

Meer sportnieuws