Géén Mbappé of Haaland: dit is de gevaarlijkste speler van Europa

door
Géén Mbappé of Haaland: dit is de gevaarlijkste speler van Europa

Sinds de start van het Europees voetbal in augustus mochten de voetballiefhebbers in binnen- en buitenland al smullen van enkele sensationele prestaties. Zo is men in Engeland in de ban van Erling Haaland, en teert men in Frankrijk op de weergaloze statistieken van Kylian Mbappé. Toch is geen van beide spelers de zogezegd ‘gevaarlijkste’ speler ter wereld.


Volgens OptaJavier is Lionel Messi immers de gevaarlijkste speler van Europa. De Argentijn is volgens het statistiekenbureau namelijk betrokken bij gemiddeld 5,25 ‘gevaarlijke’ situaties per wedstrijd. Daarmee troeft de Argentijn niemand minder dan Erling Haaland en Kylian Mbappé af. Een bijzondere statistiek, zeker omdat Haaland op zijn eentje al betrokken was bij meer doelpunten en assists dan Messi.

Op 35-jarige leeftijd laat Lionel Messi dus nog steeds zien dat hij tot de absolute top van de wereld beschouwd mag worden. Onder Christophe Galtier lijkt Messi zijn vorm van weleer opnieuw te pakken hebben, en was hij dit seizoen dan ook al goed voor tal van doelpunten en assists. Zo leverde hij in de Ligue I alleen al vijf doelpunten en zeven assists af.

Guardiola bevestigt werkpunt Haaland

Erling Haaland was op zichzelf dan weer al goed voor zeventien doelpunten en drie assists. Cijfers die aantonen dat de Noor momenteel wellicht de meest trefzekere spits van de wereld is. Toch bevestigde Pep Guardiola in het verleden al hetzelfde punt dat ook het statistiekenbureau ontdekte. “Haaland moet meer betrokken raken bij het spel. In het strafschopgebied is hij dodelijk, maar hij moet nog leren om daarbuiten even belangrijk te worden”, aldus de Spanjaard.

LEES OOK: 'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Wie is op dit moment de beste voetballer ter wereld?

Meest recent

‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

299
299
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

75
75
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

17
17
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

41
41
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

49
49
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1342
1342
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

96
96
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

174
174
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

27
27
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

783
783
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

457
457
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

66
66
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

40
40
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

118
118
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

96
96
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

47
47
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

97
97
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

213
213
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

53
53
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

126
126
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

56
56
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

28
28
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

284
284

Meer sportnieuws