Club Brugge staat na droomscenario op één punt van achtste finales

door
Club Brugge staat na droomscenario op één punt van achtste finales

Het sprookje van Club Brugge in deze Champions League blijft maar duren. Blauw-Zwart pakte dinsdagavond al zijn derde overwinning op rij door na Leverkusen en Porto nu ook Atletico Madrid met lege handen weg te sturen. Dankzij goals van Kamal Sowah en Ferran Jutgla en alweer een aantal belangrijke interventies van Simon Mignolet werd het 2-0 tegen de Spanjaarden.


Bovendien ontrolde zich ook in de andere wedstrijd een droomscenario voor Club. FC Porto haalde het daarin van Bayer Leverkusen dankzij twee doelpunten in de laatste 20 minuten. Daardoor is Club in groep B soeverein leider met negen op negen, terwijl Porto, Leverkusen én Atletico Madrid allemaal drie punten achter hun naam hebben.

Dat betekent dat Club volgende week in Madrid genoeg heeft aan een puntje om de historische kwalificatie voor de achtste finales over de streep te trekken. In dat geval blijft de kloof met Atletico immers op zes punten met nog twee matchen te gaan, maar bij een gelijk puntenaantal blijft Club de Spanjaarden dan altijd voor omdat ze een beter resultaat in de onderlinge duels kunnen voorleggen.

EERSTE KEER
Bovendien is het in dat geval ook onmogelijk dat zowel Porto als Leverkusen hen nog passeren in de eindstand, waardoor Club dus sowieso bij de eerste twee zou eindigen. Daarmee zou het voor de eerste keer in zijn geschiedenis overwinteren in de Champions League, iets waar eerder enkel Anderlecht (2000/01) en AA Gent (2015/16) al in slaagden. Club heeft bovendien de statistieken aan zijn kant, want nog nooit gebeurde het eerder dat een ploeg die met negen op negen begon zich niét plaatste voor de tweede ronde.

LEES OOK: Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Zal Club Brugge kwalificatie voor de achtste finales nog weggeven?

Meest recent

Garcia laat 241 caps links liggen: vijftal ziet WK-droom doorprikt

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

11
11
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

22
22
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

26
26
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

112
112
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

222
222
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

93
93
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

48
48
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

220
220
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

374
374
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

37
37
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

160
160
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

582
582
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

162
162
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

124
124
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

193
193
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

30
30
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

369
369
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

82
82
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

236
236
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

379
379
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

310
310
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

410
410
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

393
393
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

48
48

Meer sportnieuws