Club Brugge staat na droomscenario op één punt van achtste finales

door
Club Brugge staat na droomscenario op één punt van achtste finales

Het sprookje van Club Brugge in deze Champions League blijft maar duren. Blauw-Zwart pakte dinsdagavond al zijn derde overwinning op rij door na Leverkusen en Porto nu ook Atletico Madrid met lege handen weg te sturen. Dankzij goals van Kamal Sowah en Ferran Jutgla en alweer een aantal belangrijke interventies van Simon Mignolet werd het 2-0 tegen de Spanjaarden.


Bovendien ontrolde zich ook in de andere wedstrijd een droomscenario voor Club. FC Porto haalde het daarin van Bayer Leverkusen dankzij twee doelpunten in de laatste 20 minuten. Daardoor is Club in groep B soeverein leider met negen op negen, terwijl Porto, Leverkusen én Atletico Madrid allemaal drie punten achter hun naam hebben.

Dat betekent dat Club volgende week in Madrid genoeg heeft aan een puntje om de historische kwalificatie voor de achtste finales over de streep te trekken. In dat geval blijft de kloof met Atletico immers op zes punten met nog twee matchen te gaan, maar bij een gelijk puntenaantal blijft Club de Spanjaarden dan altijd voor omdat ze een beter resultaat in de onderlinge duels kunnen voorleggen.

EERSTE KEER
Bovendien is het in dat geval ook onmogelijk dat zowel Porto als Leverkusen hen nog passeren in de eindstand, waardoor Club dus sowieso bij de eerste twee zou eindigen. Daarmee zou het voor de eerste keer in zijn geschiedenis overwinteren in de Champions League, iets waar eerder enkel Anderlecht (2000/01) en AA Gent (2015/16) al in slaagden. Club heeft bovendien de statistieken aan zijn kant, want nog nooit gebeurde het eerder dat een ploeg die met negen op negen begon zich niét plaatste voor de tweede ronde.

LEES OOK: Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Zal Club Brugge kwalificatie voor de achtste finales nog weggeven?

Meest recent

Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

21
21
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

41
41
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

27
27
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

48
48
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

68
68
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

29
29
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

364
364
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

488
488
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

326
326
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

115
115
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

30
30
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

582
582
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

487
487
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

184
184
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

228
228
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

606
606
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

339
339
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

546
546
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

152
152
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

214
214
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

203
203
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

141
141
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

229
229
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

83
83

Meer sportnieuws