Club Brugge staat na droomscenario op één punt van achtste finales

door
Club Brugge staat na droomscenario op één punt van achtste finales

Het sprookje van Club Brugge in deze Champions League blijft maar duren. Blauw-Zwart pakte dinsdagavond al zijn derde overwinning op rij door na Leverkusen en Porto nu ook Atletico Madrid met lege handen weg te sturen. Dankzij goals van Kamal Sowah en Ferran Jutgla en alweer een aantal belangrijke interventies van Simon Mignolet werd het 2-0 tegen de Spanjaarden.


Bovendien ontrolde zich ook in de andere wedstrijd een droomscenario voor Club. FC Porto haalde het daarin van Bayer Leverkusen dankzij twee doelpunten in de laatste 20 minuten. Daardoor is Club in groep B soeverein leider met negen op negen, terwijl Porto, Leverkusen én Atletico Madrid allemaal drie punten achter hun naam hebben.

Dat betekent dat Club volgende week in Madrid genoeg heeft aan een puntje om de historische kwalificatie voor de achtste finales over de streep te trekken. In dat geval blijft de kloof met Atletico immers op zes punten met nog twee matchen te gaan, maar bij een gelijk puntenaantal blijft Club de Spanjaarden dan altijd voor omdat ze een beter resultaat in de onderlinge duels kunnen voorleggen.

EERSTE KEER
Bovendien is het in dat geval ook onmogelijk dat zowel Porto als Leverkusen hen nog passeren in de eindstand, waardoor Club dus sowieso bij de eerste twee zou eindigen. Daarmee zou het voor de eerste keer in zijn geschiedenis overwinteren in de Champions League, iets waar eerder enkel Anderlecht (2000/01) en AA Gent (2015/16) al in slaagden. Club heeft bovendien de statistieken aan zijn kant, want nog nooit gebeurde het eerder dat een ploeg die met negen op negen begon zich niét plaatste voor de tweede ronde.

LEES OOK: Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Zal Club Brugge kwalificatie voor de achtste finales nog weggeven?

Meest recent

Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

19
19
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

13
13
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

32
32
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

45
45
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

42
42
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

256
256
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

300
300
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

52
52
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

166
166
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

216
216
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

57
57
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

146
146
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

51
51
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

27
27
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

369
369
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

466
466
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

394
394
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

40
40
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

328
328
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

348
348
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

329
329
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

326
326
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

270
270

Meer sportnieuws